bisiklet sizce nedir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklet
evet nedir bisiklet bu soruya cevap vermeden önce bu bisikleti icad eden adamın yaratıcı düşüncesine hayran kalmamak elde değil evet bisikleti şaşıracaksınız ama tanıdık bir isim leonardo usta tasarlamıştır ama fiiliyata geçirememiş onun binlerce icadının tozlu raflarında kaybolup gitmiştir böyle büyük bir düşünce ustasına saygı duymak gerekiyor ölüm döşeğinde son sözleri hiçbir şey yapamadım demesi onu benim gözümde dahada yükseltiyor merak etme düşüncesi küçüklüğünden beri var olan leonardo usta sadece ressam değil bir icadçı düşünür tıp uzmanı mühendis jeolog bilgin fizikçi sanatçı müzisyen kimliği bu kadar yeteneklerin hepsi leonardo ustada toplanmış
evet 400 yıl sonra karl friedrich drars von saverbronn 1751-1851
de bisikleti kullanım alanına sokuyor
evet o gündür bügündür 1800 lereden itibaren yaklaşık 209 yıldır bisiklet gelişe gelişe günümüze kadar geldi bisiklet 209 yaşında
hepimizden fazla yaşadı ve dahada yaşayacak milyonlarca nesli gömdü o ölümsüzlüğü yakaladı bu kadar insanlık tarafından önemsenen bir araç olmasının nedeni sizce nedir bu soruya cevap vermek satırlar sürebilir
kısaca insan ruhuna çok daha yakın bizi motive eden terapi eden bir gerçek
motorlu araçlar bizim terapimiz olabilirmi araç kullanırken gaza basar gidersin bisiklette gaz pedalı kaslarının gücü olay budur
kendi kaslarınızın gücü ile yol alırsınız ata binerken at sizi götürür

evet bisiklet bence son tahlilde doğa karşısında en az günahkar
olan bir icaddır gerçi lastiklerinin yapımında petrolden artı kauçuktan faydalanılmakta isede genede az günahkardır çevre dostudur çocukluğumuzun rüyasıdır

Scudo

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Sizinde dediğiniz gibi "doğa karşısında en az günahkar " ,bir ulaşım arcı, bir spor aletidir.

Onur Eryaman

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Sedona
bisiklet: bu çağda insanı tamamen miskinleştirmiş olan saçma,abartı,.çevre düşmanı araçlara karşı SON BARİKATTIR!

• Beğen
Tepkiler: cedrick41

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
Bisiklet benim gözümde özgürlüğümün bir simgesi;hürriyetim,yol dostum,sağlık ve yaşam kaynağım,bağımlılığım,vazgeçilemezim,bu dünyadaki aracım ve karbon ayak izim!

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
25 yıl aradan sonra bugün Trek 4300 sahibi oldum ve ilk pedalımı çevirdim. rüzgarın yüzümü yalarkenki verdiği haz ile sanki kanatlanacakmışım hissi günlerdir yaptığım araştırmalara ve bütçemi oldukça aşan miktara değdi.

bisiklet = özgürlük

• Beğen

dogan.

Üye
Tepki
30
bisiklet:kendinize zamanayırabildiğiniz hayatın içindeki gizli bahçe:rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur Eryaman

bu çağda insanı tamamen miskinleştirmiş olan saçma abartı çevre düşmanı araçlara karşı son barikattır
evet çok doğru
herkese otomobil son derece abartılı bir uygarlık anlayışı henry ford bu musibeti başımıza bela etti amerikada ford otomobil çağını başlatan henry ford un t modeli otomobilleri sonra bütün dünyaya yayıldı akabinde bütün dünya otomobil kullanmaya başladı bence son derece gereksiz bir icaddır daha doğrusu kara bilimin icadıdır ve doğa nın içine etmiştir egzosundan çıkan gazlar insanlarda astımı körüklemiştir otoban yollarından çıkan onca gaz havaya karışıyor ve ölüyoruz farkında değiliz
otomobil çevre düşmanıdır çok kişi kızabilir ama ortada bir gerçek var
şimdi elektrikle işleyen artı hidrojen gazı ile işleyen araçların yapımı gündemde bu seferde toprağın altını üstüne getirip bor aramaya başlayacaklar boru işleyerek hidrojen üretecekler ya bu ne kibirdir ne aç gözlülüktür kardeşim şu doğa bizim açgözlülüğümüzden sıkıldı yahu
şimdi burda bir anket yapsak insanoğlunun hangi icadları doğayı zehirlemiştir diye epey icad çıkar herhalde

Onur Eryaman

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Sedona
@kudu

Evet sayın kudu abi katılıyorum fikirlerinize.
Teknoloji tamamen insanoğlunun işlerini oturduğu yerden halletmesi adına yapılmış katliamcı bir sistemdir.
Artık insanoğlu X bölgesine hangi sporu yaparak gidersem daha zevkli daha faydalı daha adrenalinli olur yerine, X bölgesine hangi marka arabayla daha hızlı giderim sorusunu sorar oldu...

• Beğen

Bahadır Ustaoğlu

Daimi Üye
Tepki
187
Bisiklet hayatımın bir parçası gibi... Her yaşımda boyuma uygun bisiklete bindim ve ailem sağolsun her yaşımda bana yeni bir bisiklet aldılar ve artık bende bisiklet bir tutku oldu... :)

Ancak hiç bir tutku otomobil tutkumun önünede geçemez malesef :) Her ne kadar çevre için zararlı olsalarda her zaman büyük motorlu ve güçlü otomobiller benim için ayrı bir yerdedir :D