Bisiklet sitesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında K. Aydın tarafından paylaşıldı.

 1. K. Aydın

  K. Aydın Kıdemli Üye

  Kayıt:
  25 Mart 2014
  Mesajlar:
  207
  Beğeniler:
  102
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar öncelikle açtığım konu kurallara aykırı ise yönetici arkadaşlar uyarırsa sevinirim lakin daha önce de benzer konuların açıldığını görerek bu bölümde açıyorum konuyu.

  Şu sırada 2 adet bisiklet sitesi açıyorum. İkinci siteyi daha sonra açıklayacağım. İlk sitemiz ise klasik bisiklet portalı şeklinde, haber ve bilgi paylaşımı ağırlıklı bir site olacak. Malum tek tabanca kaliteli ve yeterli içerik sağlamak bir hayli zor.

  Siteme editör ve köşe yazarları aramaktayım. Bisikletle ilgili uzaktan yakından aklınıza gelen her türlü konu yazılabilir, fotoğraf veya video paylaşabilir. Arayüz son derece basit wordpress üzerine kurulu site. Yalan yok başka platformlarda parayla içerik sağlayan arkadaşlar bile aramaktayım. Öncelikle gönüllü olarak bu işe katılmak isteyen arkadaşlar varsa onları bekliyorum. Ücret isteyen arkadaşlar var ise gönüllü bulamam durumunda onlarla da detaylı bir görüşme yaparız. Editör ve köşe yazarının farkını merak ediyorsanız. Editör genel olarak siteye her türlü haber, video resim vs. girişi yapacak olan kişidir. Köşe yazarı ise sadece kendi bölümünde yazıları yayınlanacak.

  Aklınıza gelebilecek bir düşünceye açıklık getirmek istiyorum. Biz adam için yazı yazalım reklam gelirlerini o götürsün olacak iş mi diyenler olabilir. Şu an daha sitem açılmamış olmasına rağmen 250 TL'ye yakın masraf yaptım ve aylık 15 TL'de hosta ödüyorum. (fazla ödememin başka sebepleri var.) Daha da masraflarım olacak. Bu parayı host ücreti hariç belki 6 ayda bile kazanamam siteden. Ben daha çok hobi amaçlı kuruyorum siteyi ama ilerleyen dönemde iç lastik paramız bile çıkarsa kar kardır düşüncesindeyim. İlgili arkadaşların sorularına ister konu altından ister özel mesaj üzerinden yanıtlayabilirim.

  Son olarak Türkçe bisiklet sitelerinin çok az olduğunu düşünüyorum. Sizce bir bisiklet sitesinde neler mutlaka olmalı?
  Teşekkürler...
   
 2. r.ezk

  r.ezk Erdem YILMAZ

  Kayıt:
  28 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  774
  Beğeniler:
  512
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  İncelemele olmalı, detaylı fotoğaraflı, donanımhaber sitesindeki incelemeler gibi yönetimleri boş durmuyor, fuarlara gidiyor röportaj yapıyor...
  Bu sitede inceleme zayıf, herkes kendi yağında çok fazla bilgi üretiyor ancak, incelemesiz olmaz...

  Eğer fark yaratmak istiyorsan , editörlerini böyle seç derim
   
 3. YasinGNC

  YasinGNC Üye

  Kayıt:
  2 Ocak 2013
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  63
  Şehir:
  Yalova
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Yazılım dünyasının içerisinden biri olarak konuya düşüncelerimi aktarayım. Öncelikle ülkemizde bisiklet yaygın olarak kullanılmıyor bunu hepimiz biliyoruz. Bisiklet kültürü yok denecek kadar az, bisiklet kullananların yarısından fazlası internetten bisiklet haberlerini, incelemelerini veya diğer yazıları takip etmiyor. Yani popüler olması, insanların ziyaret etmesi çok uzun yıllar alır.

  Güzel bir WordPress temasıyla site açılır. İçerikleri girersiniz ama sizden başkası buna kolay kolay dahil olmaz. Ücretli yazdıracaksanız bisikletten anlayan insan bulmanız biraz zor. R10.NET üzerinden makale alım satım konularına bakabilirsiniz. Verdiğiniz para kadar makale alırsınız.

  Özetle bu siteye en az 2-3 yıl emek harcamanız gerekiyor. Zaten siteyi açtıktan bir hafta sonra Analytics verilerine baktığınızda bu işin ne kadar zor olacağını göreceksiniz. Bu arada bir kaç sene önce benimde bir arkadaşımla böyle bir düşüncem vardı. Hayaller Fransa, gerçekler Türkiye olarak kaldı. Elimizde bisiklet donanımları üzerine 50-60 tane makale olmalı. Eğer ki silmediysem size vereyim.

  Benim dediklerimden keyfiniz kaçmasın işin gerçeklerini göz önüne getiriyorum sadece. Bol şans :)
   
  aeneskral bunu beğendi.
 4. #4
  K. Aydın

  K. Aydın Kıdemli Üye

  Kayıt:
  25 Mart 2014
  Mesajlar:
  207
  Beğeniler:
  102
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  R10 dan makale siparişi verdim, uygun bir tema aldım. Dediğim gibi benim bir maddi beklentim yok geleni de siteye aktaracağım. Yakın zamanda parasını verip özel videolar çektirmeyi planlıyorum. Uzman tv tarzı. Bakalım uzun vadede belki birşeyler olur. Makaleler için mesaj atarsanız anlaşabiliriz.
   
 5. hsnbykkls

  hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

  Kayıt:
  10 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  660
  Beğeniler:
  557
  Şehir:
  Burdur
  Adı:
  Hasan Büyükkeleş
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  cyclingtr.com , mtbtr.com , pedalla.com gibi siteler size, " Nasıl olmalı? " konusunda yardımcı olabilir
  Kolay gelsin :)
   
 6. #6
  K. Aydın

  K. Aydın Kıdemli Üye

  Kayıt:
  25 Mart 2014
  Mesajlar:
  207
  Beğeniler:
  102
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  Teşekkürler o siteleri inceledim zaten bir de bisikletlife.com u ekleyebiliriz o listeye yakın bir zamanda kendi sitemi de eklemek ümidiyle :)
   
  hsnbykkls bunu beğendi.
 7. aeneskral

  aeneskral Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  11 Ocak 2015
  Mesajlar:
  775
  Beğeniler:
  1.168
  Şehir:
  Gaziosmanpaşa, İstanbul
  Adı:
  Abdulkadir Enes KIRAL
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  hayırlısı olsun. bir işe niyet etmek başarmanın yarısı diyelim. e tabi bu işin birde gerçekleri var. gayretinizin boşa gitmemesi duası ile.