bisiklet sevdalıları ekran başına

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
Bisiklet Sevdalıları Ekran Başına
Onur ERKMEN
23 Mayıs 2011, Pazartesi
Türkiye televizyonlarının ilk ve tek bisiklet aktüel programı “Bisiklet Dünyası” 25 Mayıs Çarşamba günü TRT Spor’da yayına başlıyor. Bisiklet severleri yarış dünyasından haberler, bisiklet teknolojilerindeki gelişmeler, antrenman ve sağlık bilgileri, bisiklet ve sanatın buluştuğu konular, en gözde gezi rotaları, çarpıcı röportajlar ve daha fazlasıyla buluşturan “Bisiklet Dünyası” 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu çekimlerinden oluşan özel bölümü ile yayına başlayacak.

Ekranlara yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Türkiye’nin ilk ve tek bisiklet programı “Bisiklet Dünyası” hem bisiklet sporunu yakından takip eden kitleye hem de bu sporla yeni tanışan izleyicilere bisiklet kültürünü A’dan Z’ye her yönüyle tanıtmayı ve en son bisiklet haberlerini ulaştırmayı hedefliyor.

SALCANO’nun ana sponsorluğunda gerçekleşen, yapımcılığını ve yönetmenliğini Kağan DALDAL’ın yaptığı ve Melissa PAPEL’ in sunduğu “Bisiklet Dünyası” 25 Mayıs Çarşamba günü saat 11:15’de 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu özel çekimlerinden oluşan ilk bölümüyle TRT SPOR ekranlarında olacak. Bölümün tekrarı 28 Mayıs Cumartesi günü 11:15’te yine TRT Spor’da izlenebilir.

“Bisiklet Dünyası” ekibi Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 24 Nisan’dan – 1 Mayıs’a İstanbul’dan Alanya’ya, 8 etapta 1363 km boyunca yaşananları sizler için izledi.

22 profesyonel takımdan 176 bisikletçinin rekor katılımıyla gerçekleşen Tur 2011’in tüm ayrıntıları, İtalyan sprint ustası Alessandro Petacci röportajı, bu yıl ilk kez Tur’da yarışan iki Türk kıta takımı Manisaspor ve Konya Torku Şeker Spor ve daha fazlası 25 Mayıs Çarşamba günü 11:15’de TRT Spor’da.

alıntıdır (link)

Scudo

hüseyin özbakır

Aktif Üye
Tepki
67
Böyle bişey gerekliydi ben hergün kanal kanal bi İz tv bi discovery gezmekten yorulmuştum bisikletle alakalı bişeyler bulabilirmiyim diye :) Geç bile kaldılar...

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Çok güzel bir haber. TRT de olmasa reyting kaygısı güden kanallarımızın faydalı programları umursamaması nedeniyle güzel şeyler izleyemeyeceğiz. Yayında ve yapımda emeği geçeçek olan trtye teşekkür ederiz.

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
mesajda link çıkmamış bisiklethaberden alıntıdır

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keşke saati akşam saatlerinde olsaydı. Ancak TRT`nin sitesi üzerinden izleyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Zeki Günaydın

dogan avcı

Aktif Üye
Tepki
90
çok güzel haber. paylaşım ve bilgilendirme için çok teşekkürler.

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar biraz önce TRT Türk'te bisikletle ilgili bir program gördüm burada yazana kadar bitti ne yazık ki :) Ben de bu programı yani Bisiklet Dünyası programını bir kez daha hatırlatmak ve haftalık yayın akışını bildirmek istiyorum. İlk mesajda belirtilen gün ve saatlerinde değişiklik yapılmış, son durum şu şekilde:

Pazar : 12:00 - 12:30 - 03.07.2011
Çarşamba: 13:15 - 13:45 - 06.07.2011
Perşembe: 10:15 - 10:45 - 07.07.2011
Cumartesi: 02:45 - 03:15 - 09.07.2011

Bir değişiklik olmadıkça bu saatlerde TRTSpor'dan ve web sitesinden kolayca izleyebilirsiniz. Ayrıca geçmiş bölümlere de buradan ulaşabilirsiniz: (link)

Son olarak da TRT'ye böyle bir program hazırladıkları için, bisikletlileri görmezden gelmeyip her türlü saçmalığın yayınlanabildiği günümüzde böylesine güzel programlar hazırladıkları için tüm bisikletseverler adına teşekkür ediyorum. Umarım kalıcı ve örnek olur.

• Beğen
Tepkiler: Didem Üstünol