Bisiklet şeffaf kaplama

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
Arkadaşlar bisikletimin çizilmemesi için onu şeffaf kaplattırmak istiyorum..bu işi çok iyi yapan tanıdığınız bildiğiniz bir yer varmı? heryer yapmıyor bugün cam filmi çeken bir yere gittim yapmadı..birde karbon kadroya herhangi bir zarar verirmi yardımcı olurmusunuz ???

• Beğen
Tepkiler: baris34ince
Scudo

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
kardeş bizde cube pelaton vardı ön maşa karbondu onda şeffaf kaplama koruyucu yoktu ama arkada vardı silinince pırıl pırıl oluyodu bende anlayamamıştım karbon maşaya niye koymamışlar diye ama muhtemelen bi sakıncası yoktur

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
peki bunu baştan savma değilde güzel bir şekilde yapar dediğiniz biryer varmı ??

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şeffaf d-c-fix ile bunu siz de yapabilirsiniz. Bisikletçilerin bu işle uğraşacağını sanmıyorum. Şeffaf d-c-fix elimde 1 rulo kadar var. Eski bisikletimin üzerine sadece deneme amaçlı uygulayıp daha sonra söktüm. Güzel bir uygulama sonrası çok dikkatli bakmadıkça belli olmuyor. Özellikle kadro alt kısmı, maşa ve zincir kısmındaki bölümlere uygulamak faydalı olacaktır.

(link)

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
karbon ile bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum zaten çoğu karbon bisiklette benimki dahil zincir kısmında koruyucu olarak uygulanıyor. ayrıca karbon aynakollar için üretilmiş koruyucularda var ebayda hatta tüm bisiklet için de bir ürün vardı oradan bakabilirsiniz.

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
teşekkür ederim erdal bey özellikle verdiğiniz linkte sorumun cevabını aldım..yarın koçtaşa gidip bir bakim varsa alıp kendi imkanlarımla yapmaya çalışayım ...

tabi dc fix in fazlalık kalan kısımlarını falçatayla alırken kadroyu kendim çizip yaptığıma yapacağıma pişman olmassam... :confused:

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
valla otomobil tuning diye adlandırılan yerler var çok güzel karbon kaplama cam filmi vb. şeyler kaplıyor ümraniyede veya bostancı,kartal sanayadi rahatça bulabilirsiniz :) sizin istediğiniz şey otomobillerde 100-150 tl'ye kaputa kaplanan şeyler yoldan sıçrayan taşlar kaputa zarar vermesin diye yapılıyor abim ümraniyede bmw servisi var oradaki arabalarda çok oluyor orda sormuştum :)

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar merhaba.Adana'dan bütün pedaldaşlarıma selamlar.yeni aldığım bisikletimin kadroya maşaya ve gidona kaplama yapmak istiyorum.şeffaf dc fix mi yoksa şeffaf karbon kaplama mı sizce hangisi kozmetik veya sağlamlık açısından daha iyi? Yanıtlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...