Bisiklet seçiminde yardımlarınıza ihtiyaçım var

pentimento

Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar,
Bende bisiklet almaya karar verdim ve biraz araştırıyım dedim ve aranıza katıldım, birazcık bir araştırayım dedim ama aklım karışdı :mad:
bu kadar çok marka ve bileşenden oluşdugunu hiç tahmin etmemişdim bisikletlerin.

Sizlerden ricam seçim yapmam konusunda ban ayardımcı olmanız

beğendiğim bisikletler bianchi shape ve scott sportster city p5, diğer markalarda olabilir tabikide

kullanım amacım; ev ile işim arasında kullanmak ortalama 8 km, haftasonlarıda birkaç saatlik geziler, haftasonu genelde asfalt ve toprak yolda kullanıcam, ve boyum 1,80

Bisiklet için ayırdıgım bütçe 600 veya 800 ytl arasında

Sizin önerileriz hangileridir ?

Scudo

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@pentimento

Senin yerinde olsam Kron xc1000 alırdım gayet dayanıklı hoş rahat bir bisiklet eger benimde maddi durum elverseydi bende alcaktım zaten eğer benden sonra yazcak arkadaşlarda ya kron diyecekler yada sedona,geotech'de olabilir.

• Beğen
Tepkiler: pentimento

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Sportster P5 tercih edilebilir.
28" tekerlekli bu bisikletle işinize giderken de tur yaparken de yormayan bir çözüm olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: pentimento

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
sportster P6 da olabilir. düz maşa.
kullanım amacınıza göre amortisörün işinize yaramayacağı, size sadece ekstra ağırlık ve performans düşüşü getireceği için düz maşalı seçeneği önerdim.
ama diyebilirsiniz ki: "bana zaten performans gerekmez, 50 mm'lik bir maşa fena da olmaz hani, biraz konfor olsun." o zaman da haklısınız.
ama lütfen dikkat: amortisörün kilitlenebilir özellikte olanı tercih edilirken, P5'in amortisörü kilitlenemiyor. Bunun için üst modellerine (P4 gibi) çıkmanız gerekiyor. Yine de bu özellik de sizin için çok önemli olmayabilir. Uzun turlar yapmayacaksanız sorun olmaz. Ama coşup da günlük 100 km ve üzeri deneyecek olursanız düz maşa veya kilitli amortisör gereği ortaya çıkabilir. Ve gerekirse sonra değiştiririm derseniz, piyasada 28" için kilitli amortisör bulmakta zorlanabilirsiniz.

estetik olarak da değerlendireyim (gerçi bu konuda herkesin kendi değerlendirmesi en doğrusu ama yine de tutamadım kendimi)
P6'nın mavisini sevmedim. P5 daha güzel.

bir de şunu ekleyeyim:
ben de yeni araştırıyorum ve başlangıçta 1.000 civarı bisiklet için, 500 civarı malzeme/aksesuar için ayırmıştım.
araştırdıkça revize gereği duydum: 1.500-2.000 arası bisiklet için. 1.500 civarı aksesuar için (bagaj, heybe çanta, gözlük, kilitli pedal, SPD ayakkabı, kask, eldiven, tayt, ıvır zıvır ve daha bi dolu)
ama ben bisikleti bir yaşam tarzı haline getirmeye kararlıyım. uzun turlarım olacak.

vay be, adam oldum da yorum da yazarmışım :)
durun daha, özelden daha detaylı yazacağım ama pazartesi veya salı günü olabilecek. ama sonuç değişmeyecek, yine P5 veya P6 önereceğim. Scott'un Sportster serisi çok iyi. Estetik olarak da süper.

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Ben sizin yerinizde olsaydım Kron XC1000'i tercih ederdim.Lock-out (kilitleme) özelliğide var.Hem arazide hem asfaltta rahatlıkla kullanabilirsiniz.;)

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Sedona sd 751de olabilir 650 ytl fiyatı.lock outta var

pentimento

Üye
Tepki
0
Merhaba gatila çok teşekkür ederim uzun ve detaylı bilgilerin için,
p5 mi p6 mı derken dün p45 i keşfettim, bütçemin birazcık üstünde ama malum almışken iyi birşey almak lazım, gerçi her zaman daha iyi leri var ama kullanım koşulları ve bütçe önemli :)

süspansiyon konusunda haklısın ama sanırım çoşupda 100km yol yapabileçegimi sanmıyorum, estetik de önemli tabiki, aslında bianchi nin jantları çok hoşuma gitmişdi görünümü :)

p45 inde jantlarıda onun ki gibi birde, birde p45 frenleri diskli ( ne işime yarar bende bilmiyorum ama )

yaşam tarzı konusunda ben senin kadar pek iddali değilim, benimki biraz hobi ve spor,

scott benimde içime sindi, herkes çok memnun bu markadan,

birde neden revize ihtiyaçı varki ? bu bisikletlerin üzerinde gelen donanım yetersizmi ? yoksa performansı artırmak için mi ?

ilginiz için tekrar teşekkür ederim, iyi haftasonları.

pentimento

Üye
Tepki
0
@kir-pi

seldonada güzelmiş sanırım p45 kullanılan vites takımlarıda aynı hem :) ve fiyatı da gayet cazip

ama sd751 in kadrosu biraz farklı bunu anlamadım pek ama, sanki kullanımı daha kolay gibi.

Peki bu iki modelin arasındaki fark ne fiyatdan başka ?