Bisiklet seçiminde yardım

Tepki
0
merhabalar , forumda yeniyim :mlk:
uzun süre ara verdiğim bisiklet sürmeye tekrar başlamak istiyorum , fakat bisiklet seçiminde kararsız kaldım oldukça fazla çeşit var ..
kullanacağım alan genellikle sahil şeridi fakat eve dönüş yolu asfalt bayırdan ibaret , yer yer taşlı yollarda oluyor . bundan dolayı bisiklet türleri arasından birini seçemedim.

eski kullandığım bisiklet 26'' çift amörtisörlü vasat bir bisikletti , hobi olarak değil sadece sürmek için alınmıştı . Şimdi alacağımla biraz tadını çıkarmak istiyorum bu sporun :p
1-2 ilgili arkadaşıma sorduğumda bana ŞEHİR BİSİKLETİ kategorilerine bakmamı söyledi . Verebileceğim ücret 550 tl civarında , bende inceledim karşıma bazı modeller çıktı ne kadar doğru seçimdir bilemiyorum :
Salcano Sport City 60
Kron XC 150
Carraro Force 500

öncelikle bu modeller sizce uygun mudur ? ve ya daha bilgili olduğunuzdan bana önerebileceğiniz farklı bir bisiklet modeli var mı ?
bu arada boy ve kiloda önemli imiş boy:180cm kilo yaklaşık 85 kg :utn:

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler :rolleyes:

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper Ku

Arkadaş şehir bisikleti almak istediğini söylemiş.

• Beğen
Tepkiler: Berke
Tepki
0
@Berke1903

@alper Ku

evet önerdiğiniz bisiklet arazi koşullarına daha uygun bana biraz daha hafif birşeyler lazım :) hız bisikleti ile dağ bisikleti arası bir şey

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berke1903

ama listesinde Kron XC 150 bulunuyor...

Tepki
50
Bisiklet
Sedona
Şehir bisikleti alan tüm arkadaşlarım sonradan mtb ye döndüler 29 jant bir mtb alsın kurtulsun.

Tepki
0
onları arkadaşlarımdan aldığım cevaplar olarak yazdım tam olarak ne kategoride olduklarını bilmiyorum , kusura bakmayın benim hatam :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkeKüçük

Hem MTB dayanıklılığı hemde şehir bisikletinin rahatlığını istiyorsanız 29" MTB alıp 1.50 lastik takmalısınız.

• Beğen

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Berke1903
700c yol jantının enlisine 47mm lastik takarsan 29 er olur. 1.50 lastik takarsan şehir bisikletindeki jantların aynısına döner anlamı kalmaz

(link)

Tepki
5
Bence MTB alıp lastikleri inceltmek en iyisi hatta schwalbe maraton lastikleri takarsanız ohh :D neyse. Birde kron xc150 şehir bisikleti değil sanırsam ve mekanik diskden uzak dur demeyide unutmayalım :D

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence MTB almalısın zaten karadenizde yaşayan bir kullanıcısın malum senin en iyi seçim mtb olur sonra alırsın şehir bisikleti arazide yetersiz kaldığını düşünürsün rahatsız eder hoop :D mtb alayım dersin bnce sana tek çare MTB Kron xc150 olur,sedona 701 olur carraronun da modelleri var bnim kendi bisikletim var bianchi speed 4000 bunlar arasında hangisinin tasarımı gözünü hoş geliyosa almanı tavsiye ederim :) Bide salcano ng650 modeli var onuda almanı tavsiye etmem
Bu arada bu fiyat aralığında mekanik diskli çok bisiklet var sakın bulaşma derim al v-frenli bir bisiklet pabuçlar yetersiz gelirsede ön ve arkaya baradine nin 3 renk pabuçları var çifti 20 lira var onlardan al canavar gibi olur :D
Bu benim bisiklet bn çok memnunum nakit 480 tl ye aldım
(link)
Gerek tasarım olsun gerek dayanıklılık olsun çok memnunum ben tavsiye ederim

(link)

(link)

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
bence hemen bi 20 kilo 29" mtb, ya da çift amortisörlü 26" 18 kilo mtb, ya da amortisörlü şehir bisikleti almalısın, sonra yanından vızır vızır geçen yol bisikletlerini gördükten sonra hayatının geri kalanını lastikleri inceltmek ve amortisörden kurtulmayı düşünmekle geçirmelisin. 10 yıl sonra dönüp arkana baktığında bir kere bile araziye girmediğini görünce keşke deyip doğru yolu bulmalısın, ya da doğru yolu hemen bulmalısın

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halil keten

Şehir bisikleti ile MTB kadrosu farkından da bahsediyordum o yorumda.

• Beğen

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
Donanımhaber de çok oluyordu "ergenlerin gelip her bisiklet tavsiyesi isteyene ince lastikli MTB önermesi" durumu,
şimdide burada oluyor sanki,
genelde "sahil şeridinde" bisiklet süreceğim birisine MTB önermenin bence hiçbir mantıklı tarafı yok,
ve az biraz bisikletten anlayan veya soru soran kişinin ne sorduğunu okuma zahmetine giren kişi sahilde bisiklet süreceğim diyene MTB önermez.
silik lastikli MTB kullanıcısı arkadaşlar; herkese kendi bisikletinizi tavsiye etmek zorunda değilsiniz !!!!
.
Berke bey, sizin ilacınız şehir bisikletidir.

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer
Tepki
0
merhaba arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim .
Bu gün gittiğim farklı bisiklet bayilerinde biraz daha bilgi aldım ve verebileceğim ücreti biraz arttırmaya karar verdim . Önceki baktığım bisikletlerdeki vites sistemi de genellike Shimano Tourney kullanılıyordu bunlar günlük kullanım için daha uygunmuş , bir kademe daha üst sistemlere bakmaya karar verdim .
Şu anda cazip gelen model Salcano'dan City Sport 30
(link)
fiyatı tuzlu bir öğrenciye göre tabii ama bu işe gerçekten başlamak istiyorum çünkü halen daha bir hobim yok :agla:
Bulunduğum şehirdeki Salcano yetkili bayiisine 1-2 gün içerisinde gidip bu modelle ilgili bilgi almaya çalışacağım City Sport 30 eğer olmassa City Sport 40 da karar kılacağımı düşünüyorum .
Fakat yinede size de sormak istiyorum sizce iyi bir seçim olur mu ?
Modelle ilgili konulara baktığımda fazla bir şikayet göremedim ,Salcano'nun garanti kapsamı sıkıntısı haricinde..

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
City sport 40 kullanıyorum. Bugüne kadar hiç bir problem yaşamadım. En iyi bisiklet değil ama kendi fiyat aralığında fazlasını veriyor diye düşünüyorum. Bugüne kadar patlatamadığım lastikler, bozamadığım vites ayarları ve hele lastikler ideal basınçta ise altında akıp giden bir bisiklet. Benim beklentilerimi karşılıyor yeterince. Fotoları (link) linkinde. Şu an çamurluksuz kullanıyorum.

Reha Oğuz Altuğ

Aktif Üye
Tepki
87
Bisiklet
Trek
İsmail beye katılıyorum.
Ben de başladığımda epey para vererek bir MTB aldım(trek 8900)
Ancak sonra şehirde sürmek için yanlış bir seçim yaptığımı anladım.
Ancak bisiklet üst seviye ve çok temiz olduğu için satmaya kıyamayıp ince lastik taktım.
Şimdi ne MTB ne city bike olan bir makine var elimde (arkadaşlar kızmasınlar)
Şu an ilk hedefim orta karar bir şehir bisikleti alıp, MTB lastiklerimi geri trek'e takmak.
Sonra ver elini dağ bayır.
Bu nedenle karar aşamasındaki arkadaşlara söylüyorum, lütfen şehirde binmek için MTB almak gibi hataları yapmasınlar.

• Beğen
Tepkiler: ismail eren

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@BerkeKüçük
City Sport fiyatına göre oldukça makul bir tercih olacaktır. şimdiden hayırlı olsun.
hayatında hiç şehir bisikleti veya yol bisikleti üzerine oturmamış kişilerin sizi "MTB al, sonrada ince lastik tak" gibi sözlerlerle yanlış yönlendirmesine izin vermeyiniz.
herşey orjinalinde güzeldir. forumu biraz araştırdığınızda göreceksiniz MTB ye ince lastik takmış kişiler bir şekilde şehir bisikletinin tadını aldıklarında o ince tekerleri MTB lerini gözleri görmez oluyor