Bisiklet Seçimi

ZahitOz

Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 450-500 tl bütçe ile 0 veya 2. el hangi dağ bisikletlerine sahip olabilirim?

Scudo

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Hoşgeldiniz. Düşük bütçede dağ bisikleti arayanlar genelde Kron XC250'yi tercih ediyorlar.

(link)

Bunun yanı sıra Carraro 417 Turner de çok önerilen iyi bir bisiklet.

(link)

Salcano NG650 de bir diğer sık tercih edilen, önerilen ve fiyatı üstte önerdiklerime göre biraz daha ekonomik bir bisiklet.

(link)

Hepsi de iş görür. Seçiminizde kolay gelsin..

yusuf41

Üye
Tepki
8
Sana tavsiyem whistle MIWOK 1164 benim eski bisikletimdi sıfırı 500 ü aşar ama ikinci el bi bak istersen :)

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
@ZahitOz

Salcano ng650 hem hafif hemde dayanıklı bir bisiklet bende öneririm. Daha 1 hafta önce komşumuz almıştı ve 2 gün önce gece sürerken yüksek bir hızla direğe çarptı. Bisikletteki hasar ise gidon çizildi ve pedal kırıldı kadroda falan hiç bir hasar yok.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Salcano'ların üzerinde gelen standart pedal sağlam görünse de çarpma anında hemen kırılıyor. Ama garantisi olduğu sürece 20 kere de kırsanız servis pedalı değiştiriyor. Benim de başıma geldi, hemen değiştirttim...

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
@Halil EROĞLU

Bu bilgi çok güzel oldu teşekkürler. Çünkü pedalı kendi paralarıyla almayı planlıyorlardı fakat şöyle de bir şey var garantiye daha götürmedik ama genelde ( bende sıklıkla olduğu için söylüyorum ) bisiklete ne olursa olsun götürdüğümde her seferinde kullanıcı hatası diyorlardı. En sonunda şikayet edicem o servisi o olucak.

ZahitOz

Üye
Tepki
3
@Çağatay Çağlar

Önerdiğiniz bisikletler için teşekkür ederim. Ama bana 2. el lazım çünkü bu bütçe ile 0 bisiklet çok alt seviyede bisikletler alınıyor. Benim istediğim Sedona Borla, 711 2. el olmalı. Bilmediğim bir bisiklet varsa önerebilir misiniz 2. el olarak? Mesela dün Carraro 419 u keşfettim listeme ekledim. Kron'u tercih etmiyorum çünkü o bisikleti alırsam markaya para vermiş olacağımı biliyorum. Carraro 417'nin parçaları bana düşük geldi 2. el alabilecek durumda olduğum için. Salcano'yu tercih etmiyorum çünkü kadrosunun kırıldığına tanık oldum.