bisiklet seçimi

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
merhabalar arkadaşlar

şuan itibariyle ağırlıklı 3-4 model arasında kaldım.bunlar

1)Sedona 741

2)Merida tfs 100 V

3)Whistle 1163 D

4)Whistle 1162 D

hangisini seçmeliyim.Yada Önerebileceğiniz başka modeller var mı?

Scudo

Cihan Gazi

Üye
Tepki
1
Bende aynı durumdayım dostum. Bi yanım whistle 1160 istiyo diğer yanım al bi merida tfs 200 d diyo çok kararsız kaldım birde bunların üstüne carraro H race ekledim :)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1163 D'yi baştan ele.Mekanik disk fren.
1162 D de çok ağır,14.58 kg.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Merida ve Sedona dan birini seçerdim. Whistle bilmiyorum, ona bir türlü içim ısınmadı. :D

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@Cihan Gazi

siz benim bir üstümdeki modelleri istiyorsunuz. ben sizin yerinizde olsam fazla anlamam ama modellerden biraz öğrendim burada merida daha üstün bir modelmiş.sram falan olması lazım onda :D

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@Harun Salcı

aslında ben daha şu mekanik hidrolik disk fren v fren farkı nedir? bilmiyorum. bir disk fren için 70-100 dolar yada euro fark vermeye değermi ? aslında bu konuyu öğrensem başta daha iyi olacak:rolleyes: :confused:

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@Harun Sayı

whistle yerine birkaç carraro da vardı ama onları yazmadım. epey kabarık bir liste vardı. son olarak merida yı canlı olarak görmedim. sedona-whistle-carraro yu görme fırsatım oldu. ilk görünüşte hoşuma gidenler bunlardı diye bunlar üzerinde karar kıldım. 2010 model olması farkedermi meridanın bide onu sormak istiyorum?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Özgür Kaan SİREL

Yağmurda kullanmadığınız sürece mekanik disk fren ve v fren aynıdır.Kuru havada mekanik disk fren sadece ağırlık yapar ve sürtme gibi problemleri de vardır.Bence çamura girmeyecekseniz hidrolik disk fren de gereksiz,kuru asfaltta tam performansını gösteremiyor.

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@Harun Salcı

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. o zaman listeyi yeniden değerlendirip değiştirmem gerekecek. :S sizin önerebileceğiniz bir başka model var mıdır?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Özgür Kaan SİREL

Öncelikle bisikleti tam olarak nerelerde kullanacağınızı söyleyin.Yorumlarınıza bakılırsa tam karar verememişsiniz.

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
ağırlıklı olarak asfalt yolda ve şehiriinde kullanacağım.Yalova gibi yeşilin bol olduğu bir yerde dağa çamura bulaşabileceğimi de göz önünde bulundurarak mtb almaya karar kıldım. benim ilk hevesim olan bisiklet carraro 915 D'AMBIEZ Flat Bar 24V dır. oda yol bisikleti. :D

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Özgür Kaan SİREL

O zaman ikisinden de alın.Şimdi hangisini en çok istiyorsanız onu sonra da 2. bisikletinizi alırsınız.Bir bisikletçinin hem dağ hem yol bisikleti olmalıdır.Birini almassanız içinizde ukte kalacak.

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Merida teknolojik alt yapı olarak belirttiğiniz diğer markalara oranla çok daha ileride diye düşünüyorum. Bence Merida

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@djayo

teşekkürler yorumunuz için 2010 modeli ile 2011 modeli arasında pek fark göremedim. alabilirsem merida 2010 modelini alacağım.

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
yarın okul bitimi istanbula gideceğim. atilla bisiklete bakacağım cumartesi günü şuan için hala ne alacağımı bilmiyorum. :S bakalım haftasonu ne olacak. :)