Bisiklet Seçimi

uwh

Üye
Tepki
0
selam
daha önce hiç triatlon yapmamış biri olarak bi kaç sorum olacak
daha önce bisikletle hiç ilgilenmedim sadece havuz antremanlarıma dağ bisikletimle gidip geliyorum bahar ve yaz aylarında
başlangıç için önerebileceğiniz bir yol bisikleti varmıdır?
ilk başta cok para vermek istemiyorum forumda bulduğum bisiklet hoşuma gitti sizce yeterli olumu ve bu bisiklet için fikriniz nedir
(link)

önerebileceğiniz ve dikkat etmem gereken konular nelerdir

şimdiden teşekkürler

Scudo

lord

Üye
Tepki
23
hocam bu bisiklet yaris bisikleti degil.bu hybrid.senin icin uygun olacak bisiklet(maddi)scott speedster s50 veya sedona 411

uwh

Üye
Tepki
0
teşekkurler ama hybrid ne bisikleti oluyo ilk defa duydumda öğrenmek için
birde trek road 1.2 var bu fiyatlarda nası bilrsniz ama kilosu hiçbiryerde yazmıyo bilen varmı acaba

lord

Üye
Tepki
23
hybrid karisim yani hem mtb hem yol ikisinden de kopamayanlara trek in o model i 9 kilo civari olmasi lazim tavsiye ederim

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
merhaba eğer bu işi tam anlamıyla yapmayı düşünmüyorsan hiç masraf yapma sadece yarışta 1.40 lık düz lastik tak varsa amorsitörü kitle kilit yoksa çareleri var eğer hoşuna giderde yapmqaya karar verirsen yardımcı olurlar
saygılarımla

uwh

Üye
Tepki
0
sagol bilgiler için ama açıkçası yapmayı düşünüyorum 3-4 yıldada 30 yaş üstünde dereceye gireceğime inanıyorum ozaman otuz yaş üstü oluyorum çünkü:)) benim şuan bir yarış bisikletimde yok olsaydı dediklerini yapardım

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
yok beni yanlış anladın yarışta derken yarış bisikletini kastetmedim yarış yani müsabaka anlamında dağ bisikletine 1.40 lastik takmanı ifade etmiştimçünkü şu an en az 1.75 veya 1.95 lastik kullanıyırsundur..Hiç yarışa katıldınmı ilk yarışa inan olduğun gibi katıl gör.ona göre alacağın malzeme seçiminde daha doğru karar verebilirsin
saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: uwh

uwh

Üye
Tepki
0
evevt bisikletimde 1.95 lastik var açıkcası denemeyi düşünüyorum bu değişiklliğin amacı hızı arttırmakmı acıkcası hızlı gidemiyince uyuz oluyorum :) düz yolda dağ bisikletiyle ortalalama 30-33 km hız yapabilyorum hızımı arttırınca bi kaç dakka sonra hızım 30 km altın düşüyor buda beni sinirlendiriyor
normalde su sporlarıyla uğrasıyorum cok bisiklete binemiyorum ama bi antreman programı cıkarıcam kendime.
ayrıca dağ bisikletiyle triatlona katılabileceğimi bilmiyordum
teşekkürler bilgiler için

uwh

Üye
Tepki
0
birde federasyonun sitesinde gözüken alanya avrupa şampiyonası var buna isteyen katılabiliyormu? aslında ilk sprint triatlona katılmak istiyordum ama şuan gözüken bir müsabaka yok

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
9-10 ekim gibi kuşadası sprint triahtlon ihtimali var dağ bisikleti ile triahtlona katılabilirsin.Ayrıca 1.40 düz lastik sürtünmeni azaltacağından doğal olarak bir süratlenme olur .olmasa bile aynı yolu daha az yorularak alırsın ki buda aslında bir süratlenme sayılır.Alanya yarışına yaş gruplarında katılabilirsin internetten info@alanyacup.com adresinden gitmeden kayıt yaptırırsan orada rahat edersin

uwh

Üye
Tepki
0
tekrar cok sagol bilgiler için umarım kuşadasında gercekleşir ve en azından yarı olimpikte kendimi görmüş olurum

abbaskara

Aktif Üye
Tepki
154
Triahtlon yarışına MTB ile katılmaya engel bir kural olduğunu sanmıyorum ama boşuna hevesini kırarsın. herkes sana garip garip bakacaktır çünkü. ciddiye alınacağını pek sanmıyorum..

Bahsettiğin bisiklet oldukça güzel va makul fiyatlı ancak gidonu tekrar değiştirmek ve daha önemlisi yol vites/fren kolu almak oldukça pahalıya gelecektir size. aynı bisikletin sıfırını alın daha iyi..

Yada yine forumdan uygun fiyatlı bir bisiklet edinebilirsiniz. mesela (link) linkinde bir yol bisikleti var fatih arkadaşımızın sattığı.hem tam anlamıyla bu işe uygun hem de fiyatı uygun. başlangıç için yeterli olur size hem üzerindeki parçaları daha sonra işi ilerlettiğinizde alacağınız bisiklette de kullanabilirsiniz.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
bizlerin uwh dağ bisikleti ile ilk yarışa katılmasını söylememizin amacı ilk yarış her şeyi görmesi ve kendisi tartması içindi. izmir yarışına (duahtlonu)bir arkadışımı götürdüm ilk yarışıydı trek 3900 ile koştu bana yarıştan önce ve sonraki düşünceleri çok farklıydı ne kadar anlatsam olmazdı kendi eksiklerini hissetmeliydi bir yarışla kimse birşey kaybetme.zAyrıca neyle katılırsa katılsın hiç kimse değişik gözle bakmaz triahtlon insanların arasında bir yarış gözüksede aslında başta insanın doğa ve kendi fizyolojisine karşı savaşıdır ki zevkide orada.Ayrıca çevrede kurt çok böyle yeni başlayanları bulup bisikletleri satmak .çok kişi böyle ilk bisikletlerinden hiç memnun olmadığının farkına varır.
ama iş işten geçer.
saygılarımla

uwh

Üye
Tepki
0
bende kimsenin farklı gözle bakacağını düşünmüyorum ama tabiki istisnalar olur.
spor zaten sosyal bir olay değilmidir amaç orda toplanmak vakit gecirmek yeni arkadaşlıklar edinmek...
şuan aklımdan gecen iyi bir yol kadrosu alıp üzerine ikinci el parçalarla bişeyler toplamak zamanla gereksimime görede parçaları değiştirmek. hem bu şeklde pratik olarak bisiklet hakkında daha fazla bilgi edinebilirm.
önerilerinizi bekliyorum tabiki

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
madem istanbuldasın sana tavsiye edebileceğim en iyi ikinci el toplamak için yer sirkeci pedalbisiklet bülent birson ama yanında anlayan ve fiyat bilen birilerinle gidersen daha rahat edersin
saygılarımla