Bisiklet Seçimi

white

Üye
Tepki
0
Selam arkadaşlar daha önce hayatımda bisikletlere karşı pek bir ilgi yoktu ancak bu sene Ayvalığa taşındığım için artık var ve bir bisiklet almam gerekiyor =)

Maalesef bütçem az, yani ancak 200-300 civarı (belki biraz daha fazla olabilir) bir para ayırabilirim. Kendim araştırdım baya ancak bilgim 0dan başladığı için pek bir sonuca ulaşamadım.
Bisikleti ulaşım için kullanıcam bu yüzden önem veriyorum, bulunduğum yerin koşulları; biraz arazi, bol asfalt ve bol yokuş. Salcano'nun NG 600 modelini düşünmüştüm ama burada bir başlıkta bana küçük gelebileceğini okudum; boyum 1.85
Acaba bu saydıklarıma göre bu fiyat aralığında bir bisiklet önerebilir misiniz?
Şimdiden çok teşekkürler.
(İlla 0 alıcam diye bir şartımda yok)

Not: Bu arada belirtmek isterim kendimin araştırma şansı yok. Çünkü burada cafeden ancak girebiliyorum ve çevrede de adam gibi bisiklet satan hiçbir yer yok. Bu yüzden tavsiyeleriniz gerçekten önemli benim için.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
White hoş geldin.
Bütçen dahilinde Kron XC 500, Sedona Borla/Vitra ve Geotech Sherpa modellerine bakabilirsin.
Ayrıca 28" tekerlekli (ki boyun ve kullanım alanın müsait, ulaşımda kullanacağına göre ufak tefek eşyaların için bagaja da ihtiyacın olacağını düşünüyorum) şehir bisikleti tarzında bisikletlere de bakabilirsin. Kron'un CT 1000 modeli, Sedona'nın da SD-311 modeli var.
Eğer bütçemi biraz yükseltirim diyorsan, ben 28" tekerlekli bir şehir bisikleti kesinlikle öneririm.

white

Üye
Tepki
0
Çok teşekkürler yardımın için ancak bu söylediğin bisikletlerin hepsi benim bütçemin üzerinde maalesef :/ Daha uygun bir bisiklet önerebilir misin? :/
Salcano Ng 600 bana gerçekten küçük mü gelir? (boyunun 17.5 " olduğunu okumuştum ancak salcano'ya mail atıp sordum 18" dediler)

Edit: Şimdi baktımda yanılmışım sedona borla ve geotech sherpa gayet de uygunmuş =) Sence hangisi benim için daha uygun olur mesela borla'nın en yüksek 18" kadro boyu varmış kısa gelmez mi? (geotech'in kadro boyunu bulamadım) Bu arada dediğim gibi buralarda çok yokuş olduğundan benim için hafiflik daha önemli =)
Bu arada gerçekten çok çok teşekkürler.

Tepki
7
ben borlabike öneririm yanlış hatırlamıyorsam ağırlığı 13 kg fiyatıda 375 ytl di ve kaliteli bir bisiklet olur kendisi:D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
White Sedona Borla alabilirsin. Forumda kullanan oldukça fazla arkadaş var, hemen hepsi de bisikletlerinden memnunlar.
Geotech için ise Delta Bisiklet'in yeni kampanyasını düşün derim :) Sağdan soldan 50-100 YTL edecek bir bisiklet bulursan daha da ucuza alırsın ;)

white

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar çok teşekkürler sedona borla alıcam büyük ihtimalle ancak yalnızca internetten alma şansım var buralarda satan yer olmadığı için :/
Sizce 1.85 olan boyuma kadro boyu uygun mudur =)
Ve siz en uygun hangi siteden alabilirim biliyor musunuz :p

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
155-165 cm. 14-15"
165-170 cm. 15-16"
170-175 cm. 16-17"
175-180 cm. 17-18"
180-185 cm. 18-19"
185-190 cm. 19-21"
190-195 cm. 21-22"
195-200 cm. 22-23"

Benimde boyum 1.85 dağ bisikletlerinin küçük olması iyi oluyormuş diye biliyorum o yüzden 18'' in bir sorun yaratıcağını sanmıyorum :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: white