Bisiklet Seçimi Öneri ve Tavsiye

Kerem G.

Üye
Tepki
0
Aksesuar ve kiyafet konusunda bisiklet konusundan daha zayif istanbuldaki bisikletciler maalesef. Decathlon'da satilanlarin pazarda satilan kiyafetlerden tek farki daha pahali olmasi bence.

Aksesuar, kask, kiyafet vs gibi seyleri paraya hic acimayip evans cycles gibi yerlerden getirtmek daha iyi. Ozellikle kiyafet konusunda hem cesit cok hem de bilgi almak cok cok daha kolay. Tek sorun fiyati ona da yapacak birsey yok dolar 3 tl oldugu surece.

Kask icerisine giyilen bone gibi seyler var bu arada. Buyrun; (link)

Scudo

cihan14

Üye
Tepki
12
İsim
Cihan
Donanımhaber de görmüştüm sanırım o alanda uzman olanlar fiyat aralıkları ile birlikte bir liste oluşturup Güncelleniyor tabi bu bahsettiğim bisiklet ile ilgili değil

tapatalk yaz kızım

Tepki
14
BİR ŞEY SORABİLİRMİYİM BİSİKLET DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM MTB DEN GİANT ESCAPE R 3 MODELİ ŞEHİR YOL BİSİKLETİNE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM BOYUM 1.70 KİLOM 70 M KADRO ÖNERDİ BİSİKLETÇİ AMA M KADRO MTB KULLANDIM HİÇ RAHAT SÜRÜŞ YAPAMADIM ŞİMDİYE KADAR HEP TURLARDA EN GERİDEN VE YORULAN OLDUM.ACABA BANA HANGİ KADRO ÖNERİRSİNİZ

brnalkn

Üye
Tepki
57
Mustafa burada kimse görme engelli degil neden buyuk harfle yazıyorsun?

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@brnalkn selamlar eğer bir tayta 300tl verecek iseniz bence vermeyin en iyisi brooks un yol bisikletleri için olan selesini alın. Taytsız da kullanabilirsiniz ve ayrıca kişiye özel şekil aldığı için daha da rahat bir hal alacak ek olarak da uzun ömürlü kullanabileceğiniz bir ürün olmuş olur. Naçizane tavsiyemdir. Saygılar.

seyyah_41

Üye
Tepki
2
İsim
ibrahim
Bisiklet
Mosso
sorunsuz temiz sedona420 arıyorum.bilginize.

brnalkn

Üye
Tepki
57
Kerem bey teşekkürler buldum.

MBB Brooks söyleyenler oldu ama ben bisikletin orjınalliğini bozmak istemedim o yuzden tayta yöneldim.Dün aldım bugun deneyeceğim belki bakalım :)

Tepki
45
İsim
Volkan Baran
Bisiklet
Diğer
Herkese merhaba. Malum bisikletler çocukluğumuzun en büyük hevesiydi, şimdi de yine hem hevesten hem de bir kaç zorunluluktan dolayı aranızdayım. Öyle herhangi bir bisiklet mağazasına gidip bir bisiklet satın almak istemediğimden bir çok bilgi edinmem gerektiğini düşündüm. Bütçemi, ihtiyaçlarımı, hangi amaçla kullanacağımı, nerelerde kullanacağımı söyleyip sizin fikirlerinizden faydalanıp bir bisiklet sahibi olacağım. Yeni üye olduğum için başlık açamıyormuşum, hazırdaki bir başlığa konduğum için de affola.

Şimdi ben bacak damarlarımda yaşadığım bir sorun nedeniyle uzun süredir tedavi görüyorum. Tedavi bitmek üzere. Doktor da en güzel yolun tedavi sonrası bisiklet sürmek olduğunu söyledi. Bu birinci sebep.
Bisikletleri sevmenin bir içgüdü olduğu konusuna girmeme gerek yok, hepimiz öyleyiz sanırım..
İkincisi bisikletimle mümkün olabildiği ölçüde uzun seferler de yapacağım. Konfor ve güvenlik göz önünde bulundurmam gereken özellikler.
Ben aslen yamaç paraşütü pilotuyum. Ülkenin çeşitli yerlerine, dağlarına tepelerine gidip uçuyorum. Uçuş malzemelerimin toplam ağırlığı 15 kg. Ben 70 kiloyum, boyum da 176cm.
Bazen asfalt, bazen toprak yollar kullanacağım.
günlerdir araştırıyorum ancak V tipi fren mi yoksa Disc tipi fren mi daha güvenlidir öğrenemedim. Disc frenler de mekanik ve hidrolik olarak ikiye ayrılıyormuş.
Neyse durumu özetleyip kısaltayım, fikrim olmayan konuda bilenlerin soruları gelmeden bir şeyler söylemeye çalıştıkça boş konuşuyor olabilirim :)
1000 TL bütçem var. Hafif, kullanımı rahat, arkasında paraşütüm için römork bağlayabileceğim ve bunu taşıyabilecek güçte bir bisiklet arıyorum.
Bana hangi marka ve modelleri önerirsiniz?

• Beğen
Tepkiler: TheOneUser

TheOneUser

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Barış Akyüz
Bisiklet
Carraro
Mosso legarda serisinin V frenli ve düz masalı (kilitlide olabilir) modelleri işinizi görecektir :D

HTC Desire 626 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: VolkanBaran
Tepki
45
İsim
Volkan Baran
Bisiklet
Diğer
@TheOneUser Teşekkürler. Onu da araştıracağım. Ama Kadro boyu diye bir şey var bu neyle ilgili? Boyla ilgiliyse benim boyumda biri hangisini almalı?

TheOneUser

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Barış Akyüz
Bisiklet
Carraro
V frenli bir bisiklette yolda sıkıntı çıkarsa çok kolay bir biçimde halleder ücra köşelerde bile parçasını bulursunuz

• Beğen

TheOneUser

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Barış Akyüz
Bisiklet
Carraro
Boyunuz nedir ?

TheOneUser

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Barış Akyüz
Bisiklet
Carraro
Son anda gördüm ben 54 kadro kullanıyorum biraz büyük gibi geliyor 1.72-4 boyundayım

• Beğen

brnalkn

Üye
Tepki
57
@VolkanBaran Cok yenı bir üye ve olarak size tavsiyem forumu biraz okumanız,özelliklede yabancı diliniz varda yabancı sitelerdeki review ları okuyup youtube kanallarındaki videoları izlemeniz.Böylece kabaca bir fikir sahibi olacaksınız.Ardından yaşadıgınız ildeki bisikletcileri gezin ve satıcılara gereksinimlerinizi anlatıp fiyatları ınceleyin modelleri markaları tanıyın.Burada yapılan tavsiyeler bence biraz sığ kalıyor cunku hergun bircok kişi yazında gelmesiyle foruma girip bu tarz öneriler istiyor.Gördüğüm kadarıylada ciddiye alınmıyorlar.Yoldan geciyordum ugradım bana akıl verin gibisinden oluyor ondan sanıyorum.Bu hobiye başlamak ve devam ettirme niyetınız varsa biraz kafayı gözü yararak öğrenmeniz gerekiyor en azından yukarda yazdıklarımı cok kısa süre önce yaşamış biri olarak söylüyorum.Butcenizi bilemiyorum 1000 tl de yazsanız ama ben şahsen ilk bu işe ayırdıgım butce ile şu an cıktıgım butce arasında ciddi ucurum oldu.Anladıgım kadarıyla bu işi olması gerektigi gibi yapacaksınız buda demek oluyorki bir kask en azından bir eldiven alacaksınız ki bunlar bile ciddi butce gerektiriyor bunları deneyerek öğrendim.Arastırdım dolaştım okudum ve bir bisiklet aldım ki sizde okuyun öğrenin ama içinize sinen bisikleti alın rengi olsun özellikleri olsun cunku ona siz bineceksiniz buradaki yada dışardaki dukkanlardaki insanlar değil.Önce sizin sevmeniz gerekiyor.Bisikletimi ben gecen hafta aldım ve alınca ihtiyaclar istesenizde istemesenizde kendini cok guzel belli ediyor ve o sekilde ilerliyorsunuz.Ben ilk aldım cıktım bisikleti 1 saat gezip dönünce kendim için olmazsa olmaz listesi yaptım hala o listeyi tamamlıyorum.Eldiven kask sele altı cantası pedli tayt üst yazlık thsırt matara matara ayağı ön arka ışık vs malesef hiçbiride ucuz degil.Direk alın binin demememin sebebi yaptıgınız diğer sporun disiplinsiz yada önemsenmeden Türk kafasıyla yapılamayacak bir spor oldugunu bilmemdir.Size dahada yardımcı olmak isterdim ama malesef bilgi birikimim emekleme devresinde.Şimdiden yenı bisikletiniz hayırlı olsun bu hobiye hoşgeldiniz.

directedby

Üye
Tepki
54
İsim
sadık başal
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar ben taytla dışarı çıkmayı pek sevmiyorum ama malum sele yerinde de ağrı oluyor.pedli tayt alıp üzerine normal şort giysem faydası olur mu taytın

• Beğen

brnalkn

Üye
Tepki
57
@directedby doğrusu nerede oturdugunuzu bilmiyorum ama evden cıkıp sadece bisiklete binip dönecekseniz şiddetle tavsiye ederim pedli taytları,ben bu sabah ilk defa giydim cıktım ilk defa bisikletin tadına vardım diyebilirim.O sele agrısına nasıl alışılır aklım almadı.Hatta gidip kışlığını sadece şort olanını vs alıcam birkaç tane daha.Ben şortsuz giydim sağa sola uçuşmadıgı için cok hoşuma gitti ama tabiki üstüne şort giyebilirsiniz sonucta ped yine sele kısmına denk gelecek.Bu arada ben üstüne normal thsirt giydim kötü durmuyor ki benimki yazlık tulum.

directedby

Üye
Tepki
54
İsim
sadık başal
Bisiklet
Carraro
@brnalkn pendikte oturuyorum dostum.yok tur da yapıyorum ben ve yeni başladım.dün 75 kilometre kurtköy göçbeyli turu yaptım.Ağrıyan tek yer selenin vurduğu yer.o yüzden soruyorum ve pedli alıp üstüne şort bana uyar gibi.en kısa zamanda alıp deneyeceğim bende.tavsiyen üzerine

• Beğen

brnalkn

Üye
Tepki
57
@directedby Kesinlikle cok memnun kalacaksınız,bana alışırsın dediler doğrudurda o hamlığı atınca düzelebilirdi ama hiçbir keyif alamadım ağrıdan,zaten tayt alacaktım denk geldi pedli aldım,bugun 56km gezindim sonuc mukemmel.Dua edersin,üstünede şortunu giy 10numara 5yıldız :)

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@brnalkn
Specialized e5 aliminyum al
Fuji a6 aliminyum al
Canondale caad 12 olur ama onların premium aliminyumu hangi modelde var bilmiyorum.
Grup setlere ve fiyakaya çok takılma. Bu iki bisiklette evladiyelik olur.
Satış sonrası servis falan hikaye hepsini sen bileceksin kimse fren telin eskidi mi eskitmedi mi bakmaz. Kimse bedava tamir etmez kendin bileceksin bisikleti hem ucuza gelir hem her an tamir edersin.

brnalkn

Üye
Tepki
57
@Zekariya Çab, Bisikletimi aldım Trek 1.2 aldım cok severek aldım,grup set olayını seviyorum,fiyakası önemli degil kendim oturup izliyorum vs o huyum bisiklet değil her konuda gecerli.Bakım konusunda size kesinlikle katılıyorum hatta şu andada o konularda videolar izliyordum.Servis ayagı aldım hatta kapalı garajım var oturup kendim yaparım yuksek ihtimal.Maliyetinden cok ben arabamın bakımını bile nerdeyse kendim yapıyorum severim uğrasmayı,parasını verip yaptırmanın tadı yok.