bisiklet seçimi konusunda yardım edecek bir hayır sever arıyorum

Tepki
9
50 mesaj kotası olması nedeniyle elimiz kolumuz bağlı...kontürü bitmiş sokak çocuğu gibi hissediyor insan kendini.

sadede gelelim,

yeni bir bisiklet alacağım, bir kaç seçenek belirledim. lakin acemi olduğum için bisiklet üzerindeki donanımların ne denli kaliteli ve işlevsel olduğunu bilemiyorum.

bu bağlamda bana özelden msn yollayacak ya da telefon numarasını yollacak bir hayırsever arkadaş arıyorum. 5 dakikasını istirham edip seçtiğim modellerin inceliklerini danışacağım...

arkadaşım bu başlığı açacağın başka yerlerde var diyenleri duyar gibiyim.

yok hacım, başka yerlede yazdım sallayan olmadı. buradan da pek ümidim yok ama bir deneyelim. ya nasip...

kucak dolusu selam ederim

Scudo
Tepki
9
bu arada hayır sever kelimesini de yanlış yazmışız başlıkta...saat sabahın körü, yatma vakti gelmiş sanırım...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Merhaba, foruma hoşgeldiniz öncelikle.
Açtığınız diğer konu burada : (link)
Buradakinden çok farklı değil ordaki mesajınızda, insanlardan msn isteyerek yardım alamazsınız, ayrıca size orda cevap yazan hiç bir arkadaşa teşekkür etmemişsiniz, profil bilgileriniz belirsiz, imla kuralları hak getire. Siz önce biraz çeki düzen verin kendinize yardım gelir, siz ciddi görünmezseniz insanların sizi ciddiye almaması da normaldir.

Bisiklet seçimi konusuna tekrar bir konu açın istediğiniz bisikletlerin bütün özelliklerini yazın, resimlerini koyun, ne amaçla ne kadar süre kullanacağınızı, bütçenizi vb iyice belirtin, (sadece Sedona Borla yerine, ismiyle beraber özelliklerini resmini de ekleyin) o zaman yardım gelir. Ama siz hiç çaba harcamadan msn almaya çalışıp kolaya kaçarsanız olmaz, forumda bu şekilde yürümez.
Hani norveçli balıkçı niki koymuşsunuz, bir laf var bana balık verme, balık tutmayı öğret, size başlangıç için fikir verebildiysem ne mutlu bana ;)

Tepki
9
öncelikle teşekkür konusunda yaptığın uyarı için saol. forumun hassas olduğu, kullanıcıların önemsediği uygulamaları öğrenmek birden olmuyor haliyle. ama teşekkürün vefanın bir parçası olduğunu ve ihmal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

evet aceleci bir tavırla hareket ettim. evet kişisel bilgilerimi güncellemedim ama bu insanların yardım talebini umursamamalarına geçerli bir mazeret değil bence.

ekşisözlük'te donanımhaber'de ve bilimum geniş katılımlı mecralarda epeydir yazan birisi olarak tecrübelerime dayanarak söylemeliyim ki yardım talep eden kişiye koşulla yaklaşmak etik değildir.

forumların temel prensibi nedir; paylaşım...

bir şeyleri paylaşmak için karşındakini tanımak, özelliklerini tüm detaylarına kadar bilmek, ya da bir müddettir haşır neşir olmak gerekmez...

kız vermiyorsun ki... bilgini, tecrübeni, beğenini, eleştirini açıklarsın karşı tarafa hepsi bu...paylaşma niyeti olan kişi bunu ister msn ile ister telefon ile ister başka bir vasıta ile yapar yeter ki niyeti olsun. en azından ben bir yardım talebi söz konusu ise buna karşılık vereceksem bunun yöntemine bakmam çünkü aslolan yardım etmektir. bilgi paylaşmaktır, fikir vermektir, yol göstermektir...

zira yardımın aciliyeti, zaman kısıtlaması, şartları vs bilimediği halde, "kardeş sen hele biraz alış, tanış kaynaş, ortamı sistemi tanı sonra cevap gelir elbet" demek belki her zaman en doğru uygulama değildir !

eksikliklerimi belirttiğin ve tavsiyelerde bulunduğun için teşekkür ederim...

sevgiler, selamlar...

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
selam,hakan hocam haklı.bilgilerinizde isminiz yok,size nasıl hitap edelim.yaşınız olmadığı için,abi,bey,kardeş, dememiz zor olur.önce bütçenizi,yaşınızı,boyunuzu ve arazi sürümüşü yoksa yol içinmi bisiklet istiyorsunuz anlatırsanız yardımcı oluruz.

Tepki
9
ilgin teşekkür ederim güzel kardeşim.

ismim hasan. yaş 28.

bütçem 300-400 lira, hem dağ hem de yol için kullanılacak bir bisiklet arıyorum.

aslında bir kaç da model beğendim. ama donanımlarının niteliğini araştırmadan almak istemiyorum. şimdi de donanımları araştırıyorum.