Bisiklet Seçimi (kafayı yicem)

Tepki
3
Arkadaşlar bir kaç gündür bisiklet almayı düşünüyorum maksimum bütçem 600 civarı her kafadan ayrı bir ses kimi salcano diyor kimi sedona kimi trek kimi kron açıkçası benim kafamda performans ve dayanıklılık var arkadaşlarım şu modelleri önerdi
;
Ameoba hussar
carraro 419 grunge
whistle 1054v
sedona 261
salcano astro
kron xc500

bu arada boyum 1.85 kilomda 74
siz ne diyorsunuz hangisi bana uygun yada başka modellerde olabilirmi ?

• Beğen
Tepkiler: Hasan Topcan
Scudo

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
gayet güzel önermeler olmuş artık birisini seçip alacaksınız yada biraz daha para biriktirip trek scoot vs vs modelleri alabilirsiniz ne demişler parayı veren düdüğü çalar :)

Tepki
3
hasan kardeş çok sağol ama bu aralar fazla harcama yaptım alışveriş ve telefon aldım o yüzden en fazla 650 ye çıkabilirim :(

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
bak bende senin gibiydim başta 300 - 500 düşünüyordum ama sonra anladımki bisiklet aldıgın zaman konfor gerekiyormuş ee konforunda para harcamaktan geçtigini anladım,anladım ama iş işten geçmişti :) yani benim sana tavsiyem biriktirebiliyorsan sabretme kabileyin var ise bekle derim biriktir derim emin ol pişman olmayacaksın sonradan zaten kendiliğindne geliyor herşey ayakkabısı pedalı kaskı vs vs ben sadece seni bilgilendiriyorum yanlışa düşmeni istemem :)

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
şimdi ilk soru şu olmalı. bisikleti nerede kullanacaksınız?

- sadece arazide
- şehir içi
- toprak yol ve asfalltta
- sadece yolda

ne amaçla kullanacaksınız?

- uzun yol yapmak
- sağlık
- ufak tefek şehir içi gezintiler yapmak
- ormanda dağ bayır tepe dolaşmak

sizin için hangisi önemli

- hız
- konfor rahatlık

bir de bacak içi boyunuzu ölçerseniz alacağınız bisikletin türüne göre elinizde bir ölçü olur ve boyunuza uygun bir bisiklet seçerken hata yapma şansınız azalır.

Tepki
3
abi dediklerin doğru ama annemle babamı buna zor ikna ettim eğer para biriktiricem falan dersem şansımı iyice kaybederim ameoba hussar düşünüyorum 12 taksitli fiyatı ne kadar olur bu konulrda biraz tecrübesizim :(

Tepki
3
toprak ve asfalt yol
şehir içi ufak tefek geziler bazende uzun geziler yapmak için
beim için konfor dan çok hız ve dayanıklılık lazım tabiki birazda konfor
tabi bu isteklerimin üst modellerde olduğunu biliyorum ama en azından yüzde yüz olmasa bile yüzde 50 sini karşılasın

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
hııı aslında salcano veya sedona düşünebilirsin tabi yine seçim senin ben olsam bunları almayı düşünürdüm fiyat ve performans bakımından gerçekten güzel bisikletler

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
dostum sende benimle aynı kaderi paylaşıyosun aile konusunda :) bende ilk başta bisiklet için ikna ettim sonra fiyat konusunu ikna ettim nitekimde galip gelen ben oldum:) ayrıca kullanım amacında benimle aynı . inşllh sonuda bana benzer kafana yatan bişey alırsın...

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@Oğulcan Aydin

650 Tl ye Sedona 711-V modeline bakabilirsiniz. :in: ;)

• Beğen
Tepkiler: Tobugo

Tobugo

Üye
Tepki
18
Amoeba hussar ve sedona 711v arasında çok fark yok ama sana tavsiyem Amoeba hussar bu bisikleti alırsan pişman olmazsın, Daha da genişleteyim ifadeyi bu iki bisikletten birini al pişman olmazsın... :)

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
o zaman dağ bisikleti için 19", yol bisikleti için 22" gene uzun yol bisikleti için 22" bir kadro kullanabilirsin. kaynak: (link)

esen koç

Üye
Tepki
30
@Oğulcan Aydin
419 grunge, 1054v, xc 500 arasindaki fark mercedes ve bmw arasindaki farka benziyor.. hangisini alirsan al fark etmeyecek..... hepsi cok guzel.. sedona 261 daha az kaliteli ama daha ucuz bir model (kalite farki abarti degil).. bence salcano astro fiyatina (o kadarini verecek paran varsa) sedona borla alman daha iyi... ameoba hakkinda hicbir bilgim yok....

ama sana revo shift vites almani onermem (yani dondurmeli vites kolu alma sakin)... (ki bu 261 i elemem demek oluyor(whistle arastir emin degilim))!!!