Bisiklet seçimi için yardım

Zizim

Üye
Tepki
2
Öncelikle böylesine güzel ve seviyeli bir forumun kurulmasını sağlayan ve katkı yapan tüm kullanıcılara selam ederim

Arkadaşlar ben 1.88 boyunda 85 kilo biriyim. Yaş 27. İş yaşamı falan derken spordan tamamen koptum. Araba üzerinde yaşar oldum. Salonda falan da spor yapamıyorum. Evim de kalamışa, fenere çok yakın. Dedimki alsam bir bisiklet düşsem yolara haftada birkaç gün hem stresimi atsam hem de temiz hava alıp spor yapsam.
Bunları tüm dürüstlüğümle yazıyorum, forumda gerçekten bisiklet tutkunu çok fazla insan var lütfen beni eleştirmeyin ;)

Velhasıl arkadaşlar arama tarama beni bu foruma attı. Sizden tavsiye istiyorum.
Bisiklete daha çok şehir içinde bineceğim, arada alıp sağa sola götürebilirim fakat genelde şehir içi. O sebepten bir city bike alayım diye düşündüm bilmem siz ne dersiniz.
Bisiklet sorunsuz olsun, bana sıkıntı çıkartmasın, zaten zamanım çok kısıtlı onu da tamircide bilmemne geçirmeyelim sıkılmayayım bisikletten.
Bir de bütçe meselesi var, gene dürüstçe sıkılabileceğimi düşünerek 400 YTL'ye kadar bişey düşünüyorum. İkinci el'de olabilir.

Tavsiyelerinizi bekliyorum üstadlar. :)

Scudo

sultibac

Üye
Tepki
45
Çok doğru yapıyorsunuz...
Bende aynı mantıkla başladım...
İnanılmaz doğru da yapmışım...
Size tek diyebileceğim bütçenizi az genişletebilirseniz, çok daha keyifli sürüşler yapabilirsiniz...
Pek çok bisiklet mağazası size çok yakın...
Gidip deneme sürüşleri yapabilirsiniz...
Kolay gelsin...

Zizim

Üye
Tepki
2
Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Siz söyleyin ben bakayım kafama yatarsa bütçemi biraz aşabilirim.