Bisiklet secimi Bianchi kullandım memnun kalmadım Salcano önerirmisiniz

E///MRE

Üye
Tepki
0
500 ytl kadar bisiklet salcanonun insmonia modeli nasıl?Salcano ngf24 modeli nasıl?Hangi bisikletleri önerirsiniz?simdiden tesekkürler...

Scudo

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@E///MRE

bianchinin hangi modelinden memnun kalmadın?
sedona ve amoebanın modellerine bir bak derim..

E///MRE

Üye
Tepki
0
@zürey

Graffiti FS den memnun kalmadım.Sedona ve amoeba hic duymadım acıkcası görünüs olarak ngf 24 cok hosuma gitti insomnia ise ön arka disk olusu cok gzl...

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
salcano hakkımda bilgim yok açıkçası.sizi yanıltmak istemem.1-2 ay kadar forumu takip edip öyle seçim yapmanızı öneririm.

ApQ

Aktif Üye
Tepki
41
salcanonun o modeli sanırım aluminyum değil o yüzden oldukça ağır olmalı eğer 500 lira ayırmışsanız bence kron ameoba ve sedonanın modellerine bi göz atın derim

E///MRE

Üye
Tepki
0
Sölediğim gibi dediğiniz markaları hic duymadım o markaları nerde bulabilirim parca sıkıntısı cekermiyim?

bebeto_6149

Forum Demirbaşı
Tepki
110
arkadaşların dediği sedona kron ameoba salcano dan iyidir bunlar erdoğanlar bisiklet de var benim bildiğim oraya bak istersen

E///MRE

Üye
Tepki
0
@bebeto_6149

Kron xc2000 hosuma gitti ön arka disk olusu önerirmisiniz?

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@E///MRE

Arkadaşım mesajlarını ve cevapları inceledim. Anladığım kadarıyla bisiklet konusunda pe bi bilgin ve deneyimin yok.Öncelikle bisiklet seçiminde maddiyatın nedir. Maddi limitin nedir. Bunu belirlersen zaten yolu yarıladın demektir. Ayrıca demişsinki ön arka disk oluşu. Şöyle söylim. Bisikleti kullanış amacın ve kullancağın yerlerde önemli. Eğerki görünüşü güzel olsun bide başkalarının ilgisini çekeyim diyosan çok kaliteli bisikletlerde var ama düşük kaliteli bisikletlerde var. Burda önemli olan ilk önce bisikleti nerede kullanacaksın. Maddi limitin nedir. Bunları belirlemen önceli bence.

Ben sana kendmden örnek vereyim. Dağ bisikleti sporuyla uğraşıyoruz. Mesela maddi limitim yüksek olsaydı şöyle 2000 3000 euro param olsaydı aslında parça parça topladığımız için konuşuyorum. kadro olaragiant xtc xomposite frameset geçiyodu aklımdan. Fakat fiyatı 1400 euro. Bu sıralar KRON bi kadro çıkardı. KRON XC 5000 Carbon kadro ve fiyatı 850 euro. Şahsen aklımdaki plan KRON XC 5000 alabilmek. Peşinden şöyle güzel bi Shimano XTR hidrolik disk fren set alırdım. Jantlarım da mavic 117 disc siyah renk. Zaten fazla bişi kalmadı. Maşa olarakta rock shox sid world cup alırdım. Gerisini halletmek fazla bi sorun yaratmaz. Yani önemli olan önce maddi limitini belirle. sonra kullanım amacını belirle. Sana yukarıda saydığım bisiklet parçalarını diğer arkadaşlarda fikirlerini belirtsinler. Bene gayet kullanışlı ve bir o kadarda profesyonel bir mtb (dağ bisikleti) bisikleti olmuştur. Ben öyle düşünüyorum. Diğer arkadaşlarla da fikir alışverişi yaptıkça çok şey öğreneceksin. Ama öncelikle önemli olan senin ilgili istekli ve araştırıcı olman. Bi süre acele etme. Burada herkes fikir paylaşımı yapsın. Sen öncelikle bisiklet kullanış amacını bisikleti kullanacağın yer ve maddi limitii belirle. Gerisi fazla problem yaratmaz. Hidrolik disk fren geneld sporcuların kullandığı tarzdadır. Sen dedinki disk fren olması nasıl olur. Ve mesajlarından birinde bianchi için demişsin ki görünüşü güzel. Anladığım kadarıyla sen görünüşe baya bi önem veren birisin. Senin için performans fazla önemli deil. Ve dikkat ettiğim kadarıyla sporcu felanda değilsin. O yüzden bence normal v brake alabilirsin.model olarak şu anda bişi söyleyemeyeceğim. Bende şu anda mesela KRON Zoxes var. Maddi durumum buna el verdi. Ben bu kadarını başarabildim. Üstünde eski model Shimano deore Lx parçalar bulunmakta. aynakol , vites attırıcı , fren elcikleri vs...

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen
Tepkiler: heisenberg3910

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
sedona ve ameoba öneririm.Bu markaları duymadın diye incelememek doğru değil.Erdoğanlar bisiklette sedona var oradan bakabilirsin.Salcanonunda güzel modelleri var tabiki.

E///MRE

Üye
Tepki
0
Sağolun yorumlarınız icin doğru benim için görünüs önemli ve düz asfalt beyon zzeminde binicem imsomnia fiyatı cok iyi geldi bana ön ve arka disk olusu da spr suan ona yoğunlastım .Bisiklete 500-700 ytl vermek ne bilim bana göre değil yani en fazla 500 ytl olsun.Ön ve arka disk olsun sadece ön amartisör olsun benim için mükemmel...

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
1 ayda bu forumlar bir sürü şey öğrendim sende yorum yazanları dinle ve amoeba sedona ve kron araştır.bence sedona yı iyi araştır :)

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Bende Sedona ya bakın derim...;)

SD-721 size göre.

Hem ;*şehir içinde disk gerekli değil

*disk v-brake den daha ağır olduğu için(sizin seçtiğinz disk) bence v-brake tercih etmelisiniz.

E///MRE

Üye
Tepki
0
Salcano ngf 24 kötü bi bisiklet mi ya sedona fln servis bulamam ben...

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Servis derken bakımını yapıcak dükkanı kastettiniz galiba?

Eyer öyleyse,Aslı bisiklette yaptırabilirsiniz veyatta diğer bisikletçilerde(mahalle arası bisikletçiler demiyorum)

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
mert fr yi dinlemelisin çok haklı disk olup da ne işine yarayacak şehir içi bence sedona borla fiyatına göre süper paran varsa 741 almanı öneririm.eskişehirde tek bir bayi var satan orda canlı canlı gördüm muhteşem birşeydi:D

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@E///MRE

ama salcanodan iyidir.paran olduğu için diyorum benim 350 ytllik bi bütçem var ve borla düşünüyorum bu fiyata en iyi bisiklet.