Bisiklet secimi 800 TL ye kadar (bu bölüm için son konum:D)

Tepki
6
Herkese merhabalar;

Arkadaslar bu bölüm için daha önce 2 konu açmıstım bisiklet almak ve toplamak adına bu son konum yardımcı olacak arkadaslara şimdiden tesekkur ederim.

Arkadaslar 800 lira civarında bir param var bu paraya alınacak en iyi bisikleti almak istiyorum.Nakit alacağım 2. el hiç düşünmüyorum.İlk kez adam gibi bir bisiklet sahibi olacağım onunda ilk sahibi olmak istiyorum.Türk markalarına daha öncede söylemiştim pek sıcak bakmıyorum.Belki sedona olabilir ama salcano falan hiç düşünmüyorum.Trek, scott vs olabilir. Şehir içinde spor ve ulasım amaclı kullanacagım bir dag bisikleti arıyorum . Bazende 100-200 km lik sehir dısı turlar deneyeceğim.

İzmir de bir kac bisikletçiyi dolaştım. Merida tsf 100 cok hosuma gitti görünüş olarak ama pahalı geldi biraz bana ve ondan vazgectim.Daha sonra Scott aspect 50 üzerinde yoğunlastım.Şimdilik sadece bu bisikleti düşünüyorum ama dediğim gibi ilk bisikletim olcak ve yanlıs bir karar vermek istemiyorum.Mutlaka scott aspect cok güzel bir bisiklettir ancak bu paraya alınacak en iyi secim mi onu bilemiyorum.Scott ı sorduğum yerdeki abi sagolsun güzel güzel anlattı nsıl bir bisiklet olduğunu ve cok yakından ilgilendi belki sadece bu yüzden bile scott alabilirim ama yinede sizin fikirlerinizi alayım dedim.Önümüzde ki hafta içinde bisikleti alacagım daha fazla beklemek istemiyorum.

Yardımlarınız için tesekkurler Saygılar

Scudo
Tepki
5
İsim
mtm
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Herkese Merhaba, Kendimi sağlıklı yaşama adayıp, spora başlamaya karar verdiğimden beri, uzun zamandır aklımda olan bir mtb alma fikrimi gerçeğe dönüştürebilmek adına arayışa girdim ve yeni konu açmak yerine buradan devam etmek istedim, keza arkadaşımla aşağı yukarı aynı şartları paylaşıyoruz. 700-800TL arası bir bütçe ile tavsiyelerinizi bekliyorum. Diğer bir soruda özellikle İzmir li arkadaşlara, benim Sedona, Trek, Kron modellerini İzmir de görebileceğim, satın alabileceğim mekanlar nereleridir, eğer sakıncası yoksa firma isimlerini verebilirseniz çok sevinirim, hepinize iyi günler dilerim...

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
(link)
Linkteki bisikleti önerebilirim eğer kaliteli bir şey istiyorsanız.

Tepki
6
Specialized iyi gibi ancak nakit 800 -850 ye daha iyisini albilceğimi düşünüyorum yanılıyormuyum?hem aspect 50 daha iyi gibi donanım olarak.

emrea

Üye
Tepki
68
Daha iyi donanım istiyorsanız o zaman:
(link)
Specialized

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Önerim Salcano NG303 SRD'dir.
http://www.salcano.com/resizePhoto.aspx?image=userfiles/product/8_1.jpg&width=500&height=410
https://www.bisikletforum.com/images/teknikOzel.jpg KADRO :
DOUBLE BUTTED ALUMİNYUM BOĞAZ :
RITCHEY MTN COMP 31.8 GİDON :
RITCHEY MTN FLAT SELE BORUSU :
RITCHEY 31.6 FURŞ TAKIMI :
RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ :
SRAM FD-X5 ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ :
SRAM RD-X5 AYNAKOL :
SRAM FC-IF 3,0 FREN TAKIMI :
SRAM HİDROLİK DİSK JUICY 3 RUBLE :
SRAM PG-820 VİTES/FREN KOLU :
SRAM X5 TRIGGER ÖN HAZNE :
SHIMANO HB-M475 ARKA HAZNE :
SHIMANO FH-M475 ZİNCİR :
KMC CNHG-50 ELCİK :
RITCHEY LASTİK :
HUTCHINSON PYTHON JANT :
SALCANO X-PROD (WEINMANN) JANT TELİ :
INNOX PASLANMAZ MAŞA :
SUNTOUR SF9XCM-HLO PEDAL :
WELLGO LU-C27G SELE :
RITCHEY COMP VECTOR KADRO BOYU ÖLÇÜLERİ : 14",16",18"

Tepki
6
Salcano markasını düşünmüyorum.Kadro benim için önemli.Bu arada specialized HR sportun aspect 50 den pek bir farkını göremedim.Aralarında bir fark var mı?

Tepki
5
İsim
mtm
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Baya bir cevap gelmiş, çok teşekkürler...

Dün akşam saatlerinde Doruk Bisiklet ten 18" Sedona 741 modelini aldım, o heyecanla Küçükyalı dan, Balçova daki evimede yeni aracımla bir solukta geliverdim.

İlk izlenim, çok etkileyici desem yeridir heralde, müsait olduğum bir günümde bisikletin fotolarınıda koyabilirim eğer isterseniz...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@murat gülşen

Var tabiki...

Specialized insan odaklı bisiklet üreten tek firmadır... Bisikletin üstündeki ekipmanın performansı ile iyi gitmesini değil, sürücünün performansını en iyi şekilde aktarabilmesini sağlayan kadrolar üretir... Yani ekipmanı değil kadrosunu satar...

Unutmayın rubleniz bitecek değiştireceksiniz, zinciriniz bitecek değiştireceksiniz, aynakolunuz vs vs vs. Ama kadronuzdan oturuşunuzdan ve konforunuzdan memnun iseniz onu değiştirmeyeceksiniz bunu unutmayın derim...

Ayrıca şuan Türkiye'de Specialized ten başka hiç bir bisiklet markasının elemanlarının bisikletleri sizin vucut ölçülerinize göre en iyi şekilde ayarlamak için ve size en doğru bisikleti sunmak için firma merkezinden gelen eğitmen tarafından eğitimden geçirildiğini duymadım, bilmiyorum...

• Beğen
Tepkiler: Şerif Şentürk
Tepki
6
Arkadaslar ilk karar verdiğim gibi scott aspect 50 aldım.Bugun belirli bir mesafede de kullandım.Cok memnun kaldım.Bisikleti almamda yardımcı olan Atalay abiye tesekkur ediyorum. (Ata Bisiklet)

SAYGILAR

Tepki
7
2009 sedona 741'in hakını yemişsin kadro 1700 gr
çeşke sedona alsaydın 760 tl
neyse hayırlı olsn