Bisiklet, sadece hayallerinde kalmasın!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında S26 tarafından paylaşıldı.

 1. S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.551
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Geçenlerde bir şekilde birisiyle tanıştım. 13 yaşında, yetiştirme yurdunda kalan bir kardeşimiz.

  Oralarda hepsinin elbette çok fazla eksikleri oluyor. Eksik büyüyorlar. Biraz maddi ama daha çok manevi yönden. Manevi açıdan çok katedilecek yol var... Ve hiçbir zaman tam anlamıyla kapanmayacak belki... Maddi yöne biraz değinmek istiyorum bu başlıkta.

  Neyse konuya geleyim. Kendisini yurttan alıp biraz gezdirdik falan... Bir ara yoldan geçen bir bisikletliyi gösterip "ben de bunun gibi bisikletim olsun isterdim" dedi. Olabilir, herkes ister, herkes der. Ama onun deyişi başkaydı. Bisikletli ufukta kaybolana kadar gözünü bile kırpmadan izledi. Tam da açıklayamam o anı kelimelerle...

  Kimbilir, belki ilerde yarışçı falan olmasa bile spor amaçlı binebilir ve eninde sonunda faydasını görür diye düşünüyorum. Borç morç hikaye, boş yere ne paralar harcıyoruz dedim kendime. Bahane üretmek yerine en azından birine yardımım dokunsun istedim. Gittim sordum dışardan alıp hediye olarak verilebiliyor mu diye. Verebiliyormuşuz. Belki yurttan yurda değişiyordur o kadarını bilemiyorum ama benim gittiğim yerde sorun çıkarmadılar.

  Bisikletini eline aldığında uçuyordu mutluluktan. Hatta biz ordan gidene kadar bir saniye bile gözünü ayırmadı bisikletten. Sürmesini istedim. Hiç de acemice bir sürüşü yoktu. Bu açıdan içim rahatladı biraz... Biraz heves giderip de sürüşe devam ederse; işin teknik kısımları, sürüş ve güvenlik konularında ayrıntıya girmeyi düşünüyorum. Normalde polis olmak istiyor ama olamaya da bilir. Alternatif olarak bir şekilde bisiklet işi olabilir diye geçiriyorum aklımın ucundan. Olmasa bile ne yazar, spor sonuçta. Şimdi bunu düşünmek anlamsız zaten.

  Neyse fazla uzatmayım. Arkadaşlar, birilerini mutlu etmek insanı sanki onlardan daha fazla mutlu ediyor. Burada ara sıra yapılıyor yardım kampanyası gibi şeyler. Ben de kendi çapımda çağrıda bulunuyorum işte. Yetiştirme yurtlarında da bisikleti seven kardeşlerimiz var. Alamayanlara kendi kendimize birer ikişer yardımcı olabiliriz. Bir düşünün... ;)
  Hatta düşünmenin ötesine gidip bir ziyaret edin, onlarla konuşup gözlemleyin derim.
   
 2. H.T

  H.T Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  1.106
  Beğeniler:
  2.860
  Şehir:
  Kırklareli
  Adı:
  Hasan
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Çok hayırlı bir şey yapmışsınız.Bir insanı mutlu etmenin verdiği manevi huzuru siz de tatmışsınız.Sizin adınıza da o kardeşimiz adına da sevindim.
   
  S26 bunu beğendi.
 3. Cengiz ADANUR

  Cengiz ADANUR Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2011
  Mesajlar:
  154
  Beğeniler:
  73
  Şehir:
  Elazığ
  Seviye:
  Çok erdemli bir iş yapmışsınız, sizi tebrik ve takdir ediyorum. Yaptığınız bu anlamlı çağrıyı da kendi adıma not ediyorum..
   
  S26 bunu beğendi.