bisiklet poster v.s.

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
698
:) evet poster moster türünde bişeyler arıyorum ama bulamadım size bi danışayım dedim sizde fazla varsa veya nerden bulacağımı biliyorsanız adres veririseniz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Scudo

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
205
Poster... Evet, ben de poster aradım, bisikletçilere falan sordum, ama bulamadım ne yazık ki. Özellikle ''Redbull Rampage'' psoterleri aradım. Varsa bulabileceğimiz bir yer, ya da satan, görüşelim...

Aziz SIRNAÇ

Forum Bağımlısı
Tepki
350
arkadaşlar merhaba. madem posterleri bulamıyorsunuz kendi posterinizi yapın. arama motorlarına yazın fotoları beğenin dijital baskılar profesyonel posterler oluşturuyorlar. :) hem çok ucuz hemde en iyisi

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
824
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
İnternette bulunan resim ve fotoğrafların çözünürlükleri yetersiz kalıyor genelde.Ama çok nadir de olsa bazı yüksek çözünürlüklü fotoğraflar olmuyor değil, ama bunlarında bisikletle alakalı olma ihtimali çok düşük.

O yüzden yurt dışından getirmekten başka çare kalmıyor...Bu konuda başka bi fikri veya bilgisi olan varsa eklesin çünkü ben de istiyorum.

Ek Bilgi : Çoğumuz biliyordur elbette ama biilmeyen arkadaşlar için yazıyorum 50cm'e 70cm gibi net görünümlü bir poster için en az 6-7 milyon nokta çözünürlüklü bir resim belgesi gerekir.
50x + 70x = 6 milyon olmalı.
Yani internette bulduğumuz resim dosyasının bir poster için yeterli olması için en az 3000x2000 gibi bir çözünürlük değerinin olması lazım.Bulduğumuz resimlerin bu değerlere yakın olmasına dikkat etmeliyiz yoksa aldığımız çıktı bulanık ve cansız olacaktır.

Belki paylaşım programlarının resim arama bölümlerinden şansımızı deneyebiliriz.(yeni aklıma geldi)

Ya da en güzeli varsa kendimize ait yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf makinası, bununla bir arkadaşımızla sırf kendi posterimizi oluşturmak için ufak bir fotoğraf çekme gezisi ayarlayabiliriz.(Bu da şimdi aklıma geldi) :)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
698
vay sonunda farkedilmiş başlığım:p :) ..herkese teşekkürler..

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
824
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
@aziz

Maalesef bu fotoğraf 700x1000 çözünürlükte yani sadece 0.7 milyon nokta'dan(megapiksel) oluşuyor.Ve net olarak ancak ve ancak 10 x 15 cm çıktı alınabilir.

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
824
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
http://www.clubphoto.com/gallery/

Bu sitede var bi şeyler, ayrıca Google'da high resolution photos yazıp yüksek çözünürlüklü fotoğraf yayınlayan siteler bulunabiliyor.Çoğu paralı ama bir kısmı da ücretsiz.

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
824
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Obsolate, fotoğraflar için teşekkürler, büyük,net ve kaliteli fotoğraflar gerçekten.Bbbaaggeett'in de işini görür.Bu arada nereden bulduğunu öğrenebilir miyim?

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
698
posterler için çok teşekkür ederim..fekat ben bunları nerden bastırıcam:) :( ??

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
824
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
İnternetten indirdiğin fotoğrafın üzerine fareyi getirdiğinde 1200x1600 gibi sayılar çözünürlüğü gösterir, önceki mesajımda açıklamıştım, bir resim belgesinin poster olarak basılıp basılamayacağını.Oraya bakıver bi zahmet.Bir de bu fotolardan poster olmaz maalesef.Çok küçükler.

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
698
saol elise111s ;) (ya şu teşekkür butonunu yapsalar artık!)

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
824
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
@bbaaggeett

Sen bi kenara not al, buton yapılınca teşekkür eedersin :)

Çıktıyı büyük kırtasiyelerden ya da matbaacılardan ya da ufak reklamcılardan alabilirsin.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
205
bbaaggeett , birinci resmin (Cannondale) 1280X856 pixel olanı bende var. Eğer o boyutlardan ''poster olur'' onayı gelirse, buraya link olarak koyarım...

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
797
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
@obsolate

merhaba arkadaşım resim 2 deki posteri nasıl bir poster haline getirebilirim bana yardımcı olursan sevinirim

obsolate

Daimi Üye
Tepki
268
@nirvana

nasıl bir poster olmasını istiyorsun ki? kaydedeceksin bir CD ye doğru baskıcıya, A3'e bastıracaksın.

Yukarı Alt