Bisiklet Periyoduk Bakimlari

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Bisikletlerin periyodik bakimlarinin oldugunu bisikleti aldigimda ogrendim ve tabi ucretli oldugunu da. Peki bulundugunuz yerlerde periyoduk bakim ucretleri ne kadar?

Scudo

Oğuz22

Daimi Üye
Tepki
52
Bisiklet
Bianchi
Bunu kendiniz yapabilrsiniz bir abimizin yaptığı resimli gösterişi var sabitlenmiş olarak linki bulursam atarım.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Ama periyodik bakımları yetkili servise yaptırmazsak garantiden çıkılıyormuş.

• Beğen
Tepkiler: nsblt37

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ibrahim çiftçi

Nereden anlıyormuş kendimiz bakım yapınca? :)

@Oğuz22

(link)

Şu olabilir mi?

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Salcano kullanım kılavuzuna periyodik bakımlar için çizelge oluşturmuş, garanti yılları boyunca 4 ayda 1 bakım zorunluymuş. Yoksa garantiden çıkarılıyormuş. Üstelik ücretli işte.

Ben ilçeden il merkezine götürüp duracak olursam her seferinde 20 TL araba parası vermek durumunda kalacağım. Birde bisikletçiye veririz bir o kadar (işte bu yüzden rakam soruyorum).

Zaten alır almaz masraf yapmaya da başladık. Böylece bisikletin bana maliyeti binlerce lirayı bulur. :)

O link'teki konuyu az evvel inceledim de biraz detaylı sanki, bilyeler falan ortalıkta. :)

DH'de şöyle bir konu var 2010'dan, tam da dediğim olay ama sonuç yok:
(link)

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
bana 1 ay sonra illa gel dediler dedim bisikleti almaya zor geldim bakıma getiremem dedim adamlar illa getireceksin dedi dedim artık forumdan falan öğrenip kendim yapacağım dedim sordum vidaları sıkıyorlarmış bir de vites ayarları frendeki sürtmeler vs. hele 1 ay olsun daha 2 günlük :)

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Ben bisikleti aldığım günden beri binemiyorum ve iki hafta sonrasında serviste bulunacağım, şimdi bu zamandan sonra (iki hafta daha sonra) yeniden servise gitmek hiç akıllıca değil. Bu servis olaylarına dairde gün boyu bayağı yazı okudum. Kimse memnun değilmiş.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Periyodik bakım ücreti 4-5 lira civarındaymış, harici işler istenmediği müddetçe.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Merhaba BF sakinleri bugün bisikleti aldığım bisikletçiye gitme fırsatım var sahilde tur atıcam bisikletçide sahilde zaten neyse konuya geliyim bisikletin bu 1. Ayında bir fren vites vs vs bakımı yapılırya garanti kapsamında bisikletçilerde der ''gel 1. Ay sonra bakalım bisiklete '' bu ''bakmak'' neleri kapsar ve bisikletçinin bunu yapması zorunlumudur aldığım bisikletçi mosso bayiisi yani bayiisi olduğu markanın bisikletini aldım onlardan bunu yapmaları zorunlumu ?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Ulaş Çavuşoğlu Mosso markası hakkında bilgim yok fakat, benim bildiğim şöyle olur (Salcano markası dışındadır bu yazdıklarım) bisikleti bayiden alırsın, sana der 1 ay sonra gel ufak bakım yapalım bu bakım ücretsizdir, ilk bakım ücretsiz olur. Çünkü bisikletinle birlikte kurulum ve bakım kağıdı gelir. bayi bu kağıdı alır sana bir ay sonra gelmeni söyler. Bu bakım eğer v-fren ise fren telini germek yanı pabuçları janta yaklaştırmak. Sonra yağlama gerekse onu yapar, tekerin dönüşüne bakar, akort bozukluğu varsa ek ücret talep eder. Bu gibi şeyler yapılır, sen söylersin bu böyle şöyle onu düzeltir.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
benim 1 ay sonra yapılacak bakımı evim uzak olduğu için bisikleti aldığım gün yapti

orta göbek kontrol edildi. direksiyon göbeğine bakıldı. fren telleri kontrol edildi. tekerleklerin dönüşüne dengesine bakıldı ve vitesler kontrol edildi

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@enes dökmen tamamda o bakımı sattığı gün yapmasının bi anlamı yokki o 1 aylık kullanımda meydana gelen hataların düzeltilmesi için var o ilk bakım :koptum:

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
yok bende öyle dedim o bisikletler orada duruyorya gobeklerinde felan sıkıntı oluyormuş onlara baktı. çünkü bazi bisiklet çiler hiç bakmadan satıyor sıkıntı çıkıyor. sonra servise git