Bisiklet Parklarından Bisiklet Çalınırsa ?

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Evet arkadaşlar bugünkü sorum şu olacak bisiklet parklarında bisikletimiz çalınırsa ne yapacağız bu fotoğrafı facebookta bir arkadaş paylaştı ondan aldım ve bu janta bakılırsa bildiğimiz anahtarla sökülen jantlar clock jant türleri ne yapacak bilmiyorum :/ yakında jantlarımızıda çalarlar https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1656097_10151948446217993_504266740_n.jpg

Scudo

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Şuana kadar 2 bisikletim çalındı.Birinin değeri 750 , diğerinin 200 lira felandı.Karakola gittim , durumu anlattım ve polisler sadece öküz gibi güldü.

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
[video=youtube_share;BuebbygLENU]http://youtu.be/BuebbygLENU[/video]

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
@Adem Kaya

paylaştığınız videodaki yer deniz seferlerinin olduğu yerde bi ispark var orası değilmi ? :)

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
Bu park Caddebostan sahildeki basket sahaları ile Beltur arasındaki park. Birkaç aydır o jant orada üzgün üzgün bekliyor.
Aynı olay Migros'un oradaki parkta da olmuştu. Ancak bu sefer kilitli kalan jant disk frenli düzgün bir jant idi.

Çingenelerin bolca gezdiği yerlerde bisikletinizin kolay sökülen her bölümüne kilit takın. Uzun süreli park yapmayın.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
kadrodan bağlamak lazım bisikleti yoksa sonu resimdeki gibi oluyor

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Kadrodan baglasak ne olur, adamlar kilitleri kesmisler.

Bisiklet parkinin basina guvenlik koymazsan her turlu o bisiklet gider. Guvenlik koyamiyorlarsa toplu park yeri yapip, hirsizlara acik bufe haline getirmesinler.

• Beğen
Tepkiler: S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kadrodan bağlayınca da ya kilit kesiyorlar ya orasını burasını söküyorlar. Bir keresinde apartmandan bir tanıdığın jantları çalmışlar. Ama ne çalmak. Kamera önünde bir güzel İngiliz anahtarlarıyla vidaları söküp jantı alıp götürüyor. Geçen de yoldan geçen adamın biriyle konuştuk bisiklet üzerine. Seleyi mandaldan söküp götürürken fark etmiş, peşinden koşmuş yakalayamamış. Bana diyor ki seleyi mandalsız al, vidalı olsun. Dedim ne selesi, benim tekerler de mandallı. :)

• Beğen
Tepkiler: Engin Öz
B

berkay onaylıı

Misafir
ne demiş atalarımız eşşeğini sağlam kazığa bağla kaçamasın kurt yesin :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben bağlamıyorum çünkü bu halka güvenmiyorum , arbadan indirip biniyorum, inince tekrar eve.

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama eğer uzun süre bırakacaksam bisikletimi biri asma kilit diğeri şifreli 2 kilit ile bağlıyorum 2sininde kalınlığından güven duyulabilecek cinsten.Direk gibisinden şeylere bağlarsam uzun asma kilidimi hem jant hem kadro hemde bağlayacağım yerden geçiriyorum ve şifreli kilidimi ise arka janttan kadroya...Veya bunun gibi bisparklara parkedeceksek bir kilit ile jantı parka diğer bir kilit ise janttan kadroya bağlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Tunakan Önen

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
hirsiza kilit olmaz...
hirsizlik yapmaya kararli olan kisiyi önlemek için alinacak tedbirler yararsizdir. Istersen bisikletini celik kafesin icine koy, hirsiz o bisikleti istiyorsa yine calar.

Bisikletinizi yaninizdan ayirmayin, eger uzun süre bisikletten ayri kalacaksaniz oraya bisikletle gitmeyin en iyi kilit budur.

DIKATLI OLUN.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Murat Cömez

Olayın özeti budur. Acı ama gerçek. Mali açıdan çok daha büyük "hırsızlık" olaylarında bile failin yakalanamadığı ya da ceza almadığı bir ülkede yaşıyoruz. Kendimizi bir avrupa ülkesi gibi rahat hissetmek ne yazık ki yakın zamanda mümkün olmayacak. Hakkımızı arayalım elbet, yılmayalım ama bunu yaparken herşeyin bir anda düzelmeyeceğini de bilmek lazım.

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
@Tunakan Önen

Bu arada jant hala orda duruyor :D caddebostan migrosun orası :D

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
2 m. ÇELİK zincir ve sağlam göbeği gömmeli bir asma kilit tavsiye ederim. Normal bisiklet kilitleri örme çelik halatlardan yapılır.Buda demir makası ile kesilmesine imkan verir.Ama kalın bakla çelik zinciri baya zor keserler. Üzerine de terzinin birinden ince süngerli kumaştan bir kılıf diktirebilirsiniz ki kadroya zarar vermemiş olur. 20-30 lira maliyetiniz olur.Ki bu giden bisikletin yanında hiç birşey.Ama arkadaşlar haklı hırsıza kilit olmaz.

mucoist

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Merida
@S.Koca

Her olayda Avrupa'yı örnek göstermeyelim bence. Avrupa'daki bir çok metropolde hırsızlık çok sıradan bir olay. Hatta bisikletleriyle ünlü o ülkede herkes en az bir kere bisikletini çaldırdığından bahsedilir.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Ön lastiğide kadroya zincirlemek gerek en güzeli öyle olacak gibi

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Bisikletini gözünün önünden ayırmıycaksın. Bu kadar basit. Adı üstünde hırsız, hiçbir kilit işe yaramaz onların üstünde...

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mücahid yapıcı
Evet cok haklisin, mesela almanyada en az türkiye kadar bisiklet hirziligi var. Buna emin olun arkadaslar.:(