Bisiklet park yeri projesi

Ömer E.

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar bisiklet park yerlerinin hem nitelik hem nicelik olarak eksik olduğu aşikar. Bu konu ile ilgili bir şeyler yapma, bir proje hazırlama şansım var ve en iyi yardımı yine bisiklet kullanıcılarından alabilirim diye düşündüm.

Sizden ricam İstanbul'da, merkezi noktalarda bisiklet parkı konumlandırılmasını isteyeceğiniz makul noktalar ve bisiklet parkı dizayn önerileri. Çizim, fotoğraf veya tarif olabilir. En önemli konulardan biri güvenlik, önerilecek noktalar halihazırda güvenlik görevlilerinin bulunduğu noktalar, kafe-restoran önü vb olabilir. Mümkünse yoğunluğun yüksek olduğu, ünitenin atıl kalmayacağı noktaları harita üzerinde işaretleyip ekran görüntülerini koyabilirsiniz. Amaç mevcut imkanları en iyi şekilde değerlendirmek. Bu sadece bir ön fikir alma. Öneriler netleşmeye başlarsa konu ile ilgili daha sistematik bir çalışma, mesela seçenekli bir anket gibi bir şey yapabilirim.

Amaç bisiklet güvenliğini ve kullanımını arttırmak.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..

Scudo

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Gaziosmanpaşa'da bisiklet park yeri var,Ayrıca Küçükköy'de yeni yapılan avm önünde var.Bana sorsan oraya bisiklet kitler miyim? Tabi ki hayır.10 dakika sonra geri döndüğümde bisikletin orada olup olmayacağının garantisi yok.Bu durumda demirden yapılmış park yeri tabir edilen şeylerin bir esprisi yok yaptık demek için yapılmış seyler.Güzel olan yanı belediyelerin az da olsa bisikletlileri kaale almaya başlamış olması.Madem boş bir araziye bisiklet park yeri yapılacaksa güvenlikde olmayacaksa,o zaman oraya öyle bir mekanizma yapılmalı ki bisikleti oraya bağladığında kolay kolay çözülemeyecek bir şey olsun.Şuan aklımda bir fikir yok,aklıma gelirse buraya yazarım.

• Beğen
Tepkiler: Ömer E.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Ben Türkiye'de tamamen kapalı olmadığı müddetçe hiçbir bisiklet park yerine bisikletimi kilitlemem. Çünkü illa ki biri gelir vites ayarını bozar, frenleri kurcalar, jant tellerini tekmeler... Benim dizayn önerim, tamamen kapalı park yerleridir.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Birhan K. Düşüncenize katılıyorum.Üstü kapalı yer de yapacaklarını zannetmiyorum..Ama şöyle bişey olabilir.bisiklet sürücüleri için Tc numaralı elektronik bir kart yapılsa sadece bisikletini kayıt ettiren kişilere verilse,dediğiniz gibi güvenlik kameralı kapalı bir yer olsa ve buraya sadece kart ile girilebilse fena olmazdı ama İstanbul'da böyle yerler zor sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Ömer E. ve emre_s

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Japonya'daki olay haricinde Türkiye'de her türlü patlatırlar bisikleti.Kapalı,kilitli bir sistem olacaksa kişi tanımlama sistemi gibi birşey olmalı,parmak izi okuma vb.Acıkta kalan bisikleti calamasa bile sinirlenir agır zarar verir haşere kişisi.

Tepki
16
İsim
Buğra B.
Japonya'daki sisteme hayran kaldım.Gerçekten mükemmel olmuş.

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
bu konu ıle alakalı birkac onerıyı Çankaya Belediyesine sunmayı dusundum, ozellıkle sehrın merkezı noktalarında guvenlı park yerlerı yapılabılır.

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
Bisikletliler derneği böyle bir projeyi hayata geçirdiler....
(link)
Belki destek verilebilir

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Isparkin yaptigi ebisiklet vardi. Milyonlarca bosa giden lira. Eyup iskelesinin onune yapmislar butun hepsi kirik dokuk hayata gecmeden telef olmus. Hurda yigini seklinde duruyor orda yazik gunah bunca giden paralara. Bunun hesabini birileri sormali.

• Beğen
Tepkiler: frkncn

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
Facebook-20151230-125409.jpg basit ve çevreci bir tasarım .