bisiklet park makinası

Scudo

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
Yol var da; gidip park etmesi kaldı. O değil de alem yaşıyor. Adamlar ciddi ciddi yatırım yapmışlar ve uzun vadede yararlı olacağını düşünüyorlar. Helal olsun.

• Beğen
Tepkiler: omerrrr

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Okulda endüstriyel kontrol dersinde hocalarla bunun arabalar için olanını tartışmıştık. Gerçekten emek isteyen ve pahalı bir yatırım. Ülkemizde arabalar için olanı bile yok (yada ben bilmiyorum). Aslında biz gibi otomasyon, mekatronik, elektronik te okuyan genç öğrencileri toplasalar, proje bitene kadar bunu yapan insanlara verilen paradan daha az bi para verseler üstesinden geliriz. Ama ne yazık ki bu ülkede olmaz bu dediğim :)

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
arkadaşın dediği gibi biz önce bir yolları düzeltelimde biz bisikletçiler için..bu sistemin kurulabileceğini hayal bile edemiyorum ben burda..haa ne zaman ülkemizde avrupanın bazı ülkelerinde ve asya ülkelerinde olduğu gibi bisiklet bir yaşam şekli halini alır ozaman belki bu tip hizmetler gelir birtakım insanlarım aklına...ama unutulmamalı ki biz üşengeç bir milletiz iki sokak aşağıdaki markete arabasıyla giden insanları biliyorum ben....yürümüyor bile nerede kaldı bisiklet...bize düşen şeyde işte bu zihniyetin kırılıp en azından sağlıklı yaşam adına bisikletin yaygınlaşması için uğraşmak..ondan sonra gerisi gelir zaten...diye düşünüyorum naçizane...

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
burak abiye teşekkürler

cok dogru soylemıs
talep olmazsa karsılıgıdfa olmaz

anladıgım kadarıyla bu park sısıtemı uzakdogu ulkelerınden bırınde metro duragında yapılmıs

dıyleımkı ıstanbuldada bır kac metro istasyounda yapıldı

sızce kac kısı kullnaır
kurulum malıyetını kac senede kurtarır

hatta bakım ve sabıt personel malıyetlerını işletme acısından kurtarırmı
bence kurtarmaz

YANLIŞ MAHALLEDE DOĞRU SOKAK ARANMAZ

biz önce bisiklet yoları yapmalıyız ki o metro istasyonuna gidelim
hatta metrolarda bıle bisikletli vagonları olmalı

yada her 3-4 vagonlu metroların son vagonlarının son yarısı yuk (bısıklet) için koltuksuz olmalı
bısıklet ayakta tutma aparatları yapılmalı

bu park sistemi zor bir ş değil aksine ğülkemizde bundan cok daha ılerı sevıyede mekanık teknolojık sıstemler yapılıyor

bu sıstemın turkıyede olmaması teknolojık gerılık veya sıyası veya burokrası engelı degıl

bu sısıtemın kurulacak ıhtıyacın olmaması

once yolar yapılır
arkasından bır suru bısıklet ıcın park sorunu dogar o zaman bu yapılır

araba ıcın ıse bu sısıtem ılk once leventte yapıldı fakat iş yapmadıgı ıcın sokuldu

su anda nişantaşı abdı ipekci caddesınde garantı bankasının oldugu bına hatta bızımde fırma olarak mekanık tesısatların yaptıgımız bır mekanık otopark santıyemız var ve devam edıyor

bır kac ay ıcerısınde acılısı yapılır

herkes parasına kıyıp arabasını yanastırtabılır
tahmını olarak su anda hesaplanan arac park bedelı 20 tl

• Beğen
Tepkiler: burak altınsoy

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
bisiklet yolu olayı tam bir kara komedi zaten....İzmir bostanlı sahilindeki parkta bir bisiklet yolu vardır ama sahile paralel gittiği için daha çok insanların gezinti yoluna dönüşmüş durumdaydı ve ben o bisiklet yolunu kullandığım için gezinenlerden fırça yedim...yol boyuncada 50 metrede bir yere kocaman bisiklet resmi çizilmiş sarı boyayla..bisiklet yolu olduğunu belirten tabelaları saymıyorum bile.. :)

tekerleklerimiz olduğu halde araçtan sayılmıyoruz hala ve zaten 3 5 tane olan bize ait yollarda yayalar tarafın dan gaspediliyor...oysa orasıda bir araç yolu ve bisiklette çarparsa azda zarar vermez üstelik...

• Beğen
Tepkiler: omerrrr

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
çok harika düşünülmüş

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
Teknolojiden anladığımız cep telefonları yeni ipodlarla sınırlı sanırım ülke olarak yada bize sunulanı yaşıyoruz doğal olarak.. Bisiklet yaşam tarzı haline gelmiş adamlarda...Vizyonlu belediye başkanlarıyla belki 10-20 sene içinde anca bisiklet yollarını görürüz..