Bisiklet parçalarını birleştirme (sıfırdan) Teknik yardım lütfen.

Tepki
4
Bugün Salcano XRS 030 TIAGRA yol bisikleti siparişini verdim 3-5 gün içinde kargo ile gelicek.

Daha önce yol bisikleti kullanmadım ve bisikleti toplamayıda bilmediğim için bisikletçiye toplatmayı düşünüyorum. birkaç sorum olacak sizlere.

Bisikleti toplarken ne gibi ince ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor?
Özellikle lastikler konusunda sıkıntı yaşamamak için jant telleri ile iç lastiğin arasına birşeyler koymak gerekiyormu? tellerin lastiği patlatmaması için.
bazı konuları okurken dış lastiğin içine purda konulduğunu hatırlıyorum iş ve dış lastik birbirine yapışmasın diye.
Lastiğin hava basıncı ne kadar olmalı yol bisikleti için ( CONTINENTAL GRAND PRIX 4S 700x23 )
bu tarzda yapılması gereken ince ayrıntıları paylaşabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Birde bugün sirkecide 5-6 bisikletçiyi gezdim ellerinde pdr-540 pedal bulamadım oradan decathlon'a geçtim malesef orda da yoktu.
Cuma yada cumartesi kadıköye gideceğim deltabisiklete umarım orada bulabilirim.
pdr-540 'a göre uygun fiyatlı spd ayakkabı tavsiye edebilirmisiz lütfen.

Scudo

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
jant akordunu kontrol ettirebilirsiniz , frenler , vites geçişi , sele yüksekliği , yağ bunlar aklıma geldi.
jantta şerit vardır sanırım başka şeride gerek yok. pudrayı bisikletçi yapmayabilir. Lastik basıncı üzerinde yazıyordur lastiğin. Yeni bisikletiniz şimdiden hayırlı olsun :)

emreuzun

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Ümit
@mehmet nuri

Öncelikle bisikletin hayırlı olsun. Forumda gezinirken bi kulalnıcının dış lastiğin içine (yani dış lastik ile iç lastik arasına) siyah elektrik bantı yapıştırdığını görmüştüm. Ben henüz denemedim ama işe yarar bence.

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
jantın içinde şerit olmadığı durumlarda elektirik bandı kullanılıyor.Şeridin de bandın da amacı jant tellerinin başlarının lastiği patlatmaması.

emreuzun

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Ümit
@ismet caner

Bant olursa belki çift katlı etki filan olur :D :D