Bisiklet Önerisi ...

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar , öğrenciyim o nedenle maksimum 400 tl ye kadar 0 , 2. el farketmez bisiklet önerilerinizi bekliyorum . Genel olarak şehir de kullanacağım , Üniversiteye giderken (yaklasık 3 km) kullanmayı düşünüyorum ama alırsam haftasonları epey turlarım:D
MTB düşünüyorum ama şehir bisikleti de alabilirim duruma göre ...
Boyum 1,68 kilom 65 falan cok iri biri sayılmam :D

Yorumlarınızı bekler , hürmetler ederim .

Keyifli pedallar ...

Scudo

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
1.Bisikleti Ulaşım, spor, gezinti için kullanacağım ,
2.Genelde şehir de ama arada sırada doğada da kullanırım muhtemelen
3. Hergün kullanırım ihtiyacım oldukca

bunları da bilgi olarak yazayım ...

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Abi şimdi bütçen 400 tl galiba ilk defa bisiklete bu kadar para vericeksin.O nedenle bence ilk heyecanını 2.el alarak yatıştırma 0 al gözün gibi bakarsın.Bisiklete gelicek olursak şehir bisikletleri ince narin bisikletlerdir.Bulunduğun yerin asfaltı yolları düzgünse tavsiye ederim.Ama sonuçta 1000km tur yapmıyacaksın o nedenle yorulma derdinde zaman derdinde olmıyacağı için her ortama uygun Mtb derim ben.Zaten Yol/şehir bisikleti kullanacaklarda sırf asfalt kalitesi ve fiyatlarının parçalarının pahalı olmasından dolayı vazgeçip Mtb alıyolar.Sizi bilmem ama bana göre Mtb'nin görünüşü bile Şehir bisikletinden 100000 kat daha güzel.
Örnek bir şehir bisikleti (link)
Örnek bir dağ bisikleti (link)
Şimdi bana kızacaklar manyakmısın görünüşe göre bisikletmi alınır diye ama bence güzel bir bisiklet herzaman binme isteğini artırır ve 100km de gitsen senin gücünle gittiği için yorulma hissi duymassın.Abi bütçen 400 tl.Orta kalite Bi Mtb Kron xc250 gibi (link)
540 tl den başlıyo ama pazarlıkla 500tl diyelim.Biraz daha kaliteli ömürlük istersen 100 tl daha biriktir abi Salcano sedona ve Kron xc500 gibi biraz daha üst seviye ve kaliteli Mtblere yönel.Şimdiden hayırlı olsun abi.Kolay gelsin.
Şimdi yol/şehir bisikleti kullanan biri bana çok kızacak biliyorum ama en düşük seviyeli yol/şehir bisikletleri bile 1000tl civarı.Bütçeyi göz önüne alıp bakarak yorum yapıyorum okuyanlar kızmasın....

• Beğen
Tepkiler: Osman D.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Tesekürler , cevabın ve yorumun için araştırıyorum ilk hedefim Kron xc250 ya da xc500 ;)

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Kron xc250 ve Kron xc500 arasında Kaldıysan abi herkez sana Kron xc500 der.Nedeni Kadrosu daha sağlam,Fren sistemi Shimano,Vites Sistemi Shimano-Altus,Ve de maşası Kilitlenme Özelliği var aradaki fark 100 tl Kendin toparlamaya çalışsan rahat aradaki fark 250 tlyi bulur :D göz önünde bulundur derim abi.Tercihin eğer bu ikisinden biri olucaksa ama tabiki sen bana bakma daha da araştır.Google'dada araştır abi teker teker.Haydi hayırlısı diyelim kolay gelsin... :D

• Beğen
Tepkiler: Osman D.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Saol Murat kardeşim biliyorum sen de aynı yoldan gecmişdin okudum bi kac sayfa forumda evet ben de 500 ün daha iyi bir kadroya sahaip olduğunu ve kilitlenebilir maşanın önemini okudum bi kac yerde bunlar hep aklımda inşallah doğru bir tercih yapıp güzel bir bisiklet alırım ve zevkle binerim :D

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Hala araştırıyorum , öneririleriniz beni mutlu edecektir :)

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
@muratt35

Ben demem :) . Arasındaki 100-150 lira farka dikkate değer değişen, kilitli uyduruk Zoom maşa.Değmez.XC 250 candır ama 500 liradır.Bence de 2. el alma sıfırın heyecanı başkadır.Bu benim 3. sıfır bisikletim ve hala sanki ilk defa bisiklet almışım gibi zevk alıyorum :)

ve not olarak belirteyim downhill yapmıcaksın hoplayıp zıplamıcaksın alüminyum güzel kadroyu bulmuşken daha da irdelemeye gerek yok bence gayet yeterli hoş hafif bir kadro.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
bütçemi yaklaşık 700tl ye kadar yükselttim tekrar araştırmaya devam :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
(link)

Belki bu linkte yardımcı olur.Dealer sekmesinde Türkiye distribütörünün ulaşım bilgileri mevcut.Çok gözüm kaldı bu bisiklette

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Osman D.

Carraro 419 modelini de bir incele arkadaşım..

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@Oguzhan.Pilgir

teşekkürler inceledim , daha geçen gün bir arkadas aldı cok hos duruyor :)

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Bütçemi artırdım biraz , kısmetse xc500 HD ya da xc750 V brake alacağım . Bi ihtimal xc750HD zorlayacağım :)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
valla bisiklet zırt pırt değiştirilen bişey değil, ayrıca aldığın bisikleti severek beğenerek almış olman, o bisiklete binme arzunu arttırır, o yüzden bütçenin sınırlarını zorlayabildiğin kadar zorla ve iyi bişey al bence...

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
delta bisiklette internet adresindede var 449 tl biraz arttırabilirsen geotech bisiklet var iyi bir makine tavsiye ederim ;)

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
delta bisiklette internet adresindede var 449 tl biraz arttırabilirsen geotech bisiklet var iyi bir makine tavsiye ederim ;)

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@Oguzhan.Pilgir

haklısın hocam , o yüzden btçemi 750 tl ye kadar cıkardım bakalım , kısmet :)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Osman D.

O zaman Carraro 436 daytona ya bir bak, benim beğendiğim bir bisiklet, kadro yapısı ve renkleri güzel, donanımı da fena değil. Fakat internet üzerinde fiyatı 1000TL, bayilerde güzel indirimler olabiliyor, forumda bir arkadaş İstanbulda 850TL ye kadar fiyat almıştı Daytona'ya....

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@Oguzhan.Pilgir

baktım fiyatlara ama o beni aşar :D şimdilik en büyük umudum xc750 V brake ,2. ise gerekli mi değil mi hala düşünüyorum xc750 Hidrolik disk :))
fiyat olarak diğer marka ve modellere göre daha ucuza geldiği için bunlar ön planda şimdilik . 1 hafta daha bekleceğim sonra alacağım .