Bisiklet Önerisi

snoed

Üye
Tepki
0
arkadaşlar merhaba,

foruma yeni uye oldum. yaş 23, en son 16 'ımdayken bisiklete binmiştim :) bisiklet almayı düşünüyorum. ama ne almalı bilmiyorum. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. (link) bu model hoşuma gitti. fiyat/kalite oranı nasıldır? veya sizin önerileriniz nelerdir? (boyum 1.65, forumu biraz kurcaladım da bu da gerekli sanırım ;)

Scudo

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bianchi için bi yorum yapamam ama eğer okadar bi bütçen varsa sana bianchi MIWOK yerine DRAG F4 almanı tavsiye edebilirim.

http://img518.imageshack.us/img518/1500/adsz2sr.jpg

Özellikleri

KADRO : DRAG ALU 7005 T6
ÖN AMORTİSÖR : SUNTOUR XC 60
ARKA AMORTİSÖR : KS 260
ARKA AKTARICI : SHIMANO ACERA
ÖN AKTARICI : SHIMANO ACERA
VİTES KOLLARI : SHIMANO ACERA
RUBLE : SHIMANO ACERA
AYNAKOL : SHIMANO ACERA
FREN ÖN / ARKA : SHIMANO ACERA DISC FREN
FREN KOLLARI : SHIMANO ACERA
GİDON : ALLOY
BOYUN : ALLOY
SELE BORUSU : ALLOY
SELE KELEPÇESİ : ALLOY
JANT : REMERX
LASTİK : TIOGA
RENK : KIRMIZI
JANT EBATI : 26"
VİTES SAYISI : 24

snoed

Üye
Tepki
0
ilgin için teşekkürler. peki Drag ın servis, garanti durumu nasıl? nerden alabilirim?

jakoben

Üye
Tepki
0
Sitenin çeşitli yerlerinde yer alan, bisiklet satan dükkanlara ait linkler var.O linkler üzerinden satıcılara ulaşabilirsin.

Yukarıdaki bisiklet hakkında ise tek söyleyebileceğim(forumdan öğrendiğim kadarıyla tabi) ikinci amortisörün gereksiz olduğu.

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
dağ-tepe inişi yapmayacaksan diske de gerek yok. arka amortisorü söylememe gerek yok sanırım. v-fren de gayet iyi tutar. bu durumda kron xc 3000 deore yi tercih etmelisin. donanım olarak daha üstün. mutlaka diskli olsun dersen 200ytl fazla vererek trek 4300 disk alman daha mantıklı.

kolay gelsin ;)

snoed

Üye
Tepki
0
yok dağ tepe inmicem ama, istanbul yani sonuçta çukurlar bolca :)

Bianchi Miwok - Drag F4 - Whistle Miwok arasındayım. Haftaiçinde 2-3 akşam, haftasonunda da 1 gün kullanabilirim. yani ayda 30 saat civarı. ilk ikisi 1000 ytl, üçüncüsü 630 ytl. ilk ikisinden birini alırsam bu kadar kullanmaya değer mi? ya da şöyle söyliyeyim. uzun zamandır kullanmadım ve bu sıralar feci bir istek oluştu, çabuk söner mi bu istek ne dersiniz ;)

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563

İlgin çabuk sönmez tam tersi deli gibi artar buna emin olabilirsin.O yüzden bence kesinlikle iyi,kaliteli bir bisiklet al.Bu doğrultudada ''goldenskull'' arkadaşımızın önerilerini değerlendir derim ben.

Tepki
2
Bisiklet
Cube
En son bisikletim sanırım 25 yıl önce almıştım :) Bunca yıl sonra tekrar başlayayım dedim.
Trek alacakdım, euro canımı sıktı, Bianchi Miwok almaya gittim ama Whistle'ları görünce hemen kararımı değiştirdim. Whistle Dirty Rap aldım üstelik Whistle hakkında doğru dürüst bir bilgimde yoktu. Biraz daha bütçemi zorlasaydım Alikut 611D bile alabilirdim. Umarım doğru yapmışımdır.
Alabileceğinin en iyisini al derim, bisiklet bir keyif ve keyfin tasarrufu olmaz bence.