Bisiklet Önerisi

Turgay A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Merhabalar;

Forumda da bisiklette de yeniyim. Yeni başlayacağım bu sağlıklı hobi ile ilgili bir süredir araştırmalar yapıyorum ve bisiklet inceliyorum. Daha önce bisiklet kullanan arkadaşlardan da aldığım tavsiyeler üzerine Kron XC 150 V üzerine yoğunlaştım. Yaşadığım yer konum itibariyle hem toprak hem de asfalt imkanlar sunuyor. Bunu düşünerek salt bir şehir bisikletinden uzak durdum. Bu bisikleti de internette en ucuz 528 liraya bir sitede gördüm. Sitede S M ve L seçenekleri var. Beden tablosuna baktığımda S-16 M-18 ve L-20 olarak kodlanmış. Benim boyum yaklaşık 1.78 ve kilom da 86 civarı. Siz bu özelliklere hangi modeli önerirsiniz? Teşekkürler.

Bu arada almak istediğim ürünün linki.
(link)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba.

Bedeniniz M. Düşündüğünüz bisiklet giriş seviyesi, düşük donanımlı. Maşası kilitli mi bilmiyorum, detayı yok. Tabi ki bütçe buna izin veriyorsa, ikinci el, daha yüksek donanımlı bir bisiklet alabilirsin. İkinci elden korkma.

Turgay A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Ben de giriş seviyesi uygun fiyatlı bir ürün arıyorum. Bununla başlarsam ilerde birine hediye eder daha üst donanımlı bir bisiklete geçerim diye düşünüyorum.

Sizin ikini elde ve sıfırda önerebileceğiniz max 750 lira bütçeye uygun bisiklet var mıdır?

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
@T. Atlı

Carraro crs 600 bir bakın derim. 2 ay kadar öncesinde aldım ve şuana kadar hiç bir sıkıntısını görmedim oldukça memnunum. Donanım olarak da xc 150 den oldukça üst de bir bisiklet. Bunun haricinde 2. elde bulabilirseniz mosso 771 smv yi almanızı öneririm. Sıfır fiyatı 1100 civarında olması gerek 2. elde belki uygun bir şey düşürebilirsiniz, araştırın ve acele etmeyin.

Turgay A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
@Muammer Şen

Kron'un bahsettiğim modellerini neden önermiyorsunuz? Cahilliğimden soruyorum, bu modeller arasında farklar tam olarak nelerdir? Malzeme kalitesi? Dayanıklılık?

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
@Turgay A.

Estağfirullah cahillik değil elbette ki, sadece bilgi eksikliği. Öncelikle Carraronun kadrosunun, malzeme kalitesinin Krona göre daha sağlam olduğu söylenir, bisiklet satıcılarından edinmiş olduğum bilgi bu şekilde. Genelde Carrarodan çok şikayet almıyoruz diyorlar. Diğer bir fark ise, donanımsal özellikler olarak carraro crs 600 kron xc 150 den daha üstte. Mesela Kronun arka attırıcısı tourney model iken carraronun ki acera, yani onun iki üst modeli. tourney, altus, acera, alivio, deore diye gider o liste :) diğer bir donanımsal fark maşası, carraroda suntour xct kilitlemeli maşa varken kronda, kron neo diye geçen kendisine ait bir marka olup kullanıcıların genelde şikayetçi olduğu bir maşa var. Belki daha da ince bir inceleme yapsak çok farklar sunabiliriz ama bence zaten crs 600 ile xc 150 aynı klasmanda olan bisikletler değil, yani kıyaslamak bile çok komik. Kron xc 500 modeli bile crs 600 ün alt seviyesinde olan bir model bana göre. Onun bile arka attırıcısı altus. Forumda araştır, bir çok kişi fiyat/performans olarak carraro crs 600 ü önerecektir. Kadrosu sağlamdır, donanımları en azından başlangıcın üst seviyesindedir, kullanıcı şikayeti muadillerine göre çok azdır vs vs... Mosso hakkında da çok şey söylemek isterdim ama carraro için söylediklerim onun içinde geçerli, hatta 2. el temiz 771 smv bulabiliyosan git onu al, 7005 al kadrodur, full acera sistemdir, kadrosunu kendi üretir ve çok sağlamdır. Hangi yıl olduğunu hatırlamıyorum ama 2009 olması lazım Kron kadrolarını Mossodan alıyordu o zamana kadar. Dediğim gibi forumdan iyice bakın araştırın, biraz bilgi sahibi olduktan sonra zaten kendi tercihinizi kendiniz yapabileceksiniz :)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
ben size (link) bu bisikleti öneririm. fiyatına da bakmayın. indirim alırsınız 29 " sürüşü daha rahat bir bisiklet. denedim. memnun kaldım.

Turgay A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Teşekkürler Muammer Bey. Bu işin sonu yok gibi gözüküyor. En düşük modelle başlayıp geçici bir heves olmadığını anladığımda daha iyi bir modele geçerim ben. Öncekini de birine hediye ederim.

@Mehmet Levent

Benim bütçemi 12500 lira kadar aşıyor. Teşekkürler.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@Turgay A.

merhaba benim önerim astro 29v modeliydi (link) link yanlış olmuş olabilir. özür dilerim. sitedi fiyatı 859 lira olarak duyrulmuş ve yüzde 20ler civarında indirim almanız mümkün. selamlar.

Turgay A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
@Mehmet Levent

Teşekkür ederim. Baskılara daha fazla dayanamayıp xc 250 almaya karar verdim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.