Bisiklet önerisi (en fazla 2200 lira)

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Abilerim ben biisklete yeni başlayacağım ve açıkçası iyi bir bisiklet alabilirsem ondan sonra model yükseltebileceğimi düşünmüyorum o yüzden şuan bütçemin yettiğinin en iyisini alacağım sizlerin yardımlarıyla. Ben bir kaç bisiklet çıkardım, onlar;
Kron xc3000
Cannondale trail sl2
Corratec superbow
Sedona 759
Trek 4700.
Kron bana daha sıcak geliyor, lütfen yardımcı olunuz :D

Scudo

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Carraro CRX3012'ye bakabilirsin 2000 Tl civarında olması lazım o parayla alabileceğin donanımı en yüksek bisiklettir ;)

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
Kadro mu istiyosun donanım mı ona göre karar vermelisin.
Kadro istiyosan: trek , corrate, cannondale bunlardam birini seç (trek ve corratec de 10yıl garantî var )
Donanım istiyosan diğerleri.

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
bende carraro crx 3012 diyorum.trek cannondale gibi markaların evet kadro kalitesi biraz daha üst düzeydedir fakat bunun karşılığından fazla bir parayı marka için vermiş olursun.salcano carraro sedona gibi firmaların da gayet iyi kadroları mevcut.garantiye de çok takılma.kadronun çatlaması falan çok zor bir ihtimal.kaldıki her gün ağır arazide tepe tepe kullanmıyacaksın bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: gok

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
Carraro lar kadro kırılmasıyla ünlüdür fakat corratecte 1 tane bile görmedim 1.50m den atladım corratec ile ama hiçbişey olmadı. 2kere garantiye gönderirsiniz kırıldığı için sonrasında alışıp kaynakçıda yaptırırsınız :)

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
ya arkadaşım şu kadro kırılma çatlama bunları geçin ya binde birdir bu olay bende 8 yıllık çift amortisörlü bir bisiklet var kırılsa onun kırılırdı kadro hafif olsun donanımlar iyi olsun yeter kadro kırılmaz

• Beğen

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
5-6 tane kırık carraro gördüm ve bi o kadar da okudum. Peki siz doğrusunu biliyosunuz. Uzatıp ta yönetici abilerimize rahatsızlık vermek istemiyorum.

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
bkz: Türkiye yolları :D şaka bir yana, şehir kullanımı dışında araziye de girmek istiyorum

• Beğen

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
Salcano ng020'lere bakabilirsin. Nakitte baya indirim yapıyorlar. Eğer bu olmazsa Carraro crx3012 de iyi bir alternatif. Markaya para vermeyin bence.

• Beğen

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
@ismet caner
ya arkadaşım benim amacım aramızda tartışma yaratmak değil ama adam downhill yapıcakki sadece diyoki arada araziye giricem arada şehirde sürücem neden bukadar kötülüyosunuz yani sadece sizin kullandığınız bisikletmi iyi bence carraroda gayet iyidir 2000 liralık bisikletinde zevk için girdiğin arazide kadrosu kırılırsa diyecek bişey yok ama bence her dağ bisikleti ufak tefek arazilere dayanır ee adamda şov yapıcam demiyo ordan burdan atlayıp zıplıcaksan downhill yapıcaksan ismet beyin yaptığı gibi 1 buçuk metreden atlıcaksan tabi daha iyi bi kadroya bak ama öyle bi yazmışsınızki sanki her carraronun kadrosu kırılıyor yapmayın allah aşkına :)

• Beğen
Tepkiler: Barış Güney

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
Arkadaşım diğer konuda da aynı şeyi yaşadık ben ilk yazımda kadro veya donanım seçmesi için arkadaşımıza öneride bulundum ve siz yine eleştirdiniz. Istediğiniz kişiye sorun yazdığımın doğru olup olmadığını. Ben değil siz bisikletinizi üstün göstermek için yazdığımı eleştirip kendinizi haklı göstermeye çalışıyosunuz. Iki konuda da bu şekilde tartışma yaşadık şimdiye kadar forumdan kimseyle yaşamadım bunu. Herşeyi eleştirip her konuda laf atmak yerine kendi yorumunuzu yapmayı denemelisiniz bence.

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar donanım ise kron kadro için trek diyorsunuz ya, şimdi ben kron alsam daha karlı çıkmaz mıyım hem donanım hem kadro konusunda. Yani kısmen :D :D

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
@ismet caner
neyse sizden iyisi yok seninlede konuşulmaz zaten kendini beğenmiş bir kişiliğiniz var üstelik benim bisikletimin savunulcak bi tarafıda yok eski bir bisiklet ve çift amortisörlü eleştirildiğinize dayanamayıp çıldırıyorsunuz resmen bukadarmı korkuyorsunuz eleştirilmeye herkezin bilmediği bişeyler vardır bende size demiyorumki carraronun kronun kadrosu trek e göre sağlamdır diye evet sağlamlıkta önemli ama kronun veya carraronun kadrosuda plastikten değil dimi adam da şov yapmayacak dağda girerse bi patikaya girer yol olan yerlerde kullanır bilinçli kullanır sizin gibi 1 buçuk metreden uçmaya çalışmaz düz yolda giderkende şehir içinde kadro kırılmaz bunun için bende diyorumki donanımı fazla olan bir bisiklet tercih edin ;)

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
@onur ö

Çok gereksiz bir tartışma olmuş aranızdaki.Burda önemli olan arkadaşı yanlış yönlendirmemek.Carraro alırsan donanımı yüksek ama kadrosu dandik demek yanlış bir yorum olur.Burada kişinin nerede kullanaacğı önemli.Tabiki giant trek gibi markaların kadrosu kadar kaliteli kadrolar üretmiyor.Fakat bu kalitesiz olduğu anlamına gelmez.Hergün de ağır arazide hoplayıp zıplamıyacağına göre aradaki kalite farkı çokda birşey farketmicek.Carraronun kadrosuda uzun yıllar sorun çıkarmıyacaktır.

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
@M.FARUK

sizi tebrik ediyorum allah razı olsun hocam tam anlatmak istediğimi söylediniz yahu rahatladım vallahi ama sen gel bunu ismet beye anlat

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@beyhan bilgiç
Peki cannondale alsam, öne lefty teknolojisini uygalayabilir miyiz? :D bu maşa böylece satılıyor mu, satılıyorsa fiyatları ne kadardır?