Bisiklet Nedir?

muhtarrr

Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar;

Bisiklet sporana yeni merak salan bir insanım daha önceden farklı doğa sporları yaptım ama artık çok fazla zmanım olmamasından dolayı bisiklet bana cazip gelmekte...

Son bir kaç gündür bisiklet fiyatlanırını ve özelliklerini inceliyorum (ama özelikle fiyatlarını) ama tahmin ettiğim kadar basit bir iş olmadığını anladım. Bir çok marka ve model var ayrıca parcaları çok ceşitli iki bisiklet beğendim ama neden beğendim acıkcası onuda bilmiyorum. Beğendiklerim:
(link)
ve
(link)

Üstteki link te gösterdiğim CORRATEC X-VERT TAAL (2008) 'i profesyonel katagorisinde olması nedeniyle tercih ettim.
Altakini ise Bissan Fresh 26'' 21 Vites (Alüminyum) ise ağırlığından dolayı tercih ettim (6,5 kg) her ikiside aynı fiyat aralığında...

Sizce ne yapmalıyım? Bissan filan mı takılıyım yoksa daha profesyonel markalara mı bakıyım?

Ayrıca merak ettiğim bi konuda bisiklet markalarının bmw si hangisi doğan-şahini hangisi?

İlginizden dolayı şimdiden teşekür ederim...

Scudo

MertSayın

Daimi Üye
Tepki
198
Dostum bahsettiğin bisikletin 6.5 kilo olması imkansız.. O bisikletin 20 kilonun altında gelmesi ise imkansız gibi.. O tip full suspansiyon kadroların görünüşüne aldanmayın derim. Hafif bir bisiklete sahip olmak istiyorsanız hard trail (sadece önden amortisörlü) bir bisiklet almanızı tavsiye ederim.. Başlangıç için ise v-frenli modellere bakmanızı öneririm. Saygılar..

• Beğen
Tepkiler: muhtarrr

MertSayın

Daimi Üye
Tepki
198
@muhtarrr

Trek, Cannondale, Scott, Specialized gibi markalar bmw :)
Salcano, Ümit, Bianchi (bazı modelleri hariç) ise şahin oluyor sizin benzetmenizle :)

• Beğen
Tepkiler: muhtarrr ve polo34

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@muhtarrr

Dostum,yanlış anlama o bisikletin tamamı değil 6,5 kg sadece amortisörü 6,5 kg gelir.Ayrıca ismi alüminyum olmasına rağmen aşağıda hi-ten kadro yazıyor.Hadi onu geçtim,dünyanın en hafif mtb bisikleti bile 6,5 civarıydı ki milyarlar harcanmıştır ona:D

• Beğen

DoMinicSS

Üye
Tepki
5
iki linkteki bisikleti de önermem hele ikinci linkteki en az 20kg olan bisikleti hiç önermem bence şunları incele

(link) sedona sd751 2008
(link) ameoba hussar
(link) merida matts (bu çok hoşuma gidiyor)
(link) scott aspect sport

bisikletleri verdiğin linkteki bisikletin fiyatına göre önerdim.

• Beğen

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
@MertSayın

bende katkıda bulunayım:)

corratech, sedona, amoeba, kron, geotech de vw, opel, toyota diyebilirmiyiz :)

• Beğen

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
@muhtarrr

Bisiklete olan ilginiz ben ve eminim bu sitedeki üyeler için iyi bir haber .
Her geçen gün bisiklete olan ilginin artması , bisiklet kültürünün gelişimi için çok önemli .
Sorunuzla ilgili olarak ben de size şunu söylemek isterim .
Kullanım amacınız ve şekliniz seçim konusunda önemli bir kriter .
Yanısıra bisiklet için ayıracağınız bütçe de önemli .
Bu iki bilgiyi de bizimle paylaşırsanız , size en uygun seçimi yaptıracak tavsiyeleri alabilirsiniz .
Benim de tavsiyem sitede sıklıkla adını duyduğunuz Kron , Sedona gibi bisikletlerin başlangıç seviyesindeki modellerini özelikle düşünmeniz . . .

• Beğen