Bisiklet Motosiklet Fuaru Mart '09

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında paramedik34 tarafından paylaşıldı.

 1. paramedik34

  paramedik34 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  624
  Beğeniler:
  930
  Şehir:
  Maltepe, Ümraniye, Şile
  Seviye:
  Selam.

  Geçen ay yapılan bisiklet motosiklet fuarı bisiklet severler için tam bir hüsrandı. Bisiklet adına yalnızca tek bir derneğin standı vardı.

  Bu ay yapılan fuar ise birazda olsun yüzleri güldürdü. Delta bisikletten dün aldığım davetiye ile içeri ücrestsiz girdim. İçeri girdiğinizde delta bisikletin fuar alanında ki en geniş alana kurduğu çok hoş standıyla karşılaşınca doğru yerde olduğunuzu hemen anlıyorsunuz. Delta adını burada biraz reklam yapmamın sebebi onlarında bisiketforum.com internet adresini vangır vangır mikrofonardan anons yapmasıdır. Kendi isimlerinin yanında sürekli forum sitemizin reklamını yapmışlardı. Bu ekstra olarak çok hoşuma gitti.

  Genel katılımın hafta içi olmasından dolayı çok dolu değildi. Hafta sonuna katılımın yüksek olması bekleniyor. Deltacılar güzel hostes kızlarıyla tüm fuar salonunda bisikletleriyle tur atacak kadar boş alan vardı onlar için.

  Fuarda ikinci büyük alana sahip olan Salcano idi. Onlarda en iyi modellerini getirip sergiye açmışlardı.

  Hem ithal hemde yerli tüm bisikletlere dokunabilmek ve mekanizmalarını gönlünüzce kurcalayabilmek hoş bir şey tabii.

  Ben fuara elimde ihtiyaç listemle gittim ve tüm bunlar için 160 liralık bir nakit bütçem vardı. En çok ihtiyacım olan bisiklet tekstiline yönelik ürünlerdi. Ama ne yazıkkı yalnızca bakırköy merkezli metinbisiklette aradıklarımı buldum. Onlarda fuara son anda katılmaya karar verdikleri için bugün stantları biraz karışıktı. Sonraki günler için vaktimin olamayacağını anlattığımdan dolayı beğendiğim ürünlerin bana olan bedenlerini kendi mağazalarında ''fuar fiyatından'' hafta içi verebileceklerini söyledi. Ama ben ihtiyaç listemin bir kısmınıda o anda orada karşılayabildim.

  Fuar aynı zamanda motosiklet ve motosiklet tekstilinide içeriyordu. Geçen ay ki gördüğüm firmaların büyük kısmı yine son model makinalarını fuara getirmişlerdi ama nedense bu aletler hiç ilgimi çekmiyor. Ancak motosiklet tekstilinde bisiklet kullanırken işime yarayacak çok güzel ürünler vardı. Örneğin fuara özel kısıtlı sayıda bir firmanın getirdiği gözlüklerden bir taneside bana nasip oldu. Yine başka bir firmanın içinde koruyucu olmadan satışa sunduğu ve mağazada 160-170 lira olan kötü hava şartlarında bisiklet üzerinde de çok rahat giyebileceğim bir motosiklet montunu fuar için yaptıkaları indiriminde altında alabildim.(70 lira)

  Sonuç olarak geçen ayki fuar tam bir hayal kırıklığı olmakla birlikte bu fuar nispeten daha iyiydi ama tam olarak hayal ettiğim gibi değildi. Keza tüm bisiklet standlarını yarım saatte gezip gördüm. hani isimlerini bildiğimiz diğer büyük firmalarıda gözlerim aradı ama bulamadı!!!

  Daha çok yedek parça ve daha çok tekstil ürünü görmek isterdim. Bunun dışında sunumlar ve getirilen modeller harikaydı.

  İyi gezmeler..
   
 2. Anıl Kuşaksız

  Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2008
  Mesajlar:
  837
  Beğeniler:
  576
  Şehir:
  İstanbul-Küçükyalı
  Seviye:
  fuarda sedona var mıydı ?
   
 3. five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.114
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba,
  Fuarda tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Sadece Delta ve Salcano vardı bildiğim markalar arasında. Motosikletseverlere ne kadar hitap ediyorsa bisikletseverlere de o kadra hitap etmiyordu.


  Kısaca benim için zaman kaybı oldu.

  five
   
 4. bicylerace

  bicylerace Kıdemli Üye

  Kayıt:
  14 Mart 2008
  Mesajlar:
  319
  Beğeniler:
  200
  Şehir:
  eskişehir
  Seviye:
  Teşekkürler, fuar bilincinin oluşmadığını görüyorum, halbuki Anadalu için hertürlü gereksinimin bu yolla tanıtılıp yaygınlaşması lazım, sırf büyük şehirlere dükkan açmakla olmaz bu işler, bir de standınızı görelim,
  Delta ve Salcano'ya tebrikler.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-35-17.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2017-1-3_15-31-54.png
Spor sırasında nabız bandı kullanıyorsak bazen nabzımızın en üst noktaya çıktığını görürüz. Bu üst noktayı oksijen kullanarak maksimum yakıt ürettiğimiz üst sınır olarak görebiliriz. Buna teknik...
upload_2017-2-6_15-27-44.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...