Bisiklet Model Yılı Hk

Yavuz Arı

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Ghost
Merhaba arkadaşlar,

Kron xc 250 V fren (600 tl taksitli 2013 model )
Kron xc 500 V fren ( n11.com kupon ile bitlikte 630 tl taksitli 2012 )
Bu ikisi arasında kaldın sizce hangisini almalıyım. Model yılı farkedermi?

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Xc 250 21 vites. xc500 24 vitestir. Model yılı çok fark yaratmaz ama vites sayısı çok fark yaratır. Bence xc500 2012. Ayrıca xc500 ün maşası istenildiğinde kilitlenebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Yavuz Arı

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Ghost
@Emre GÜLEN

Bilgi için teşekkür ederim. Bugun sirkecide inceledim. Çok hoşuma gitti ancak model yılından endise duymustum sadece

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Bu bisikletlere para verene kadar Carraro Force 500 al.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Yavuz Arı

Donanım olarak Carraro Force 500 hem xc250, hemde xc500'den daha iyi. En başta Suntour maşa var Carraro'da. Ayrıca marka memnuniyeti açısından Carraro Kron'dan daha iyi.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bisikletçiye gidiyorsun, adam 2018 modeli 2019 liste fiyatıyla satıyor. Bu seneki model yok mu diyorsun. Ne fark eder ki bisiklet renklerine kadar tamamen aynı, hiçbir değişiklik olmadı diyor.

Eyvallah ama bir nokta var. Firmalar ürettikleri sürece tecrübe kazanırlar. Dahon bir önceki yıla göre daha iyi işçiliğe daha iyi teknolojiye sahip belki. Hergün kendini geliştiriyor. Yani mesela Mariner'in 2018 modeli ile 2019 modeli her şeyiyle aynı olsa da 2019'da daha iyi mühendislik, daha iyi ustalık ve belki daha iyi üretim teknolojisi/makineler var. Ben şimdi 2019 liste fiyatını vereceksem neden bir önceki yıl üretilmiş ürünü alayım? Ya yenisini getir ya da fiyatı ona göre belirle.

Ne düşünüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: OgulcanGuven

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Nejat Karahan
Tamamen haklısınız bence. Bir bekleme sürelerini hesaba katarsak, neden 1 yıldır bekleyen bir ürüne beklememiş fiyatı veresiniz ki?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Nejat Karahan
Kesinlikle haksizssin. Firmalar her sene kar oranlarini arttirmak icin herseyden ufak ufak tirtiklama yontemine gidiyorlar genelde. Kapitalizminde oluru budur. Her sene kalite daha aşagi seviyelere cekilerek ve çekik gozlu gariban Tayland'li kardeslerimizi daha az maaşa daha cok calistirarak daha da zenginlesiyorlar. O yuzden dunyada su an kisiye ozel kadro uretimi epey populer. Pahali ama kaliteli isler cikariyorlar. Firmalar zaten cilgin fiyatlara sattiklari pahalı makinalara ufak ufak yeni teknolojiler ekleyerek bu sureci hareketli hale getiriyorlar.

@ogishelby
Dostum eger şarkuteriden yumurta aliyorsan bu soyledigine katilirim ama metal alasimlar oyle bi iki sene bekleyerek herhangi bir zarara ugramazlar. Iki tane 96 model makina kullanıyorum aktif olarak. Daha tık demediler maşallah. Rahat olun bu bi iki senelik farklara takilmayin

Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
@mariokaldato
Bu konuya carraronun cr world modelimi ne vardı tur bisikleti bu seneki modelinde bazı parçaları çıkarıp bazı parçalarıda bir düşük modelini takarak daha pahalı bir fiyat çekiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato