Bisiklet lisansı nedir ve nasıl çıkartılır?

Scudo

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
+ sı sadece yarışlara katılmak degil mi yani anlamadım ben yarışçı olmak istemiyorum:)

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Tescil fişi tüm branşların lisans başvurularında doldurulması gereken bir form, yani standart bir form bulunduğunuz il sitesinde yoksa başka bir ilin sitesinden indirip kullanabilirsiniz.

Lisans sadece yarışlarda gerekli, trafikte hiçbir anlamı yok.

Kulüp adına lisans çıkarırsanız o kulübün sporcusu oluyorsunuz, başka kulübe geçme veya ferdi yarışma konusunda bazı yönetmelik hükümleri var, ona dikkat edin.

Aktif sporcu değilseniz gereksiz, ama psikolojik olarak iyi hissedeceksiniz biraz zaman ayırıp alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Emre Örsel
Tepki
3
Bende gidip alayım süper bir belge. Hem bu forum hem de dışarda tanışma olanak ve firsatimizi da arttırır. Harika bir şey. Ayrıca bisiklet de bir tasittir.

• Beğen
Tepkiler: fadıl pala

hosta

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Salcano
Bilgilendirme için teşekkürler. Ön sayfayı anladım da bu arka sayfada ki velinin imzası olan kısmı anlayamadım. Herhalda 18 yaşından büyükler için de bu belgeyi alırken annamıza babamıza imzalatmamız gerekmeyecektir demi?

• Beğen
Tepkiler: SEL PER

fadıl pala

Daimi Üye
Tepki
399
İsim
karahindiba2
Bisiklet
Diğer
önemli bir belge alınmalı bisiklete saygı için ücretsiz üstelik :)

• Beğen
Tepkiler: Juan Bey

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Federasyonun düzenlediği veya onay verdiği yarışmalara katılmayacaksanız hiç bir faydası ve geçerliliği yok bildiğim kadarı ile. Bende başka bir spor dalında lisans var. Hayali:) Sadece numarasını veriyorum kontrol ediyorlar o kadar. Bir de bisiklette var mı, varsa ne kadar bilmiyorum ama her yıl vize ücreti ödemeniz gerekiyor.

• Beğen

fadıl pala

Daimi Üye
Tepki
399
İsim
karahindiba2
Bisiklet
Diğer
hayırlısı olsun bakalım ne diyelim

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kocaeli'de bunu alan var mı acaba? bende almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ERDİNÇ DURAN

Cem Eren

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Geotech
saglık raporu alan arkadaşlar ne tür bir rapor oldugunu anlatabilir mi? aile hekiminden yani saglık ocagından alacağımız bir belge iş görür mü?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Eren

Aile hekiminden alınan belge artık iş görmüyormuş, son iki ayda yine değişmediyse böyle. Spor hekimliği olan bir hastaneden almanız gerekiyor.

eness

//**
Tepki
228
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaklasik 3 hafta önce lisansi aldim.saglik raporunu saglik ocagindan aile hekiminden aldim.yalniz raporun uzerinde spor yapabilir ibaresi bulunmasi zorunlu yoksa lisans verilmiyor.bir de spor bakanligi sitesinde bir form doldurulmasi gerekiyor.

Cem Eren

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Geotech
@eness peki bu spor yapabilir ibaresini saglık ocagındaki hekime söyleyince o koyabiliyor mu?

eness

//**
Tepki
228
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Raporun alinis amacini soruyor.sporcu lisansi almak icin deyince o ibareyi koyuyor diye dusunuyorum. Ehliyet icin alinan raporda yoktu mesela.

Elbrus

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
Konu için teşekkürler bayadır aklımda olan bir konu, geçenlerde biraz araştırdım hep eski konular..
burda konuyuda görünce hemen damladım yararlı olmuş resimli , detaylı anlatmanız. :)

• Beğen

eness

//**
Tepki
228
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano