Bisiklet Kutu - Paket Ebatları / Kargo Hesaplaması Hakk. Yardım

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Selamlar
.
26" MTB orta inch boylu bir bisiklette ön lastigi söküp, pedalları da çıkarıdığımızda tahmini olarak 150x20x80 gibi bir ebata ulaşır gibi geliyor, tabi kutuya koyarsak daha farklı olacaktır.
.
Forumda kargo ücreti üzerine çeşitli konular var FAKAT bu bilgi günden güne ya da paketleme şekline göre degisebilecek birşey.. benim sormak istediğim kargo ücreti degil, KARGO BOYUTLARI hakkında..
.
Yakın zamanda bisiklet almış ya da satmış arkadaşlarımız; koli içinde geldiyse koli, patpat poşet vb. sarılı kolisiz geldiyse de o şekildeki halini BOY EN YÜKSEKLİK şeklinde paylaşabilirlerse, sürekli değişen kargo fiyatlarına nazaran daha kalıcı bir veri tabanı oluşturmuş olabiliriz. KİLO faktörüne çok girmek istemedim çünkü bu bisikletten bisiklete, parçalarda da modelden modele değişebilecek birşey.. ama yine de paylaşılması tahmin açısından iyi olabilir =)
.
Aynı şekilde kadro / maşa / lastik / jant seti gibi ürünler de paylaşılabilir tabi.. Onlar da boyutlarından dolayı zaman zaman kargoda sürpriz yaratan parçalar =) Fakat benim öncelikle merak ettigim su an icin Komple Bisiklet Kutu ya da Paket boyutları..
.
Yakın zamanda bisiklet almış arkadaşlarımız kolilierini ölçüp paylaşabilir ya da yakın zamanda şehirdışı bisiklet alıp-satmış arkadaşlarımız kargoladıkları bisikletin ebatlarını paylaşabilirse sevinirim.
.
Şimdiden Teşekür ederim.
.
İyi günler, bol pedallar..
.
eRay

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Zamanında 25TL ye bisiklet kargolamış 17TLye bisiklet kargosu teslim almıstım PTT den, fakat o zaman yalnızca kilo hesabına baktıgından dolayı boyutlarını önemsememiştim.. Forumda bu konu ile ilgili genelde fiyatlardan bahsedilmiş, ilk mesajda dedigim gibi fiyatlar zamana göre degisebilir ama ebatlar bakidir, her kargonun da hesaplama bölümü aktiftir. =) Az önce aradığımda da genelde tutarlarla ilgili sonuçlara ulaştım; yalnızca 1-2 ebat konusuna ulasabildim.. O yüzden böyle bir başlık açma ihtiyacı duydum.
.
Bakarsınız KARGO VERİ TABANI adı altında güzel bir kısım oluşur kendiliginden..

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
@A.Kadir Ünal
.
Evet bu daha çok şubede çalışana göre degişiyor..
.
Patpat poşete sardıgım gidon setini (kaldı ki içindeki belli olmuyordu) içindeki gözükmemeli sert olmalı dışı gibi sebeplerle kabul etmemişti; bir esnaftan 2 kutu edinip kesip yapıstırıp sacma sapan bir kutu elde etmiş onunla göndermiştim.. 1 hafta sonra başka bir ptt şubesinden maşayı patpat poşet ile sorunsuz göndermiştim..
.
Bisiklet gönderirken kutulu göndermiştim zaten sorun olmamıştı, fakat bana gelen bisiklet patpat poşet / çuval gibi bir şekilde gelmişti.. Sanırım bu çalışanın insafına kalmış birşey.. Dediğiniz gibi riske atmamak gerek..
.
ilginiz ve uyarınız için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: A.Kadir Ünal

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende MTB kolisi vardı boyutları 170x70x19 cm idi. PTT kargo 66 TL tutmuştu bende göndermedim yanımda İstanbul'a gelirken getirdim bisikletimi (13.06.2013 tarihinde).

Tepki
0
İsim
ANDAÇ
Bisiklet
Scott
Kutunun ebatlarına ve ağırlığına göre linkten hesaplayabilirsiniz...
(link)