Bisiklet kurulumu

TolgaCan

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Raleigh-USA
Merhaba sparişimden 3 gün sonra bisikletime kavuştum. Ama kafama takılan birkaç konu var . Bisiklet montajlı geldi sadece gidon ve pedalı montaj etmem yeterli . Size sormak istediğim soru montaj haricinde bir bisikletçiye götürüp ayarlatmam gereken yerleri olabilirmi ? içinden çıkan pedallar özel ayakkabıyla kullanılan tiplerden normal bir pedal alıp kulanmam daha mantıklı olurmu ? Birde kutu içerisinden pedalların yanından çıkan bazı parçaların ne olduğunu anlamadım :) . Yardımcı olursanız sevinirim .

https://www.bisikletforum.com/a/img716/3127/vs67.jpg

https://www.bisikletforum.com/a/img607/329/fwoo.jpg

Scudo

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
decathlon dan almışsınız sanırım. bisikletçiye götürmenize gerek yok gibi, decathlon mağazasına götürüp ayar yaptırabileceğinizi düşünüyorum. bakırköy ve esenler de var mağaza.

üçgenimsi parçaları ayakkabının altına montajlıyorsunuz. pedala kitleniyor onlar. vidalar da montaj vidaları. reflektörleri de pedalın önüne arkasına takabilirsiniz isterseniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletin hayırlı olsun öncelikle, söylediklerinin dışında herhangi bir ayara gerek yoktur. Eğer SPD ayakkabı almayı düşünmüyorsan SPD pedalların yanına linkteki platformu alırsan daha mantılı olur bence.
(link)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kurulumdan sonra tahmini olarak ilk 500 km içinde jant akordunda bozulma ve furş takımı gibi yerlerde vida gevşemeleri olabilir. Bisikletin periyodik kontrollerini ilk sürüşlerde sık sık kendin yap. Bozulduğunu anlayınca müdahale eder veya bisikletçiye götürürsün.

Bu arada o üçgen metal parçaların adı kal.

Edit; ayrıca hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Öncelikle hayırlı olsun... :)

Birde SPD pedalı nasıl monte edeceğini anlatan (ayakkabıda dahil) şu videoda izleyebilirsin:

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@tuna karahan
Esenler demeyelim lütfen orası Bayrampaşa. :)

• Beğen
Tepkiler: volkan rözet

TolgaCan

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Raleigh-USA
Burda Decatlon yok malesef :) Daha açılmasına 1 ay var . ama akord ayarı vites ayarı gibi şeyler gerekliyse yaptırırım .

Birde lastikleri kullanmadan değiştirecem 1.75 yada 1.50 lastik düşünüuorum .

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
@TolgaCan

bugün decathlondan aldım akşam eve geldim taktım lastikleri yarın ilk sürüş deneyimimden sonra birşeyler yazarım tavsiye konusunda
(link)