Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak hakkında..

ozgurcann

Üye
Tepki
12
Arkadaşlar bisiklet yıllardır Avrupa'nın büyük şehirlerinde bile ulaşım aracı olarak kullanılıyor. Ülkemizde benim gördüğüm tek bisiklet yolu Anadolu yakasındaki sahil şeridinde mevcut. Hadi sahilde güvendeyiz, peki ya sahile ulaşana kadar? Çimlerde çadırda yaşamıyoruz sonuçta. Bir şekilde ulaşmamız gerekiyor sahile...

Ya da işe veya okula bisikletle gitmek istiyoruz ama ne yazık ki ekstra kültürsüz sürücülerimiz bizim için her an tehlike arz ediyorlar.

Bisikletin belkide en saygı duyulması gereken ulaşım aracı olduğunu anlatmak ve ülkemizde bisiklet kullanımını arttırmak adına neler yapabiliriz? Böyle forumda bizbize takılmakla ya da kimsenin yapıldığından haberi olmayan, 2-3 kişilik gruplardan oluşan şehir dışı gezileriyle bir yere varabileceğimizi düşünmüyorum.

En azından bisiklet yollarının yapılması için bir mücadele veremez miyiz? Neye kime karşı savaşmamız gerekiyor? Birşeyler yapmalı ama ne?

Düşündüm ama işin içinden çıkamadım..

Scudo

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
Haklısın.Bu işi yapabilmen için yerel yönetimlerden yardım istemen lazım.Yoksa başka kimse yapmaz böyle bir işi.Diğer ülkelerde bisikletle işi gidilip geliniyor.Bizde ise sadece karne hediyesi olarak görünüyor:)