Bisiklet Kullanıcı Profilleri :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
CycleExpress paylaşmış, ben de forumla paylaşayım dedim. :)

Scudo

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
adamlarda kültüre bak bu kadar çeşit çıkıyor bisikletlilerden:D ama dikkatinizi çektimi NYC' de MTB kullanıcısı hiç yok demek şehir içinde bu kadar çeşide rağmen :)))

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
MTB kültürü olmamasından ziyade, neyi nerede ne zaman kullanacaklarını biliyor olmalarına bağladım ben. Bizdeki gibi "al bi MTB her işini görsün, evladiyelik olarak kullanırsın" şeklindeki satış ve pazarlama düşüncesi yok ki adamlarda. Bizim satıcılar bu kafadayken alıcılarda da ister istemez bu kanı yerleşiyor bir noktadan sonra ve ortalık sahilde MTB kullanan tiplerle doluyor.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Olayın ekonomik boyutuda var ama bir İngiltere-almanya-fransa ile kıyaslamak haksızlık olur sonuçta ordaki ekonomik şartlar belli. Ben mtb seçimini zorunlu seçim olarak görüyorum yani sert yolda mtb, şehirde kullanım için lastik değiştirmeyi. Yoksa kim istemez 10 tane değişik dalda bisiklet.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Ekonomik boyutundan bakacak olursak belki yol/yarış bisikletlerini ayrı tutmak gerekir ama bir şehir bisikleti ile MTB arasında fiyat bakımından hiçbir fark yok. Şehir içindeki "olumsuz" şartlar bakımından da şehir bisikletleri kullanıcısını rahat ettirme, işlevini yerine getirme bakımından hiç de altta kalmıyor. Dediğim gibi bilinçsiz yönlendirmeye bağlı olarak yerleşen hatalı bir algı hakim bizim bisiklet kültürümüze.

Keza benim kullandığım sportive 225'in bile ne olduğu belirsiz. Şehir bisikleti desen değil, MTB desen değil. İkisinin arası hibrid bir model, aylardır kullanıyorum bunu (öncesinde kron xc 500 kullanmışlığım da var) ve halen MTB esintili, özellikli bisikletlerin (kendi bisikletimin de) şehir içinde gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ha adam alır dağ bisikletini haftasonunda, bayramlarda tatillerde kendini daha bayıra vurur ve o bisikletin hakkını vererek kullanır. Ona bir şey diyemem ama "şehir içinde çok çukur var, rahat bir sürüş için MTB almak en iyisi" mantığı ile bisiklet alıyorsa bu onun bu konuda bilinçsizliğinin işaretidir. Bunda da "al bi dağ bisikleti derdin tasan olmadan rahat rahat kullan" diye elindeki ürünü satmaya çalışan satıcının etkisi vardır.

• Beğen
Tepkiler: Barış Güney

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Mtb'nin şehir içinde gereksiz olduğu zaten tartışılmazda. Ben mtbyi bazen bayırda bazen şehirde kullananlar için yazdım yani ince lastik takanları eleştirmek gereksiz bence.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
İnce lastik takanlara bir şey demiş miyim ben? :D O apayrı bir konu, başka başlık altında irdelenmesi gerekir. :)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bir alıntı yaptım ama cevabımın hepsi size değildi kusura bakmayın. Neyse dediğiniz gibi çok derin konular bunlar arkadaşın başlığının dışına çıkmayalım.

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
MTB'sine ince lastik takan biri olarak benim de görüşlerimi belirtmemin mahsuru yoktur umarım?

Hafta sonları belgrad ormanları başta olmak üzere arazi kullanımında kalın lastiklerin gerçekten çok faydasını görmekteyim. Hatta açık konuşayım; bazen şehir içerisinde kullanırken bile incelere geçmesem mi hiç diye düşünmekteyim. Sonrasında da asfaltta kullanırken ince lastiklerin yolda kalın lastiklere oranla daha sessiz ve daha performanslı olmasından mütevellit bu düşüncelerimi rafa kaldırmaktayım.

Çareyi de cuma ve pazar akşamları birer saatimi bisikletime ayırmakta buldum. Güzelce temizliyor ve dış lastiklerini değiştiriyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Açıklamaları yazmak isterdim ama pek de gerek yok sanırım. :) Yine de yoğun talep olursa özetleriz altlarında yazanları.