Bisiklet kilidi tavsiyeleri

Ramis

Üye
Tepki
5
İsim
Ramis Kaymakçı
Bisiklet
Trek
Ben dikkat ederim tabiki de pil ömrüne sizce dezavantajı var mı ? Heryere uyum sağlar mı U kilit ?@Şerif Feridun

ACİL ACİL ACİL . . .
@Ramis

Scudo

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@Ramis
U kilit uzunluğu önemli, biraz da ağır kaçıyor, u kilitin yanında çelik yada zincir kilit de taşımak gerekir ki kadroyu birakip lastikleri götüremesinler.

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başka bir konuya yazmıştım buraya da yazayım.

Doğru kilitleme de önemlidir.

Güvenli kilitleme:
Bike-Lock_final.jpg

Yanlış kilitleme örnekleri:
bike_theft_tires.jpg bike-with-stolen-front-wheel.jpg Stolen_bike2.png Stolen-Bike-2.jpg StolenBike-FrontWheel.jpg stolen-bike-parts1.jpg

korayg

Daimi Üye
Tepki
167
İsim
Koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şöyle birşey aldım, kısa vade koruma için. Hem yer hem ağırlık yapmasın diye

(link)

Ekstra başka kilitte kullanacağım tabii, bu sadece 3-5 dk lık duruşlarda parkedip bir işi halletmek için kullanmalık

yanınada bonus şunu almıştım, oda geldi..

(link)

demir77

Üye
Tepki
37
İsim
mehmet demir
Bisiklet
Ümit
@korayg kısa süreler için elbette iş görür. Ama fazla güvenme bu kilitlere. Disk kilidin de tükenmez kalemle açılan cinsten bilgin olsun.

frkn3d

Üye
Tepki
0
Apartman da park edecek yer yok, bisiklet almayı düşünüyordum, soğudum artık

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam ben bisiklet alarmı aldım aynı zamanda arka ışık ve korna olarak da kullanabiliyorsunuz. Kalın bir kilit ile doğru şekilde kilitledikten sonra alarmı açıyorum. 120db ses çıkarıyor. Tavsiye ederim.

Antusi a6

(link)

15günde Antalyada evime geldi. Aldığımda 80₺ idi.

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@İrfan AkkayaBu d seklinde olan tarafin pirinc olan sari yere giren yerime cok ince ucgen şeklinde metalden olusan bir aparat soktuklarinda aninda aciliyor.
Nereden biliyorum anahtarini kaybettiğim bir asma kilit icin cilingir cagirmistim, 1dk da acmisti.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muratokan

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
Tanidiginiz bomba uzmani var mi? Hirsiza kilit dayanmiyor. Ama hirsizda bombaya dayanamaz. Bisikletin icine bomba duzenegi yapilsin. İcine gps te takilsin. Dururken degilde hareket halindeyken patlatilsin. Giden 3-5 bine gider. Ama bi pislikte gider. Soz veriyorum yapan olursa bisikletin parasini ben verecegim :)

• Beğen
Tepkiler: uussff ve yokgibi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tekerlekleri kadroya bağlayacak bir kilit. Bisikleti sabit bir yere bağlayacak ikinci bir kilit. Sele kelepçesi açılabilen bir şey ise sele borusuyla bir sökülüp yanınıza alınacak. Üzerinde hiç bir aksesuar bırakmayın.

demir77

Üye
Tepki
37
İsim
mehmet demir
Bisiklet
Ümit
Sağlam bir u kili veya
@İrfan Akkaya

Bununla ev içi bile kilitlenmez:D

Tepki
9
Bisiklet
Salcano
(link)

Ben de Onguard'ın u kilitlerine bakıyorum birkaç gündür. Bisiklet ulaşım amaçlı kullanılacaksa u-kilit ağır da olsa uzun süreli park için ideal duruyor. Onguard'ın bir de (link)serisi var. O seri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Brute serisine göre 2.8 mm daha ince çevre uzunluğu da 3 cm daha kısa. Bunun dışında 120 cm uzatma teli ile geliyor.

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@Caner UçarBendeki 8000 brute 2.1kg, buda 1.5-1.9 arasi. Esime pitbull 8003 aldim bende o 2 kg tasimak istemedi. Yanlız direge falan bağlarken uzunlugu(23cm) kiti kitina yetiyor bilgin olsun. Bazen ince direklerden bulamabiliyorsun.

Bence 8000 al cok agirlik farkı yok arada. Birde kablonunda bir agirligi oldugunu goz onune almanda fayda var, o zaman kafa kafaya gelecek agirliklari.

Ama pitbull serisi alacaksanda bence 8003 alip kabloyu ayri al, ayri alirken en uzun kabloyu alip bisiklette daha fazla parcayi guvene alabilirsin.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

demir77

Üye
Tepki
37
İsim
mehmet demir
Bisiklet
Ümit
@Caner Uçar

Brute 8000 ls alman daha iyi olur. Daha kalın ve biraz daha büyük olması avantaj. Uzatma teli çok önemli değil. 10 liralık kablo kilit ile de lastik vs koruyabilirsin.