Bisiklet Kazaları (istatistik)

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Salih Dinçer tarafından paylaşıldı.

?

2011-2012 yıllarında, sağlık kurumlarına gidecek kadar ciddi bir kazanız oldu mu?

Anketin kapanma tarihi 29 Ağustos 2011.
 1. Evet

  41,2%
 2. Hayır

  58,8%
 1. Salih Dinçer

  Salih Dinçer Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.025
  Beğeniler:
  784
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Merhaba,

  Şimdi şöyle bir şey aklıma geldi:

  Ölüm harici trafikte yaşanan kazaları bir başlıkta toparlarsak geçiştirilen bir çok güvenlik tedbirinin kanunlarda yer almasını ve kamuoyunun ilgisini çekmeyi başarabiliriz!

  Bilmiyorum, kaza yapanların haber&bilgi amaçlı paylaştıkları tek bir başlık var mı? Aslında en son Mehmet Ergene'nin başına gelen kaza gibi ayrı başlık açarak insani durum ve psikolojimizi mutlaka dile getirelim. Yani bunu yapmayalım demiyorum ama geçmişte yaşadıklarımızı kısaca ve hatta taciz olayları ile birlikte bir yerde toparlayabilirsek bunun istastiki çalışması için ön verileri elde edebiliriz. Bilimsel çalışma için de iletişim bilgilerinizi ve/veya kaza tutanağını dernek yetkililerine bildirebilirisiniz.

  Biliyorsunuz basın da dahil çok fazla söz edilmiyoruz. Bırakın binlerce bisikletin boğaz köprüsünden geçişini (ulusal basında, tatil haberlerine kıyasla, 2011 geçişi neredeyse hiç yer bulmadı) yarışlar bile yeterince ilgi çekmiyor. Gerçi motorlu araç kazaları sayıca çok olduğu için basında hep yer almakta. Eğer bisiklet kazalarında bir artış söz konusu ise bunu tespit edilmesini sağlamak hepimizin yararına. Az da olsa bu kazaların altını çizmezsek, başkaları için önemsiz kalacak ve önlemler alınmasını sağlamayacağı kanaatindeyim.

  Sevgiler, saygılar...