Bisiklet Kaskosu/Sigortası

Enes ÇALDIR

Aktif Üye
Tepki
94
Uygun yer bulamadığım için konuyu buraya açtım.

Malumunuz forumdaki pekçok kullanıcının 1000tlnin üzerinde bisikleti var az para değil. Hepimiz bisikletimize birşey olacak diye korkuyoruz...

Bizikletimizde çalıntıya kırılmaya bozulmaya kazaya karşı kasgo sigorta yaptırabilirmiyiz? Evet ise nerede yaptırabiliriz?

• Beğen
Tepkiler: binRR
Scudo

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Güzel konu, bende merak ediyorum, bozulmasına birşey yapmazlar herhalde ama çalınma ve kaza kaskosu olsa yeter:)

• Beğen
Tepkiler: Okan POLAT

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Kryptonite gibi bisiklet kilitleri ABD, Ingiltere gibi ulkelerde hirsizliga karsi sinirli (2000 dolar civari sanirsam) bir sigortayla geliyorlar, ama Turkiye'de boyle kilitler varsa da ben rastlayamadim malesef.

Nicotine34

Forum Demirbaşı
Tepki
821
Bisiklet
Trek
Merhabalar,

Maalesef bisiklet sigortası diye bir şey yok :( nereden biliyorsun derseniz eşim sigortacı, bisikletinizi ev policenize dahil ettirerek ( evden ) çalınmaya karşı sigorta yaptırabilirsiniz.

Saygılar
Erkan

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Araç yerine bisiklet sigortası yapılamazmı sonuçta o da bir araç.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Ben de gecen aylarda arastirmistim bu konuyu, ancak malesef sonuc alamadim:(

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Ben Bugun danıştım iş yerimizi ve araçlarımızı sigortalayan firmaya valla hiç duymadim boyle birseyi dedi olmasida imkansiz dedi.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Böyle bir sigorta olsaydı bile çalındığı durumda sanmıyorum biçilen değerde parayı geri versinler. Sigortalar bir şekilde kitabına uydurarak
"aman efendim oraya da bisiklet mi kilitlenir"
"bu kilitler sigorta kapsamı dışında"
gibi sıkıntılar ile verdiğimiz poliçe paralarıyla yetineceğiz. Ki ben özel sağlık sigortamda bile sıkıntı yaşarken bisikletim PİRO da benzer sorunları yaşayacağıma inanıyorum.
Herkese selamlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ugur Sever
onlar sanatçı değil paragöz manyağı onlar sanatını para için yapıyor cebi için onlara ben zibidi diyorum :)

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
AXA Sigorta bu yaz böyle bir ürün çıkarmış bilgisi olan var mı acaba? Sanırım bisiklet için ülkemizde bir ilk.

(link)

Mdn

Üye
Tepki
72
İsim
Mehmet
Bisiklet
Kron
Hem axa sigortanın hem de groupama sigortanın ürünlerini inceledim. İki şirketin de ürünü bizlerin ihtiyaçlarını kapsayacak içeriğe sahip değil. Bir sigortacı olarak çıkan bu ürünler kullanıcılar için değil şirket karlılığı için çıkarılmış ürünler maalesef.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Hem axa sigortanın hem de groupama sigortanın ürünlerini inceledim. İki şirketin de ürünü bizlerin ihtiyaçlarını kapsayacak içeriğe sahip değil. Bir sigortacı olarak çıkan bu ürünler kullanıcılar için değil şirket karlılığı için çıkarılmış ürünler maalesef.
Anlaşıldı, incelediğiniz için çok teşekkürler. :harika: Sitede pek bir detay verilmemesinden kısmen tahmin etmiştim böyle olduğunu. :kötü:

• Beğen
Tepkiler: Atasoy