Bisiklet Kaskının Çin Malı Olması?

Ege C.

Üye
Tepki
0
Merhabalar, dün yeni bir bisiklet aldım ve bugün arkadaşlarla yola çıkacağımız için hemen kask alma gereksinimi duydum. Ardından aceleyle bir yere girdim ve 90 tl ye bir kask aldım. İyi bir kask vs. diyerek sattılar ancak o an aceleyle kask hakkında soru soramadım. Eve gidip baktığımda içinde ''made in china'' yazıyordu. Sizce Çin malı kötü müdür? Alarak hata mı yaptım? Bisiklete yeni başladım ve hiçbir malzeme hakkında bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@Ege C.
Cin dediginiz ulkede 1 dolarada kask yapiyorlar 100dolarada yani kisacasi ne kadar para verirsen o kadar kaliteli uretim yaparlar o yuzden made in china cok bir sey ifade etmiyor aslinda.
@aligüler
Basarili bir tespit

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Ne aladıgınızı bilemiyorum fakat cogunda made in chine yazar parcalar farklı yerlerden temin edilsede işcilik ucuz oldugundan üretim cinde yapılır ve o sekilde yazar yani her cin malı adi degildir. Alininde dedgi gibi hiç takmamaktan iyidir. Fakat kask öyle bişey ki 'insallah paranızın karsılıgını alırsınız' diyemiyecegim. Bunu denemek için kaza falan gecirmek lazım ki allah korusun umarım böle bişe yasamassınız.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Robocop bile fabrikası Çin'de :D

Tepki
7
Bu devirde çinde üretilmeyen ne varki..? Benim kaskımda çin malı ama gayet kaliteli bir kask zaten yapısı ve malzeme kalitesiyle anlayabilirsiniz ne kadar güvenilir olduğunu :)

Ege C.

Üye
Tepki
0
O zaman sorun yok galiba. :) Herkese yardımları için teşekkürler.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bir soru solurken beraberin de fotografda yükleseniz kaskinizi görmüs olurduk ve dogru yoksa yanlis bir secmmi oldugunu daha iyi söyleye biliriz. Made in china olan üst seviye ve alt seviye üretimler var. Nerden bilelim sizin kaskin nasil oldugunu, markasini bile yazmamissiniz. Bence 90TL'lik bir kask tabiki üst seviye degildir ama yine de normal sartlarda kulanila bilir bis kasktir.
Siz bir Fotograf yükleyin ve bizlerde ona göre yorum yapalim.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Murat Cömez

Ben 120TL' ye resimdeki kaskı aldım. Gayet memnunum. Hafif ve sağlam. Elbette çok daha iyileri var ama... (Üzerinde sadece kullanım ve yıkama talimatları birde CE etiketi var) SEDONA Marka.. :)

(link)

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
benim de merak ettiğim bi konu... ben de yeni başladığım için bu konuda sizden yardım alabilirsek uygun olur.. yani simdiye kadar elime aldığım çogu kask strafordu gerisi stil ve hafiflik konusunda fiyat degistiriyor galiba... ama kesinlikle yaniliyorum gibime geliyor çünki alman kasklari mesela 300 400 lora falan... aradaki farklar konusunda bilgi alabilecegimiz konu falan varsa yönlendirebilirseniz :):)

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Onlarda strafor :)

Kullanmaya usendigimden turkce karakterler yok ama bunlar hep tepetolk!!!

Ege C.

Üye
Tepki
0
@Murat Cömez

Aslında ben kendi kaskımın kalitesini değil, genel olarak Çin malı kaskların kalitesini merak etmiştim. Kask için olmasada şu zamana kadar hep Çin malı kötüdür vs. diye duymaktan gözümde öyle bir izlenim kalmış. Bundan dolayı fotoğraf koyma gereği duymadım. Şu an maalesef kask yanımda değil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zamanında bilmem yaşınız elveriyor mu, "Japon malı dandiktir." şeklinde bir durum vardı. Şu anda da Çin malları için aynı şey söz konusu. Üretimin hangi ülkede olduğu değil hangi kalite standartlarında hangi firmanın ürettiğidir. Giydiğimiz bir çok marka spor ayakkabının Vietnam'da üretildiği gibi.

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan HODANCI

On numara, gözüm kaldı :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Çok güzel ve hafif kask. 6 saat kesintisiz kullandım hiç kafamı ağrıtmadı..[emoji106]