Bisiklet Jant Secimi/birde lastik SOrusu

Anil Yavas

Üye
Tepki
20
Selam arkadaslar aranıza bugün katıldım .Ve hemen aklımda ne zamandır olanları aktarayım

Bugün bisikletimin lastiklerini degiştirdim.:D

Schwalbe Jimmy aldim 1.9.

(link)

Ancak jantımın yamuk oldugunu gördüm o sırada:boese157: .simdi jant alıcamda:rolleyes:

(link)

sizce uygun olurmu?Jant ebadı,jant genişligi vs..

bunu düsündüm.Birde bu tür şeylerde.Lastik jant fiyatlarında bunlar ciftinin fiyatımıdır tekininmi?

Birde katlanan lastikler neden digerlerine göre daha pahalıdır?

Tesekkürler:in:

Scudo

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
öncelikle aramıza hoşgeldin,

yeni lastiklerin hayırlı olsun:in: jant çemberi olarak ace19 fiyatına göre hafif ve sağlamdır, ölçüleri xc için uygundur, ben bir sezon kadar kullandım ve hiçbir sorun çıkartmadılar.
lastikler aksi belirtilmedikçe genelde tek satılır yani fiyatlarıda tek fiyatıdır.
katlanabilir lastikler normal lastiklere göre daha hafifti bu yüzden daha pahalı oluyorlar
iyi akşamlar:)

• Beğen
Tepkiler: Anil Yavas

Anil Yavas

Üye
Tepki
20
@zafer sidal

Bende kazık yedim sanmıstım tesekkürler :)

xc dediginizi anlamadım.Yeni girdimbu işlerede fazla bilgim yok.sizlerden ögrenicem artık:p

Janti secerken kac delikli oldugu önemlimi?Yada söyle sorayım nelere dikkat etmeliyim eski tellere ve lastigime uyumlu olması için?Sizce 1.9 cross için incemi?

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
xc yani cross country, arazi kullanımı olarak geçiyor tabiki arazide sınıflandırma var yine agresif xc dh vb ama xc en genel anlamda arazide belirlenen ve çok kırıcı olmayan hafif inişli çok çıkışlı parkurda biniş şekli :D umarım anlatabilmişimdir.
çemberde delik sayısını kullanacağınız göbeğe göre seçmeniz gerekiyor eğer göbekleride yeni alacaksanız 32 delik öneririm ben ama eğer elinizdeki göbekleri kullanacaksanız onlara göre almanız gerekiyor, tellere gelince onlar hakkında yorum yapamam olabilirlerde olmayabilirlerde :rolleyes:
1,90 lastik xc (cross country) için normal sayılabilir içiniz rahat olsun yani :in: