Bisiklet, İstanbul'un Modern Yüzü Fotoğraf Sergisinde!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında sports-man tarafından paylaşıldı.

 1. sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  [​IMG]

  Merhaba Değerli Bisikletseverler,

  Başlıktanda anlaşılacağı üzere, bisiklet bir fotoğraf sergisine konu oldu. Pedal Sesi İstanbul ekibinin yer aldığı bir etkinlikte çekim yapan fotoğraf sanatçısı Harika GÖKMEN'in müthiş pozu ile geliri hayır işlerinde kullanılmak üzere açılan fotoğraf sergisinde yer alması bisiklet camiası için gurur verici. Ayrıca bu sergide onlarca fotoğraf sanatçısınında fotoğrafları sergileniyor. Hepsi birbirinden güzel fotoğraflar olan bu serginin ön çalışması İstanbulun çeşitli bölgelerinde yaklaşık 1 ay kadar sürmüş. Fotoğrafta görünen kişi Pedal Sesi Topluluğu İstanbul Temsilcisi Mert ARSAN'dır.

  Tüm bisiklet sevdalılarını bu fotoğraf sergisine katılmaya davet ediyoruz.


  Etkinliğin ayrıntıları için aşağıdaki menti inceleyebilirsiniz.


  Organizatör : Fotoğraf Atölyesi
  Yer : Taksim Sanat Galerisi
  Başlangıç : 06/03/2010 Cmt 16:00
  Bitiş : 19/03/2010 Cum 19:00


  İstanbul Kültür Başkenti 2010 sergilerinin yer aldığı şu günlerde izleyici ile 6 – 19 Mart tarihleri arasında Taksim Sanat Galerisi’nde buluşacak olan sergi büyülü şehir İstanbul’un farklı yönleri gün yüzüne çıkıyor.


  Fotoğraf Atölyesi’nin, Amerikalı fotoğraf sanatçısı Landon Nordeman’la ortaklaşa düzenlediği Modern İstanbul temalı fotoğraf projesi tamamlandı. Nisan 2009’dan bu yana 26 fotoğrafçının kendi bakış açıları doğrultusunda objektiflerine yerleştirdikleri İstanbul’un farklı halleri Modern İstanbul’un Modern Yüzü başlıklı sergide buluştu. İstanbul Kültür Başkenti 2010 sergilerinin yer aldığı şu günlerde izleyici ile 6 – 19 Mart tarihleri arasında Taksim Sanat Galerisi’nde buluşacak olan sergi büyülü şehir İstanbul’un farklı yönleri gün yüzüne çıkıyor.

  Ahmet Kahraman, Arzu Arbak, Ayşenur Özcan, Burçin Çobanoğlu, Cem Doğan, Çetin Ertürk, Erdem Genç, Etem Çolak, Filiz İnce, Gonca Aldemir, Hakan Samur, Harika Gökmen Kora, İlknur Günertürkün, İnci Okutan, Melissa Levi, Meltem Koşar, Mert Kitapçı, Mustafa Bal, Nena Çalidis, Nurer Yüksel, Sevda Nur Aylar, Sonay Tükeler, Sülen Kırgezen, Şahver Koçulu, Tuncer Baybağ, Yüksel Altun’dan oluşan fotoğraf ekibi bir yıl boyunca İstanbul’un farklı dokusunu dinamik bir bakış açısı ile yorumladı.

  Neden Modern İstanbul sorusuna gelecek olursak… Türkiye ve ya İstanbul dendi mi Avrupalının aklına ilk gelen Ortadoğulu yönümüz…. Camiler, köprüler, sokak satıcıları oysa bilinenin ve ya birileri tarafından bu şekilde dayatılan İstanbul aslında farklı ve renkli bir şehir… Kültür sanat yaşamının dinamik ve renkli yapısı bir Avrupa şehri ile rekabet edebilecek potansiyelde… Buna en iyi örnek kuşkusuz Michael Jackson, Madonna ve Leonard Cohen’in İstanbul konserleri. Mimari açıdan da İmparatorluk şehri olmanın tüm ağırlığını üzerinde taşıyan İstanbul özellikle son yıllarda modern mimarisi ile de gökdelen şehri New York’la yarışacak duruma geldi. Bizim amacımız yaşadığımız şehrin ‘sır’larını yani bilinmeyen yönlerini ortaya çıkarmaktı. Daracık Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken ‘öteki’ yüzünü aradık bu şehrin. Büyük ve ihtişamlı alışveriş merkezlerinin fotoğraflarını çekerken biz İstanbul’un gerçek halini görüntüledik. Bizim için keyifli bir yolculuktu, her birimiz kendi İstanbul’umuzu fotoğrafladık.

  6 Mart 2010 Cumartesi günü 16:00’da gerçekleşecek açılış kokteylimizde siz basın mensuplarını da aramızda görmek bize mutluluk verecek.

  2007 yılından Şaşkınbakkal/Kadıköy’de kurulan Fotoğraf Atölyesi, aylık söyleşi ve gösteriler, sergiler, başlangıç düzeyinden ileri seviyelere kadar fotoğrafçılık ve sayısal görüntü işleme atölyeleri düzenliyor. Çerkes Karadağ ile yapılan “Portre Stüdyosu” ve Ali İhsan Gökçen ile yapılan “Doğa Fotoğrafı” önemli atölyeleri arasındadır.

  Projemizi destekleyen ve koordinasyonu yürüten Fotoğraf Atölyesi’ne, Sergi kataloğu ve afiş baskı sponsorumuz Sınav Dershanesi’ne, fotoğraf baskı sponsorumuz UNO’ya, kokteyl sponsorumuz Zerdali Yemek’e, Afiş ve sergi kataloğu tasarımlarında yardımını esirgemeyen Serkan Demirel'e teşekkür ediyoruz.

  Fotoğraf Atölyesi ve katılan fotoğrafçıların sosyal sorumluluğa duyarlı yaklaşımlarıyla, fotoğraf satışından elde edilecek gelir Göztepe Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanacaktır.
   
 2. tolgayalcin

  tolgayalcin Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  15 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  847
  Beğeniler:
  1.531
  Şehir:
  İstanbul/Beşiktaş
  Seviye:
  yaşasın meşhur oldum!

  mertin yanındakide İstanbul Serbest Mtbci Tolga Yalçın :) çok hoş ya.
   
  sports-man bunu beğendi.
 3. #3
  sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  Taksim Sanat Galerisinde bulunan ve Fotoğrafımızı çeken Harika Gökmen ile olan,sergi içi fotoğraflarımız.Kendim ve Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu adına teşekkür ediyorum;) ....sevgilerrr

  " Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-1-21_18-23-21.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
GR_VillaOliveGrove_074-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
Alberto-Contador-009.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...