bisiklet ışıklarına güvenmeyin..

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
dün bisiklet ışığı almıştım, bugün dışarı çıkarken akşam karanlık olacağı için ışığı takarak çıktım. sahile çıktım, sonra bisikletten garip sesler gelince bisikletçiye geri döneyim dedim, dönerken baktımki bana yeşil ışık yanıyo, bitmesine bi kaç saniye vardı hızla geçiyim dedim. kaldırımdan inince çat diye bi ses duydum arkama bakmadan refüje kadar yetişebildim sonra kırmızı yandı. refüjde arkamı döndüm araçlar hareket etti, bi baktım benim bisiklet ışığının sadece pil kapağı kalmış gerisi yerde duruyo. yaklaşık 10 araba geçti biri bile ezmedi, araçlara kırmızı yanmasına az bi süre kalınca bi araba üstünden geçti, ağlamaklı gözlerle ışığıma baktım. ışık dedim bisikletçiye gittim. bisikletçiye gidince de öğrendimki gelen ses janttan geliyomuş tamir edilecek bişey değilmiş. böyle mutlu bi haberi aldıktan sonra sinirlendim eve döndüm :D

siz siz olun bisiklet ışıklarının kapağına güvenmeyin bantlayın bi güzel :D

Scudo

Mehmet Can

Forum Bağımlısı
Tepki
405
bisikletinin ışığını belki daha önce birşeyle sabitleseydin
düşüp kırılmazdı zaten hep ihmallerin sonucu insanın aklını
başına getiriyor neyse canım sağlık olsun zarar cana
geleceğine mala gelsin eskisi gider yenisi gelir,
trafikteyken çok dikktli olun can gittimi yenisi gelmiyor...

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@ManitoN

Dostum sana geçmiş olsun. Yapman gereken şu. Eğer hayatta bu duzenini sağlayabilirsen büyük oranda her türlü arıza ve soruna çözüm yakalamış olursun.

Bu konulda biraz şüpheci davranarak hemen hemen her türlü alet edevatı bakım ve onarımını yapmak, yaptırmak gerekiyor.

Üstelik her konuda. Evdeki eşyaları sabitlemek, arabanızı kontrole götürmek, kendinisi kontrole götürmek vs vs hayatta bu disiplini sağlarsan gerçekten başın çok fazla ağırmaz.

saygılar.

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
eğer bahsettiğin ön ışıksa(ki tahminimce değil,arkama baktım diyosun)normal.3 fonksiyonlu 5 ledli beyaz ışıgı büyük ihtimal görmüşsünüzdür.bırak kaldırımı,çukura girsen bile pilleri bi tarafa kapağı bi tarafa gidiyor:Dtakmak da bi marifet:Dama aylardır kullandığım bi arka far var.7 fonksiyonlu.bir gün açık unutmuşum ve ~25 saat yanmış aralıksız.dandik pil vardı içinde fakat ışığı ~25saat önceki gibi:Dve de kaldırımdan,ordan burdan atlayınca,bırak kapağı çıkmayı kapanmıyor bile.(az önce bahsettiğim ön farlar dokunursanız bile kapanıyor pil oynuyor:D)müthiş yani onunla 20mtreden düşsem kapağı çıkmaz sanırım.