Bisiklet İle İlgili 2 Soru

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında iamhasancanbam tarafından paylaşıldı.

 1. iamhasancanbam

  iamhasancanbam Blonde Boyz

  Kayıt:
  1 Eylül 2010
  Mesajlar:
  394
  Beğeniler:
  556
  Şehir:
  Sarajevu, BiH
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Değerli pedalseverler. Sizlere iki sorum olacak. :)

  İlk sorum bisikleti yıkamak ile ilgili. Benzinlikte sabunlatarak yıkatmak istiyorum. Ama taznikli su zarar veriyor. Ama 70-100 Psi arasında bir değerde yıkatınca bir zarar vermiyormuş bu doğru mu acaba ?

  İkinci sorum sticker ile ilgili. Mark Cavendish'in bisikletinin kadrosunda resimdeki gibi bir sticker var. Acaba böyle bir sticker nereden temin edebilirim ?


  [​IMG]
   
 2. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.197
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:


  Birinci sorun :yıkatmanın sakıncası yok ama teker göbekleri,aynakol göbeği ve vites kollarının olduğu bölgeye direk su tutmamaya çalış.Ve o yıkamacılardaki tabancadaki su tazziği belli olmaz uzaktan tutmaya başla.yıkadıktan sonra sağlam bir kurulama çek ve yağlamayı unutma derim.
  İkinci soruna gelince:gösterdiğin linkteki sticer değil direk kadroya boyanmış bir yazı.Ama aynı karakterde sticer yaptırman mümkün. istediğin yazıyı bilgisayar ortamında yaz.harf çeşitlerini internette bulabilirsin sadece word yazılarına bakma worddekiş yazı karakterleri cok yetersiz.sonra bu yazdığın yazıyı bir diskete yada flash diske kayıt et ve bir reklamcı bul o reklamcıya istediğin ölçü ve rengi söyle 5 dakikada istediğin yazıyı sticeri sana çıkartır.Ama senin gösterdiğin yazı karakteri ile ben kendi kadroma isim soyisim yaptırdım.Yazdırmaktan cok yapıştırması uzun sürdü.tek tek karakterleri cımbız ile cıkartıyorsun sonra o yazıyı şeffaf ve az yapışkanlı taşıyıcıya yapıştırıyorsun.O taşıyıcı ile kadroya yapıştırıp taşıyıcı çekerek geri alıyorsun emin ol cok hassas iş çünkü kadro ince ve yazının yüksekliği2-3 cm den fazla olmuyor ve bu ufaklıktaki yazıyı cımbızla çıkartmak çok hassas bir iş.ben kendi çalışmamın resmini 10 -15 dakika sonra resimleriyle koyarım buraya....iki tanesi yol bisikletime yaptığım kırmızı olduğu için resim net değil diğeri eski mtb min kadrosundaki isimliğim.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. observer

  observer Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  1.499
  Beğeniler:
  395
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:

  ingiliz bayrağı var ondan ps/psacpe/pfiltre den falan yapabilirsin fotoyu kaydet pc ye paintten de kesebilirsin istersen bayrağı kes türk bayrağı kkoy kaydet yüksek kalitede yazdır.(not:forumda sticker ı bisiklete yapıştırmayla ilgili çok konu var ondan anlatmıyorum.)
   
 4. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.197
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Resimleri ilk mesajıma düzeltme verdiği için oraya ekledim.
   
 5. Doğukan KARBAL

  Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Şubat 2011
  Mesajlar:
  776
  Beğeniler:
  399
  Şehir:
  İzmir/Bornova
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Abi al şunlarıda görelim. :D Benim bildiğim kadarıyla kadroya bir şey olmaz yıkamayla.