Bisiklet İle İlgili 2 Soru

iamhasancanbam

Daimi Üye
Kayıt
1 Eylül 2010
Mesaj
386
Tepki
532
Şehir
Sarajevu, BiH
Bisiklet
Sedona
Değerli pedalseverler. Sizlere iki sorum olacak. :)

İlk sorum bisikleti yıkamak ile ilgili. Benzinlikte sabunlatarak yıkatmak istiyorum. Ama taznikli su zarar veriyor. Ama 70-100 Psi arasında bir değerde yıkatınca bir zarar vermiyormuş bu doğru mu acaba ?

İkinci sorum sticker ile ilgili. Mark Cavendish'in bisikletinin kadrosunda resimdeki gibi bir sticker var. Acaba böyle bir sticker nereden temin edebilirim ?


http://cdn.picapp.com/ftp/Images/9/8/6/3/Tour_de_France_9462.jpg?adImageId=1842552&imageId=5339982
 
Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Şubat 2010
Mesaj
6.284
Tepki
8.748
Yaş
46
Şehir
Eskişehir
Bisiklet
Bisan
@Hasan Can BAM

Birinci sorun :yıkatmanın sakıncası yok ama teker göbekleri,aynakol göbeği ve vites kollarının olduğu bölgeye direk su tutmamaya çalış.Ve o yıkamacılardaki tabancadaki su tazziği belli olmaz uzaktan tutmaya başla.yıkadıktan sonra sağlam bir kurulama çek ve yağlamayı unutma derim.
İkinci soruna gelince:gösterdiğin linkteki sticer değil direk kadroya boyanmış bir yazı.Ama aynı karakterde sticer yaptırman mümkün. istediğin yazıyı bilgisayar ortamında yaz.harf çeşitlerini internette bulabilirsin sadece word yazılarına bakma worddekiş yazı karakterleri cok yetersiz.sonra bu yazdığın yazıyı bir diskete yada flash diske kayıt et ve bir reklamcı bul o reklamcıya istediğin ölçü ve rengi söyle 5 dakikada istediğin yazıyı sticeri sana çıkartır.Ama senin gösterdiğin yazı karakteri ile ben kendi kadroma isim soyisim yaptırdım.Yazdırmaktan cok yapıştırması uzun sürdü.tek tek karakterleri cımbız ile cıkartıyorsun sonra o yazıyı şeffaf ve az yapışkanlı taşıyıcıya yapıştırıyorsun.O taşıyıcı ile kadroya yapıştırıp taşıyıcı çekerek geri alıyorsun emin ol cok hassas iş çünkü kadro ince ve yazının yüksekliği2-3 cm den fazla olmuyor ve bu ufaklıktaki yazıyı cımbızla çıkartmak çok hassas bir iş.ben kendi çalışmamın resmini 10 -15 dakika sonra resimleriyle koyarım buraya....iki tanesi yol bisikletime yaptığım kırmızı olduğu için resim net değil diğeri eski mtb min kadrosundaki isimliğim.

http://www.ressim.net/61/upload/21705e6d.jpg

http://www.ressim.net/61/upload/d064b2cf.jpg

http://www.ressim.net/61/upload/bcafbdfe.jpg
 

observer

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ağustos 2010
Mesaj
1.644
Tepki
586
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Salcano
@Hasan Can BAM
ingiliz bayrağı var ondan ps/psacpe/pfiltre den falan yapabilirsin fotoyu kaydet pc ye paintten de kesebilirsin istersen bayrağı kes türk bayrağı kkoy kaydet yüksek kalitede yazdır.(not:forumda sticker ı bisiklete yapıştırmayla ilgili çok konu var ondan anlatmıyorum.)
 

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Şubat 2010
Mesaj
6.284
Tepki
8.748
Yaş
46
Şehir
Eskişehir
Bisiklet
Bisan
Resimleri ilk mesajıma düzeltme verdiği için oraya ekledim.
 

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Kayıt
14 Şubat 2011
Mesaj
772
Tepki
387
Şehir
İzmir/Bornova
Bisiklet
Merida
Abi al şunlarıda görelim. :D Benim bildiğim kadarıyla kadroya bir şey olmaz yıkamayla.
 
Yukarı Alt