Bisiklet ile birlikte takla attım.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
İyi geceler arkadaşlar ilk kazamı bu akşam yaşadım aranızda Kütahyalı olanlarınız veya orada yaşamışlarınız bilirler bir avm vardır bu akşam tur dönüşü oraya gittim avm nin geniş bir araç park alanı var boştu orası gittiğimde bende biraz çevresinde tur atayım dedim yolun belli bölümlerinde hafif engeller var araçlar işte oradan geçerken yavaşlasın diye işte bende oradan geçerken yanında biraz açık alan vardı oradan geçeyim derken galiba dengeyi tam kuramayacak oldum bir anda yandaki kaldırıma düm düz çarpıp takla attım bir anda neye uğradığımı şaşırdım düşerken sol avuç içimi sol baldırımı ve başımın arka kısmını yere vurdum fakat allahtan kaskım vardı kafayı kurtardık sol baldırımda ağrı sol avuç içimde de morarma var şükür az hasarla atlattım ilk kazamı.

Scudo

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçmiş olsun. Dikkatli olmak gerek kaza geliyorum demez. Iyi ki kask takmissiniz. Elinizde eldiven var miydi. Eğer eldiveniniz yoksa en kısa sürede temin etmemizi tavsiye ederim. Zira düşme esnasında korunmak için ellerimizi kullanıyoruz.

mguler_43

Üye
Tepki
36
Çok geçmiş olsun.. İnşallah Son kaza olur.. Kütahyalı olarak ben de dikkat ederim ola ki oralarda binecek olursam

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun bu body eldivenlerini bisiklette kullanabilirmiyiz acaba ?

Reha Oğuz Altuğ

Aktif Üye
Tepki
87
Bisiklet
Trek
Bence bisiklet eldiveni daha sağlıklı zaten fiyatlarıda fazla değil.
Alırken bir dar beden alın, zamanla açılma yapıyor, bol gelmesin sonradan.
Hiç durumunuz yoksa idareten giymek daha iyi tabi.

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun, kask - eldiven önemli hatta dizlik bile. Çünkü kaza ne zaman gelir belli olmaz.

Yıllar önce bir akşam vakti eve dönüyordum. Yol düz ve boştu bu yüzden epey hızlıydım. Kaldırımda bulunan çöp kutusunda birkaç kedi vardı. Tam yanından geçerken kedilerden biri önüme atladı ve o an bir topun üstüne çıkmış gibi oldu ve çok kötü düştüm. Ben fırladım sürüklendim. Kediye hiçbir şey olmadı kaçıp gitti ama ellerim ve dizlerim kanadı elbiselerim yırtıldı....

Bu olay bomboş bir yolda oldu.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın...

Tepki
8
Bisiklet
KTM
geçmiş olsun. bende işe gidip gelirken çok dikkatli olmama rağmen bir çok kaza atlatıyorum.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Sağ olun arkadaşlar malesef eldivenim yoktu el bedenim fazlaca mı büyüktür nedir bir türlü eldiven alamadım kask ve gözlük var fakat eldivenim yoktu hep eksik hissediyordum kendimi bu konuda işte akşam eksikliğini gördüm şükür elimde kesik gibi bir yaralanma ve olmadı

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Hüseyin Külcüoğlu

O zaman normal zamanda şişe su bisikletteyken matara bu mantığa göre uygunsa neden kullanmayayım pratik çözümler her zaman takibimde olmuştur.

@Reha Oğuz Altuğ

Hocam spora giderken almışdımda nikedan el içi dolgulu üst tarafı nefes alan denedim gayet güzel oldu bugün.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@MertAG

Şimdi vücut geliştirme bende yaptım 3 sene boyunca, eldivenlerim de vardı. Bu eldivenlerle bisiklet sürmeyi denedim, denemez olaydım tam bir işkence. Bisiklet eldivenin de jel vardır. Bu jel ellerinin rahat etmesini, ayrıca düştüğünde de ellerinin zarar görmesini engeller. Yani parmak aralarının rahat etmesini yani kısacası her sporun kendine has giyim şekli vardır. Gerçi vücut geliştirmeyi ben pek spordan saymıyorum.

• Beğen
Tepkiler: hakan64

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@MertAG

İlk başlarda kask mı eldiven mi ikilemle kaldım nasıl olsa body eldiveni var dedim kask aldım ve mevcut bulunan body eldivenini kullandım, olmazsa alırım başka diyerek, Fakat bi sıkıntı görmedim arkadaşların bisiklet için aldıkları jelsiz eldivenleri inceledim bildiğimiz sünger ve 2-3 kat kumaştan oluşuyor fakat body eldiveni (dandikler hariç) saf deri den ve daha kalın bir katman olarak sunuluyor(en azından bendeki öyle).Şuan bir sıkıntısını görmedim genişledi zaten rahat bir kullanıma sahip deri olduğu için terletmiyor da ama sıfırdan alacaksanız jelli iyi bir şey tavsiye ederim gerek tasarım ve şıklığı gerekse jelin absorbe ettiği gidon sarsıntısı rahat ve ağrısız bir sürüş deneyimi yaşatır.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
@Ertuğrul
Hayır yoktu normal günlük spor ayakkabıydı

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Maalesef hepimiz bisikletten zaman zaman düşüyoruz. Bu düşmelerin getirdiği tecrübe, bizi daha ciddi kazalardan koruyor aslında.
Rabbim daha beterinden saklasın.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
geçmiş olsun. evet yerçekimi var maalesef. hep bu yüzden bu düşüşler. halbuki 12 yıldır tek parti iktidarı olarak şu yer çekimi kanunu kaldırsalar ne uçaklar düşecek ne işçiler vefat edecek ve ne siz düşecektiniz. ben ilkokul 4 te düştüğümde hatırası kafatasında iki dikiş olmuştu. sonraları ise bisikletten inerek düşecek şekilde çalışmlarım oldu ve yıllar içinde bisiklete binmeyi değil ama inmeyi öğrendim. benim hayatımda anormallikler hep olmuştur. misalen herkes alacağı araba 0-100km hızlanmasına bakar. ben en kısa sürede nasıl durabilir ona bakarım. işte öyle.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Batuhan Yıldız

Geçmiş olsun, düz pedalla bu tarz bir kaza geçirmek için birden fazla faktörün bir araya gelmesi gerek :)