Bisiklet ile Avrupa ve sorular

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Metin Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar . Foruma yeni kaydoldum sayılır . 3 yıldır tatile gidemedim okulun müsade etmemesi nedeniyle. Elimde epey para birikti ve bu parayı bu yaz Egede tatil yaparak değerlendirecektim . Bisikletimi alalı kısa bir süre oldu ve bu tatili değişik şekilde yapmayı düşündüm. Öncelikle tur planımı anlatayım şu an kafamda belirlediğim kabataslak şekilde , öncelikle Türkiyeden pedallayarak çıkamayacağım malesef hem gücüme güvenemiyorum hem de çok uzar diye düşünüyorum bu yüzden öncelikle uçak ile Madride gideceğim , Madridden itibaren tatil amacıyla konaklayacağım şehirler itibariyle rotam ; Madrid - Barselona - Paris - Gent - Brugge - Rotterdam - Amsterdam (Daha önce gördüğüm Hollandada çok sık bisiklet ile gezen insan gördüğüm için çok imrenmiştim ) - Hamburg - Berlin - Münih - Milano şeklinde dönüp uçak ilede tekrar Türkiye'ye geleceğim. 3800 km gibi bir rota oluyor . Ben her gün 100 km pedallayıp Temmuz ortasında tura çıkıp 2 ay gibi bir sürede tekrar yurda dönmeyi planlıyorum . Tur içi ayrdığım bütçe 500 euro gibi. Rotayıda vereyim ; [​IMG][/url][/IMG]
    Şimdi sormak istediğim sorular ise ben Yeşil pasaport sahibiyim ve ülkeler arası geçişte herhangi bir sorun yaşarmıyım ? Bir ikincisi de günlük konaklamayı nasıl yapmalıyım yurt dışında ? Yani kamp olarak yapsam nerelerde duraklamalıyım ? Şimdiden teşekkür ederim.

2. doğan_69

doğan_69 Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu benimde merak ettiğim bir konuydu onun için cevapları takip edicem bende..yanlız iki aylık bu tur için 500 euro az gibi geldi bana türkiyede bile 2 ay dolaşamazsınız o meblağla :eek:

Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Otel konaklamaları ve uçak paraları hariç.

İlginizi Çekebilir

General-Energy-Burn-Rate.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
3.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...
lance-armstrong-jan-ullrich.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...