Bisiklet için yardım lütfen

Tepki
0
Merhaba yeni üyeyim ve bisiklet sporuna ilgi duyuyorum. Üniversite öğrencisiyim bisikleti günlük 5-6 km kullanırım. Bisikletlerden pek anlamıyorum yeniyim bu konuda. Genellikle yolda ara sıra dağda taşta kullanmak üzere bisiklet arıyorum. Yağmurlu havalarda da kullanabilirim bu yüzden hidrolik disk frenli model bakıyorum. Bütçem 1200(+-50) lira. İzmir'de elden alacağım bisikleti. 183 boyum var iç bacak boyumu ölçmedim bilmiyorum sanırım 18-20 kadro götürür beni. Aklıma en çok yatan bisiklet mosso 770 smd acera ama bu olmak zorunda değil. Önerilerinizi bekliyorum :)

Scudo

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Mosso 771 smv acera kullanicisiyim. Forumda resimli incelemem de var sehir tur bisikletleri basligi altinda. Fiyatina gore mukemmel bir alet. Fakat dag taş degil de, şehir ve hafif araziye uygun bir bisiklet. Ağır arazi kullanımı icin mtb şart. Liste fiyatlarina da aldanmayin, ben 850 nakite aldim. Smd modeline de taksitle 1000 demisti ama 950 nakite alacaktim. Mossolarin herseyi güzel hoş ama uzun vadede iyi bir jant seti istiyor alet. Aklinizda olsun

Tepki
0
Cevabın için teşekkür ederim. Hiçbir yerde mosso 770-771 serilerinden kullanan bulamamıştım bu iyi oldu :) Çok ağır arazi koşullarına çıkarma gibi bir neyetim yok ama hafif dağ koşullarında bozuk yollarda bazende yol almayan yerde götürsün istiyorum.

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Sehir tur bisikletleri basliginda incelememi bulabilirsin, birçok soruna da cevap olacaktır diye düşünüyorum. Eski konu degil, 21 ekimde aldim bisikleti zaten. Bisiklet su an 920 kilometrede. Açıkçası yine olsa yine alirim o fiyata. Grubumla hafif arazi kosullarina da girdim, sehirde de bol bol geziyorum. Tavsiye ederim bu fiyat bandinda.

Tepki
0
@Ahmet Faruk Eğit

Konunuzu inceledim. Bulabilirsem eğer mosso 770 smd almayı düşünüyorum. Kask, ışık, çanta gibi aksesuarlarda almam lazım o yüzden bisikleti ucuza kapatmam daha yararlı olur. Aksesuarlar sonrada alınabilir aslında. Açıkçası bu bisiklette beni etkileyen ağırlığı oldu. Zaten bu bisiklete alternatif olarak mosso dre 301 düşünüyorum o fiyata deore sete sahip başka bisiklet yok sanırım. Mosso'nun bisikletleri sanırım yeni olduğu için fiyat performansa oynuyor

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Sehir agirlikli kullanacaksan bence sehir bisikletlerine bakman daha avantajli. Mtb düşünüyorsan Mosso 2670 deore modeline de bakmani tavsiye ederim. Forumda Manisa'dan 1100 liraya alan vardi diye hatirliyorum. Dre 301den daha iyi bence

ÇEVİK

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Volkan Ç.
Bisiklet
Trek
Elinizdeki para gayet yeterli bence başka markalarada bakın.İkinci ellere de bakabilirsiniz

Tepki
0
@Volkan ÇİNKILIÇ

Başka marka model olarak öneriniz var mı başka markalara baktığımda mosso kadar fiyat performansa oynayananını görmedim.

ÇEVİK

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Volkan Ç.
Bisiklet
Trek
kardeşim ikinci eller bölümünde trek fx 7.1 şehir bisikleti var kadro boyu 20 sanırım size uygun yazık paranı harcama fiyatı da 700 müydü hatırlamıyorum.geri kalan paranada kask eldiven matara km saati alırsın