Bisiklet için kapalı park alanı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

 1. Bahadır Gürel

  Bahadır Gürel Onursal Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  2.086
  Beğeniler:
  8.185
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Adı:
  Bahadır Gürel
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Selam, Anadolu yakasında oturan bisikletçiler için ihtiyaç olduğunu düşündüğüm kapalı park alanı sorunu var. Sahile yakın olanlar için sorun yok ancak uzakta oturanlar için bisikletleriyle sahile gelmeleri gerçekten zor (bu insanların durumunu anlamamız zor olmasa gerek; çocuklar, hanımlar, yaşlılar vb.). Tanıdığım bir çok kişi bisiklet kullandığımı görünce çok özeniyor, genellikle çocukken veya gençliğinde kullanmış, ama bisiklet almaya gelince bir kaç tane engel çıkıyor. İnanın engel olan şey masraf değil. Engel olan konular:

  - Bisiklet aldığında konu komşuya karşı duyulan sıkıntı, oturduğu semtin kültüründe bisikletin yerinin olmaması
  - Sahil yolu bisiklet için çok güzel ama oraya ulaştırmanın da o denli zor olması. Arabası olanlar için de işkence; neredeyse bisikleti sürdüğünden daha fazla eforu yükleme-indirme operasyonda harcayacak olması.

  Kısaca ihtiyaç olan şey ilkbahar-yaz-sonbahar döneminde bisikletlerin kilitli tutulabileceği ve ayda bir bakımın yapılabileceği kapalı bir park alanı. Ben bunu bir iki bisiklet servis yerine açtım ve aynı fikirdeler, kendim de yapmayı düşündüm ama mevcut işimin yoğunluğu nedeniyle plan suya düşüyor.

  Böyle bir girişim veya benzeri bir yer Anadolu yakada sahil tarafında var mıdır? Böyle bir çözüm olduğu bilinse, bisikleti sayısının 3-4 kat artacağına hiç şüphem yok, bir kez tadına varan, deneyim kazananlar da benim gibi bisiklet sevdalısı olacaklardır.
   
  Nüvit Becan bunu beğendi.
 2. yetkin yılmaz

  yetkin yılmaz Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2013
  Mesajlar:
  102
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Peugeot
  Seviye:
  Valla hayatımda kim ne demiş olaya nasıl bakmış hiç önemsemiyorum allah sağlıklı bir yaşlanma nasip etsin herkese;ben gücüm kuvvetim yettiği sürece bineceğim bisikletime.insanların oturduğu muhitler çevre kimse kafasına takmasın bence kimi ne ilgilendiriyor.koca koca arazi araçlarına istanbul gibi bir metropolde binenleri görünce yadırgamayanlar bisiklete laf atmasın bence.
   
 3. S.Duran

  S.Duran Yeni Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  32
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  İstanbul(Anadolu)
  Bisiklet:
  Ümit
  Seviye:
  Böyle bir şey çok güzel olur. Bende sahilde sürüyorum mesela. Ancak evim sahile çok yakın değil. Sahile inene kadar trafiğin içinden gitmem gerekiyor, zor oluyor. Böyle bir bikepark tarzı bir yer olsa seve seve kullanırım. :)
   
 4. #4
  Bahadır Gürel

  Bahadır Gürel Onursal Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  2.086
  Beğeniler:
  8.185
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Adı:
  Bahadır Gürel
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Atilla Bisiklet'in sahibi Atilla'ya konuyu açmıştım; bana böyle bir düşüncesinin olduğunu ama en erken önümüzdeki yıl yapabileceğini söylemişti. Bostancı'da 5 katlı bir binayı kiralama düşüncesi var. Bisiklet otoparkı düşüncesi ayda bir bisikletlerin bakımını ve temizliğini de içeriyor. Ayrıca aynı binada bisiklet kültürüne yönelik aktivitelerin de olabileceği alanları içeriyor. Atilla eğer yeterli finansmanı sağlayabilirse böyle bir girişimi yapabilecek motivasyona sahip, hayatını tamamen bisiklete adamış bir insan.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
1.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...
IMG_20150520_231856.jpg
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından...