Bisiklet Hırsızlığında yeni teknik

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Facebook dan bir arkadaşımın başına gelen bir olay.
Alıntıdır.:
Merhaba,
Dün (çarşamba) sabah Moda Starbucks önünde karşılaştığım bir olayı yazmak istiyorum. Bir yanlış anlaşılma da olabilir, yeni bir bisiklet çalma tekniği de geliştirilmiş olabilir; emin olamadım. Bisikleti olan arkadaşların haberi olsun istedim.
Hemen Starbucks karşısındaki ağacın altına, bisikletimi kendine zincirleyip ağaca dayadım (zincir çok uzun olmadığından arka lastik içinden ve gövde içinden geçirerek) ve ben de hemen iki masa yanında işime koyuldum. Bir süre sonra biraz ileride ne kadardır oturduğunu bilmediğim bir adamın (o da bisikletle gelmiş) yanına, biraz telaşlı bir şekilde YÜRÜYEREK bir kadın geldi."Pardon geç kaldım" diyerek. Hemen ikisi birlikte kalktılar adam kendi bisikletini, kadın da kendi bırakmış gibi BENİM BİSİKLETİMİ alarak devam etmeye çalıştılar (bu sırada bisiklet tekerlekten zincirli olduğu için arka tekerlek sürükleniyor).
Biraz izleyip "Bisikletimi nereye götürüyorsunuz acaba?" diye sorduğumda da küçük bir "Aaa" döküldü ağzından ve geri getirip ağaca yatay bir şekilde bırakıp gitti adamın da "gel" diye çağırmasıyla.
Emin olamadım kimseyi de töhmet altında bırakmak istemiyorum ama eğer yeni bir teknikse bayağı başarılı olabilir. Dikkat edelim diye paylaşmak istedim :)

Scudo

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Keşke işin peşini bırakmayıp onu rezil etseydiniz kurtulamazdı hemen polis şahitler de var kaçmasına izin vermeden yakalatacaktınız diyeceğim de polis diyecek ki çalınmadıysa niye geleyim.

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Rüyanızda bunu görmediğinize emin misiniz? Çünkü çok saçma :komik:

Diyelim ki orda oturan adam sizin bisikleti gördü ve birine mesajla bunu bildirdi. Bildirdiği kişi normal şartlarda gelir o bisikleti alır gider. Sizin yanınıza kadar gelip de bir başkasıyla konuşup, (hem de sizin duyacağınız şekilde) sonra da gidip bisikleti çalmaya kalkmaz. Çünkü bu şekilde çok dikkat çeker.

Yani hikaye bence çok saçma. Rüyaya da benziyor. Bisikletin zincirli şekilde yerde sürüklenmesi falan :kptmya:
Bence bu bir rüya.

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@oguz169
Abi gerçekten benim rüyalarımı andıran bir rüyaya benzettim. Hakikaten çok saçma değil mi olay :koptum:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende ruyamda Kurtlar vadisinde polat abdulhey ve mematinin katildigi bi bisiklet turunda artciydim . Sert fren yapinca polat hd frenime sikti tam ucacakken memati bana sele borusuyla giristi. Yere dustum tam kalkarken abdulhey bana aduket çekti oyun sona erdi :(

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Bsikletle bisiklet hırsızlığı yapıyorlar:rolleyes:
Çalacak bir şey bulamadınız mı?
Bir bisiklet için hırsız damgası yemeğe,sabıkana bu suçun işlenmesine değer mi?

• Beğen
Tepkiler: kapluj

Muzdarip

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
Büyük ihtimalle bir yanlışlık söz konusu çünkü herhangi bir kimse hiç bir şey söylemeden, ek bir efor sarfetmeden herhangi bir bisiklete binip gitse hiç kimse garipsemez.
Bayan gerçekten bir yere geç kalmışsa o telaşla bisikleti alıp götürürken arka tekerin sürüklendiğini farketmemiş olabilir.

Yine de geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş
Tepki
11
Bence hırsızlıktan korunmak istiyorsak, hırsızlık mesleğine büyük saygı duymamız lazım.
Hırsız, usta ya da acemi olsun, planlı hareket eder, tekniktir. Önlemi ise en başta kafada almamız lazım diye düşünüyorum.

Kişisel fikrim, bu bir hırsızlık teşebbüsü idi. Öyle olmasa bile şahısları direk zan altında bırakmadıkça, onların gerçekten hırsız olduğunu, bunun da yeni bir teknik, yeni bir arayış olduğunu düşünmek doğru olacaktır.

Düşmanı iyi tanımak gerek..

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
neredeyse haftanın 3 gunu moda starbucks ve cafe nero önüne bisikleti bırakıyorum. bisikleti de hiç bir yere bağlamıyorum ama yanımdan da ayırmıyorum daha kimse dokunamadı. askerde mavi bereli olmanın avantajı sanırım :islik:

bu aralar caddebostanda çok hırsızlık olmaya başladı bisikletinizi kitleyip gitmenizi tavsiye etmem kilitleri 30 saniyede söküyorlar şerefsizler. sen çalış para biriktir bisiklet al biri çıksın 30 saniyede alsın götürsün :acpsnr:

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Bisikletini bağlamayı beceremeyen insanlara müstehak!

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur