Bisiklet hırsızlarına karşı önlem

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@-erkan-

vitesle ılgılı ben de sadece en buyuk vıtese getırıp bırakıyorum :)

Scudo

batuhany

Aktif Üye
Tepki
45
@PATR10

Gidonu gevşetmişlerdi. Yani lastik ve gidon kafalarına göre takılıyolardı. :)

krizalittt

Daimi Üye
Tepki
120
tüm parçalara yapmak lazım o çipten. kadroya taksan diğerleri için çalar ehh onlarda iyi fiyata gider hani :)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
bizim köpeğe takılmıştı.200€ gibi uçuk bir fiyat:S tavsiye etmem yavru rottweiler çalındı şimdi ve micro çip fln hikaye.en iyisi bisikletini kendi güzünün önünde tutmak;)

kolomit61

Üye
Tepki
0
@hayko-cepkin

Aynen katılıyorum,Çalınan bisikletin yeri tespit edilse bile basit bir hırsız degilse
geri alınabilecegini sanmıyorum.

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
ya ben geçen gün kalın bir kilidin ne kadar basit bi şekilde kesildiini görünce hatta deneyince artık hiç bir zincire güvenim kalmadı!!:boese157: özellikle anahtarın girdii ucu plastik olan kilitleri kessinlikle almayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin! çnkü bi tane almıştm ondan sonra anahtarını kaybettm tam kara kara düşünürken nası açıcam diye. dedim çekiyim belki açılır , bi çektim elimde kaldı. :boese157:

o bakımdan yeni bi yöntem bulmak şart oldu!!

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Valla ben kısa süreli duracaksam ve uzak değilse İzzeti götüememeyi tercih ediyorum... Ama iki kişiysek son yok... Genelde İzzeti gözümün önünden ayırmam çünkü ne olursa olsun o benim canım.... Sevdiğinden ayrı kalmak zor hele çalındığını düşünmek korkunç... Şu çip olayı sanırım BB kımının içinden sele borusu kısmının içine konabilir ve hırsızlar özellikle bisiklet hırsızları bunu pek akıllarına getirmez çünkü maç bisikleti 3-5 e elden çıkarıp parayı almaktır... 5000ytl olduğunu bile bile bilmeden 300-400 e veriri bi yerlere tabi maldan anlayan biriyse karşısındaki :D

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
bence bizim fikir ürettiğimiz kadar bisiklet üreticileride birşeyler yapmaları lazım benim aklıma gidinu kilitlemeli bir sistem geliyir kilitiledğin zaman ne sağa gitcek ne sola yada tekerlek göbeklerini kilitleyen sistem

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@jordansero

Gidonu kilitlesek ne olur, bu sefer de sırtlar götürür :rolleyes: En ağırı 15 Kg. zaten :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@jordansero

Bisikletin alınıp götürülmesini engelleyemessiniz ama gittiği zaman bulunmasını sağlayabilirsiniz çip olayı ile...

bsr387

Üye
Tepki
25
bence hırsız direk cep telefonlarındaki gibi bisikleti parçalara ayırıp satar. ozaman gps hiçbişeye yaramaz

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@bsr387

Bisikleti çalan adam araba hırsızı gibi profesyonel kişiler değil... Öle ayak üstü boş bulduğunu götüren tipler bu sebeple bisikletin maşası sid miş 300€ ya satarız birine arka vite XT 100e de bunu satarız gibi bir mantık yürüteceğine inanmıyorum... Genelde 3-5 Allah ne verdiyse sokak arası bisikletçilere hurdacılara vs gidiyor bisikletler...

Geçen sene Aram arkadaşımızın bisikleti Haremde çalınmış daha sonra bulunduğunda yakalanan kişi 300 liraya başka birinden aldığını söylemişti olay bu...

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
size birşey söyliyeyimmi bizim burda bir bisikletçide bir kilit bulunuyor alarmlı.bildiğiniz alarmmı ama biraz ağır.600-700 gram rahat var,120 cm falan çapı da 5mm vardır herhalde.araba kadar ses çıkarıyor dokunulduğunda ötüyor süper bişey param olurda alırsam vidyosunu foruma kesin koyarım.bu arada fiyatı da 25 ytl:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O Aletin Maliyeti Yaklasik 400 Ytl Ve O Sinyali Saglayan Firma Ajans Prens Ayricaligiyla Veya Baska Markalarla Izleniyor Ki Zaten Ona Bildigim Bir Ajans Foest Var Ki En Ucuzu Aylik 270 Ytl Veriyosun...

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Eger Cin desiniz ve bisikletinizi bir yere kitliyceksiniz
sakin kitlemeyin:)
ha ben napiyorum birincisi zincirin bi kismina kucuk bir kilit takiyorum ama belli olmuyo ,yani ilk pedal ceviriste o minnacik kilitcik arkadaki vitesin carklarina giriyor sonra vites kadrodan kopuyor vs vs vs
yani adam bi bakiyor arka takim darma dagan sonra calmaktan vazgeciyor:)
iste bu kadar basit

alican türker

Aktif Üye
Tepki
14
ufak bır cep telefonu.. onu şarj edicek bir dınamo..

selenın altına koycaksın ama gorunmıcek,

calındıgı anda hemen polise gıtceksın.. numarana göre bulacaklar seni.. hatta telefonun sarj olmasına bile gerek yok. sarj et telefonu kapat oyle koy. yine bulurlar o sinyali: ) ben sahsen boyle dusunuyorum

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@alican türker

Süper bir yöntem.... ama seleyi sökerse maalesef bir işe yaramaz :) :(