bisiklet hırsızları

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
arkadaşlar dün akşam trt 2 de bisiklet hırsızları diye bir film vardı izleyen oldumu acaba filmde bisikletin insan hayatındaki garip ama gercek etkilerini anlatıyor adam işe alınması icin bisiklet şart koşuyor işveren adam güc bela alıyor bisikleti ve işe alınıyorbu işde duvarlara afiş yapıştırmak ve bisiklketini iş başındayken caldırıyor ve ondan sonra fil başlıyor film cok eski ve siyah beyaz charle caplin filmleri gibi dramatik ve kaliteli bir filmdi ta ozamanki insanların bile bisiklet icin bir şeyler yapma cabası varmış

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
paylaşım için teşekkürler..
bisiklet konusunda anlamlı bir film..

ancak senden ricam, noktalama işaretlerini kullanman..daha kolay okunabilir bir mesaj olurdu.

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
nirvana selam :)

hatirladigim kadariyla filmin adi bisiklet hirsizi..

ve evet kesinlikle katiliyorum, bir klasiktir :) begendigine cok sevindim

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
http://www.bigglook.com/ekart/images/e-kart/bisiklethirsizi_p.jpg

Yönetmen : Vittorio De Sica
Senaryo : Cesare Zavattini
Yapım : 1948, İtalya
Tür : Dram

Oyuncular
Lamberto Maggiorani, Enzo Staiola, Lianella Carell, Elena Altieri, Giulio Chiari, Vittorio Antonucci, Gino Saltamerenda

Konu
Bir süredir işsiz olan Antonio Ricci’nin yeni işi için ona çok gerekli olan bisikleti, bir afişi yapıştırmakta olduğu sırada çalınır. Polis hırsızı kendilerinin bulmalarını söyleyince Antonio ve 10 yaşındaki oğlu Roma’yı karış karış dolaşarak bisikleti ararlar.

1950 yılında “ En İyi Yabancı Film ” Oscarını alan filmde De Sica, 2. Dünya Savaşı sonrası yoksul Roma atmosferi içerisinde, var olma mücadelesi veren sıradan bir işçi üzerinden, umut, utanç ve yitiriliş üçgeni ekseninde insanlık durumunu gözler önüne serer. Film gerek yapım tekniği, gerekse de sinema estetiği açısından Yeni-Gerçekçilik akımının simgesi olarak kabul edilir...

(link) adresinden aktarımdır..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
film hakkında daha fazla bilgi edinebilmek adına değilse bile filmi izlemeyip de daha çok merak etmek adına mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir link:

(link)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Bir film linki de benden: (link)
Yani Internet Movie Database.. Olmayan film yok.. Cüneyt Arkın'ın Dünyayı Kurtaran Adam filmi bile.. Eh zaten kült oldu o film..:)

yavuzk

Üye
Tepki
10
o filmi bende zap yaparken gördüm. bisikleti çalınan biri olarak hırsızlardan nefret edeyorum...

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781

Hırsızları seven var mı ki ? Hele bisiklet hırsızlarını ? :D Hiç sanmıyorum :rolleyes:
Ben de 2 tane bisiklet çaldırmış biri olarak ne kadar kötü bir duygu olduğunu biliyorum... :boese157:

yavuzk

Üye
Tepki
10
oo arkadaşlar geçmiş olsun yaa bende kendime üzülüyordum:p

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
bisiklet hırsızı = at hırsızı

o elemanları asıp, ölülerini de bir hendekte çürütmek lazım

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott

evet arkadaşlar filmi coğunuz izlemişiniz anladıgım kadarıyla hoş bir filmdi hatta buna benzer 1994 cıkışlı bir film daha vardı iki sene önce izlemiştim konusuda hatırladığım kadarıyla amerikada cok zorlu bir yarış icin hazırlanan bisikletcilerin öyküsünü anlatıyor örnek vermek gerekirse rocky gibi bir konusu vardı eski bir bisikletci son anda yarışa arkadaşının baskısıyla katılıyor ve haliyle kazanıyor ama belirteyimki filmde tüm teknik bilgiler gsteriliyor filmin her karesinden öğretici bilgiler var birde hatırlatayım fransa tru kadar zor bir yarış düşünsenize adam100 giderken vites atışını bile kamera gösteriyor ve birde inanmıyacaksınız ama adamın lastiği patlıyor yanına takım minübüsü geliyor jantı komple degiştiriyor ve bnunu giderken yapıyorlar dahabir sürü olaylar var ama unuttum

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott

arkadaşlar birde yazım icin kusura bakmayın ben bukadar becerebiliyorum anlayışınız icin tşk ya ben ya mtb mtb yi sectim niyem sorma gitsin

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
benim bir bisikletim calindi :( o da yetti.. hic unutmuyorum biraktigim yere varinca kesilmis u-lockun orda tek basina yerde durmasini.. inanamamistim.. sonra da u-lock 2 parca elimde eve kos kos yuruyerek donmustum.. pisler :mad:

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott

bende caldırdım şaşkınbakkalda cenapoptike ugramıştım tercüme vermek icin aşağıya koydum üstelik kilitliydi ama adamlar işini profesyonelce yapmışlar bisiklet yok ortada ve ve bisikleti bizim mahalledeki bisikletcide bir arkadaşım görüyor olaydan bir ay sonra bana tel acıyo ve ben orda bitiveriyorum komser kemal gibi suc üstü bir iki debelenme sonunda zafer benim asla pes etmek yok
:Skull-175

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott

ve işin ilginc tarafı bir hafta sonra yine calınıyo tam bende artık ümidi kesmiştim bike den meger rakadaşımın kötü bir şakası imiş ve o bisikleti askere giderken gitarımla beraber sattım

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
eheheh bence de iyi etmissin.. hani cekirge misali, bir bulunur, iki bulunur, en iyisi sat, 3.de bulamayabilirsin :D

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott

şu an gözüm gibi bakıyorum merkez bankasına bile güvenmem benim kadar

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
ne kadar alcakca insanların mallarını calmak haksızlık bu bunları varya mengeneye koyup diş acmak lazım kafalarına

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763

sorma ben de :D hatta o kadar iyi bakiyorum ki gecen gun gimanin onundeki demirlere baglayayim derken o yorgunlukla zinciri dolamisim bisiklete, eeheh bir de guzel dolamisim, ama demirden gecirmeyi unutmusum.. bir geldim, birisi almis benim zincire dolanmis bisikleti kibarca duvara dayamis.. eheh iyi de gulmustur heralde :D eve yaya gitmek koymazdi da, kirmizi bisikletim gitse cok uzulurdum, ucuz atlattik bu seferlik :p